Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos Nubira Aveo, Daewoo Chevrolet - czujnik położenia wałka rozrządu - P0342

robw 11 Lis 2015 14:48 6453 3
  • #1 11 Lis 2015 14:48
    robw
    Poziom 11  

Witam

Kolejny z materiałów jakie umieściłem dotyczy eliminacji problemów z czujnikiem położenia wałka rozrządu.
    Problemy takie zaczynają się od pojawienia się błędu P0342.
    Materiał dotyczy czujnika zainstalowanego w Daewoo: Nubira, Lanos EUR3.
    Dodam, że bardzo podobne są też stosowane w Chevroletach: Aveo, Lacetti, też trochę jest na ten temat.

Materiał zawiera:
    - rzeczywiste charakterystyki pracy czujnika przed naprawą, charakterystyki przedstawiające niepoprawną prace czujnika i charakterystyki po wymianie czujnika. Informację kiedy wyskakuje błąd.
    - zdjęcia różnych czujników oraz informację o ich przeznaczeniu (do jakiej marki pasują), informacja gdzie je kupiłem.
    - instrukcję jak wymienić przedmiotowy czujnik.
    - schemat elektryczny instalacji Chevrolet

Czyli wszystko co jest potrzebne do zrozumienia i wyeliminowania problemów z tym czujnikiem. Może komuś się przyda.
    Sam bawiłem się z nim ok pół roku (trochę za długo). Mam nadzieje, że innym pójdzie szybciej. Powodzenia.

Materiał jest dość "ciężki" - ma 27MB - 19 stron.

pozdrawiam
    robert

Załączniki:
  • #2 17 Sty 2018 01:16
    humveex
    Poziom 1  

Dziekuje za instrukcję ! Tez z tum walcze

• #3 17 Sty 2018 19:16
    robw
    Poziom 11  

Dziękuje, powodzenia.
    Niestety ten czujnik to niekończące się problemy.
    Znowu mam z nim kłopoty i zamierzam się nim zająć w weekend.
    Dam znać jakie będę rezultaty.

• #4 20 Sty 2018 09:57
    robw
    Poziom 11  

Wymieniłem go i niestety nie działa do początku.
    Lanos Nubira Aveo, Daewoo Chevrolet - czujnik położenia wałka rozrządu - P0342Lanos Nubira Aveo, Daewoo Chevrolet - czujnik położenia wałka rozrządu - P0342Lanos Nubira Aveo, Daewoo Chevrolet - czujnik położenia wałka rozrządu - P0342Lanos Nubira Aveo, Daewoo Chevrolet - czujnik położenia wałka rozrządu - P0342

Kupiłem go tu i nie polecam:
    http://www.ebay.pl/itm/10456508-Camshaft-Posi...RK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Zauważyłem, że jeśli czujnik ma słaby magnes to niestety nie będzie działał.
    U mnie działały tylko te które miały magnes na tyle silny, że utrzymywał ciężar czujnika.
    Taki (nieprofesjonalny) test ale sprawdził się na kilku egzemplarzach.