Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elantra 2001 - Centralka Micro-ster - jak podłączyć kierunkowskazy...

-KrZySieK- 11 Lis 2015 15:11 954 4
  • #1 11 Lis 2015 15:11
    -KrZySieK-
    Poziom 15  

Witam. Posiadam centralkę mikro-ster dwukanałową z wyjściami niskoprądowymi do zamykania i otwierania zamków oraz z dodatkowym kanałem programowanym. Jedna z jego funkcji to powiadamianie kierunkowskazami o stanie zamka, jeden impuls przy zamykaniu i dwa przy otwieraniu. Z racji, ze to wyjście niskoprądowe (chyba minusowe) to czy podłączenie go do wtyczki przekaźnika awaryjnych, a dokładnie do wyjścia nr 4 wtyczka M39 da pożądany efekt ?

Dorzucam schematy:
    Elantra 2001 - Centralka Micro-ster - jak podłączyć kierunkowskazy... Elantra 2001 - Centralka Micro-ster - jak podłączyć kierunkowskazy...

• #2 11 Lis 2015 15:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Powinno zadziałać. Tylko może odseparuj ten sygnały diodami od ETACAM'u.

• #3 11 Lis 2015 15:34
    -KrZySieK-
    Poziom 15  

Czyli katodę diody dać na przewód centralki ?

• #4 11 Lis 2015 15:38
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrób V-kę z diod. Jedną wepnij w szereg z sygnałem z ETACAM'u, a przez drugą daj sygnał z modułu. tak by jeden sygnał "nie spotykał" się z drugim. Wprawdzie nie przewiduję kłopotów, ale można i na chłodne podmuchać.

• #5 11 Lis 2015 17:19
    -KrZySieK-
    Poziom 15  

Odłączyłem ETACS i podłączyłem się do przewodu 4 modułem zamka. Wszystko gra i kierunki świecą sterowane centralką. Pozostaje ułożyć to jak człowiek (bo wcześniej instalator pociągnął "węża" z kabli pod całą deską) i dołożyć te diody.
    Jak rozumiem to:
    Pierwsza dioda - Katodą do przewodu centralki z impulsami masy, anodą do masy cewki przekaźnika (M39 pin 4),
    Druga dioda - Katodą do ETACSu, anodą do masy cewki przekaźnika (M39 pin 4) ?

Elantra 2001 - Centralka Micro-ster - jak podłączyć kierunkowskazy...

Jakie te diody ? IN4148 wystarczą ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME