Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do amplitunera przez kabel hdmi

Mc Confusing 11 Lis 2015 14:02 1143 6
  • #1 11 Lis 2015 14:02
    Mc Confusing
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym podpiąć amplituner(Pioneer VSX - 521) do laptopa (Lenovo G50). Nie posiadam wejścia optycznego w laptopie, ale mam złącze hdmi. Zatem moje pytanie brzmi: Czy takie podpięcie zadziała? Jeśli nie, to czy opłacalnym jest kupowanie przejściówek jack 3.5 ---> S/PDIF? Bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam, jeśli temat umieściłem w złym dziale, w razie problemów, szybko go przeniosę. Pozdrawiam

0 6
  • #3 11 Lis 2015 19:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mc Confusing napisał:
    mam złącze hdmi.

A to złącze w laptopie obsługuje ARC - jeśli nie (a jest tak na 100%) - to pomysł upadł.
    Mc Confusing napisał:
    czy opłacalnym jest kupowanie przejściówek jack 3.5 ---> S/PDIF

A co to za wynalazek?.

Jeśli laptop nie posiada wyjścia optycznego, ani nie obsługuje ARC na porcie HDMI - to totalnie nic z tego nie wyjdzie.

0
  • #4 12 Lis 2015 05:38
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    ani nie obsługuje ARC na porcie HDMI - to totalnie nic z tego nie wyjdzie.

@Kocurek1970 - tak z czystej ciekawości technicznej ...

Dlaczego laptop musi mieć ARC, aby współpracować z wzmacniaczem? Przecież laptop to urządzenie wysyłające sygnał HDMI.

Moim zdaniem nie ma żadnych przeszkód, aby podłączyć laptop do wzmacniacza.
    Tylko zmiana ustawień w karcie audio laptopa jest konieczna.

0
  • #5 12 Lis 2015 12:07
    Mc Confusing
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    W jakim celu to podłączenie?

Ponieważ chciałbym komputer stacjonarny(do niego jest aktualnie wpięty amplituner) zabrać na studia, a laptopa zostawić w domu i do niego podpiąć. Dzięki za pomoc, jak tylko wrócę do domu, spróbuje podpiąć kablem hdmi i dam znać czy działa.

0
  • #7 12 Lis 2015 15:32
    intenso
    Poziom 38  

Zadziała na 100% , sam mam takiego laptopa i podpinalem go do amplitunera dla testów, byłem ciekaw w jakiej postaci jest w stanie wysłać dźwięk, bez problemu na wyjściu HDMI w laptopie uzyskasz DTS i DD.
    DTS HD oraz DT HD nie wysyła.

0