Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie TV Samsung, Dekoder Cyfrowy Polsat, Kino Yamaha

floru85 11 Nov 2015 17:05 5811 3
 • #1
  floru85
  Level 10  
  Witam, posiadam kino domowe Yamaha RX-V475B, telewizor Samsung UE55JU6440 oraz dekoder CP HD 6000.
  Wymieniony sprzęt podłączam następująco: dekoder do kina HDMI IN, z kina HDMI OUT do tv HDMI IN. Powyższa konfiguracja powoduje brak dźwięku z dekodera na tv, jak również na kinie domowym odbiera jedynie obraz. Sprawdzając na amplitunerze wyświetla "no signal". Przy odłączeniu przewodu HDMI łączącego kino z tv dźwięk idzie przez kino domowe, wyświetla sygnał PCM lub DD w zależności od kanału.
  Chcę dodać, że wcześniej posiadałem kino i dekoder taki, jak opisałem na wstępie lecz przed zmianą miałem tv Samsung UE46F6500 i podłączenie jakie opisałem działało.
  Obecnie podłączyłem dekoder bezpośrednio do tv kablem HDMI a tv z kinem kablem optycznym, lecz przy takim podłączeniu dźwięk jest jedynie w PCM, a wiem, że kanały na platformie Cyfrowego Polsatu m.in tvp HD, discovery, MTV live, nadają dźwięk Dolby Digital.
  W czym problem, że na nowym TV UE55JU6440 nie chce przepuścić dźwięku i obrazu przez kino domowe na tv a jedynie przepuszcza sam obraz. Chcę dodać, że przewody HDMI są sprawdzone i działają poprawnie. Ponadto przy podłączeniu DVD przez kino domowe idzie na tv i dźwięk i obraz, problem występuje jedynie przy dekoderze na nowym tv, bo na starym działa.
  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i potrafi go rozwiązać??
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  Proszę sprawdzić ustawienia funkcji Anynet+ w telewizorze, jak i opcji ARC.

  Dla celów testowych proszę je wyłączyć, o ile są włączone.

  W wzmacniaczu sprawdzić ustawienie funkcji HDMI-Control (lub HDMI-CEC) i wyłączyć, o ile jest ustawione na włączone.
 • #3
  floru85
  Level 10  
  Probowalem wiele kombinacji w ustawieniach i przy podlaczeniu dekodera cp kablem hdmi do amplitunera nie mam dzwieku zarowno na tv jak i na kinie. Ponadto po ponownym wlaczeniu dekodera dzwiek nie idzie w dalszym ciagu a rozdzielczosc obrazu przestawia sie z 1080i do 576p i trzeba to zmienic manualnie w ustawieniach dekodera.
  Podlaczylem dekoder kablem hdmi do tv, a tv mam optycznym spiety z kinem oraz mam kino z tv polaczone hdmi. W ustawieniach tv format wyjsciowego dzwieku cyfrowego wyswietla sie nastepujaco na tv oraz na kinie: jak kanal nadaje w pcm np tvn mam takowy jak w dolby digital np tvp hd tak jest na optycznym. Jezeli dzwiek z tv idzie po hdmi na kino to mam jeszcze na kanalach z dzwiekiem dd mozliwosc wyboru w opcjach tv dzwieku dts lub dts neo 5.2.
  Czy to jest poprawne podlaczenie skad mozliwosc wyboru dts ? Zalezy mi na dzwieku identycznym jak daje cp w zaleznosci od kanalu? Wczesniej mialem dekoder wpiety do amplitunera i najlepszy dzwiek to dd 5.1 ale wiedzialem ze jest to dzwiek rzeczywisty wysylany przez cp bez zadnych przerobek i naciagaczy wiec skad ten dts ?
 • #4
  floru85
  Level 10  
  Temat rozwiązany, pomogła aktualizacji dekodera oraz włączenie HDMI-CEC w TV.