Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite C55D-A-147 - Nie działa klawiatura i touchpad - zalany laptop

ZDV12 11 Nov 2015 14:28 2109 2
Optex
 • #1
  ZDV12
  Level 14  
  Witam,

  Laptopa dostałem kilka dni po zalaniu. Sprawa ma się następująco, na klawiaturę wylał się kieliszek wódki - czystej. Laptop został momentalnie obrócony do góry nogami i pozbawiony zasilania. Potem suszony (niestety suszarką) bez otwierania. Potem właściciel go włączył i stwierdził niedziałanie touchpada i klawiatury. Innych objawów brak - laptop chodzi normalnie.

  Model laptopa to Toshiba Satellite C55D-A-147.

  Po rozkręceniu od strony klawiatury nie widać śladów zalania. Jeśli będą potrzebne to mam zdjęcia zaraz po otwarciu. Z objawów jeszcze - numlock cały czas się świeci po odpaleniu laptopa. Nie reaguje na włączanie i wyłączanie.

  Wstępnie wypiąłem i wpiąłem tasiemki od klawiatury i touchpada. Przemyłem styki IPA, dmuchnąłem sprężonym powietrzem. Zero poprawy. Jak wypnę klawiaturę a zostawię podpięty sam touchpad to Windows 10 nawet nie ładuje sterowników do touchpada - brak kursora - pojawia się dopiero po podpięciu myszki na USB. Jak wypnę touchpad, a klawiatura jest wpięta to mimo wszystko nie działa. W menadżerze urządzeń klawiatura jest, touchpada brak.

  Ktoś z Was posiada schemat jakie powinny być napięcia na złączu klawiatury w tym modelu? Bo nie wiem, czy usterka tkwi w klawiaturze czy w płycie głównej.

  Oznaczenie z laminatu: pt10an dsc mb ; rev: 2.1 ; hannstar JMV-4 94V-0 E89382
 • Optex
 • #3
  ZDV12
  Level 14  
  Dzięki kolego, ale mam go już na częściach, bardziej poszukuję informacji o tym jakie napięcia powinny występować na złączach klawiatury i touchpada na płycie głównej.