Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wąskie kolorowe paski na ekranie,Monitor LG E2240.

Cytrzak 11 Lis 2015 16:11 960 4
  • #1 11 Lis 2015 16:11
    Cytrzak
    Poziom 2  

Cześć !
    Mam problem moim 4 letnim monitorem marki LG.Problem polega na paskach na ekranie oraz narośli na dolnej krawędzi.Poniżej daje zdjęcia tegoż problemu.
    Opiszę wam pokrótce jak to przebiegało.Dzisiaj dostałem laga całego kompa,gadałem wtedy z kolegą na skype i jedyne co się działo to słyszałem głos kolegi a komputer nie reagował.No to ponowne uruchomienie guzikiem restartu i co ? Komputer się uruchamiał,słyszałem dźwięki systemu itp.ale monitor migał i cały czas wyświetlał tryb oszczędny,uruchamiałem go tak z 3-5 razy w końcu nerwy mnie zjadły,otworzyłem skrzynkę i przeczyściłem z kurzu każdy cal wnętrza,wyjąłem kable od grafiki,od monitora i od zasilacza wyczyściłem wszystko.Włączam wszystko fajnie,a tu nagle zaczęło "kreskować" mi monitor,nagle na dole zaczęła tworzyć się szara plama (jakby ktoś rozlał atrament) I taki fix.Podejrzewam,że coś z matrycą się stało,jednak pewny nie jestem może coś związane z taśmą ? W podzespołach komputera się nie za bardzo orientuje,bardziej softwarem.Proszę o pomoc,z góry dzięki ;)

P.S monitor jakby sam się naprawiał tzn.narośl raz się zmniejsza raz się powiększa,a paski znikają i się pojawiają tzn. raz są 3 a raz jest ich 12 ;) Jednak i tak proszę o pomoc,pozdrówka...........

0 4
  • #2 11 Lis 2015 20:54
    Daniel Pietras
    Poziom 21  

Wygląda na to że w ferworze walki przycisnąłeś w tym miejscu monitor. Nie przenosiłeś go przypadkiem? lub nie opierałeś elementów wyciągniętych z komputera?

0
  • #3 11 Lis 2015 23:31
    Cytrzak
    Poziom 2  

O nie,nie ten typ ;) Nie "biję" komputera :P A co do przenoszenia to tak zdjąłem go z biurka ale starałem się utrzymać staranność,przenosiłem go za podstawkę i za dół ramy ;)

0
  • #4 11 Lis 2015 23:41
    Daniel Pietras
    Poziom 21  

To raczej masz już odpowiedź. Pewnie chwyciłeś tak że mocniej przygniotłeś ramkę w tym miejscu. Zawsze w celu potwierdzenia możesz go podłączyć pod grafikę zintegrowaną na płycie, lub inny komputer.

0
  • #5 12 Lis 2015 14:48
    Cytrzak
    Poziom 2  

Niestety,widocznie muszę kupić nowy monitor.Upatrzyłem inny już ;) Dzięki,zamykam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo