Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw Touareg - kupno samochodu porady

pawlo663 11 Lis 2015 18:07 1080 1
  • #1 11 Lis 2015 18:07
    pawlo663
    Poziom 11  

witam planuje zakup volkswagena touareg i mam pytanie odnośnie silników benzynowych i diesla który z silników i skrzyń biegów itp jest najmniej awaryjny jeżeli chodzi o roczniki 2005/2006 proszę o porady.

0 1
  • #2 11 Lis 2015 22:13
    Kune
    Poziom 23  

Na pewno odradzam 3.0 TDI jeśli nie miał jeszcze zmienianego rozrządu. Silnik znany z grupy VAG, mimo łańcuchów ma wadliwe napinacze, przez co zerwanie rozrządu kończy się sieczką, a jego wymiana jeszcze kilka lat temu kosztowała koło 8000 pln. Dość kosztowne są także wtryskiwacze, a jak wiadomo jest ich 6.

Jest jeszcze 2.5 TDI, jeśli to te same silniki, które są w początkowych modelach T5 to nie mają one najlepszej opinii. Poprzedni R5 2.5 był niezniszczalny i super niezawodny, z tymi nowszymi nie jest tak różowo. Do tego bardzo drogie wtryskiwacze.

3.6 benzynowe nie jest mi znanym motorem. To prawdziwe V6, czy kontynuacja VR6? Bo jesli to VR6 to moze byc calkiem udany motor.

3.2 V6 to tak na prawde VR6 znane z Golfa R32, Audi TT i pochodnych. Bardzo wytrzymaly i udany motor, ze standardowym wtryskiem, znany wiekszosci mechanikow. Pochodna 2.8/2.9 Z Golfa 3. Troche slaby do tej budy, ale bezawaryjny.

4.2 to silnik w który bym celował. Największy problem polega na tym, że większość tych aut jest z USA, więc często to totalne trupy. Na szczescie w USA mozna to bardzo latwo sprawdzic po nr vin. Silnik stosunkowo bezawaryjny, znany z grupy VAG. Sprawnie radzi sobie z tym autem i ma super dzwiek.

Mam nadzieje ze W12 i V10 TDI od razu odpadlo?

1