Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40-43 cale, ~ 3000-4000zł info w poście.

DemenTiz 11 Lis 2015 20:49 894 8
  • #1 11 Lis 2015 20:49
    DemenTiz
    Poziom 7  

Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze/doborze telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Nie dotyczy.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3 osoby.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost ale też pod kątem się zdarza.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Północny-zachód, nie bezpośrednio, tylko rozjaśnia(Podwórko)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Staroć, 30~~ cali.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, smart tv,3D, miał ładne barwy oraz dźwięk, z możliwością zastosowania do komputera jak i USB.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena/dekoder.
    10 .Jakie urządzenia? pendrive, telefon, laptop... w przyszłości komputer stacjonarny.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? bardzo rożnie do nawet 12h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bardziej profilowaną pod filmy i TV, gry w drugiej kolejności.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy,sport,seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie specjalnie, chyba że serwisy typu Youtube.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2h dziennie.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 40-43 max cali (110 cm przekątnej).
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zawieszanie się, wyblakłe kolory obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3.000 - 4.000 zł(brak możliwości zwiększenia budżetu[prawdopodobnie na kredyt])
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Lubię pograć sobię w TrackManie w trybie 3D, wielokrotnie oglądać Avatara i Transformersów(2 część) i inne, nie jestem specem które 3D występuje w wymienionych tytułach.

Zamieszczam moje typy telewizorów mieszczących się w calach:
    Samsung UE40F8000S
    Samsung UE40H6400
    PHILIPS 40PFH6550/88 (funkcja Ambilight zbędna, dla mnie to bajer..)

W Przypadku odrzucenia moich propozycji, chciałbym prosić opinię dlaczego i zaproponowanie alternatyw.

• #2 11 Lis 2015 23:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips ma dual play więc można grać w dwie osoby na ekranie i każda ma pełny ekran.
    Philips ma Androida, Kodi z tysiącami filmów, koncertów, bajek- po polsku i w jakości Hd.
    Samsung F jest sprzed 2 lat.
    Ale to wysoka półka.

• #3 12 Lis 2015 12:43
    DemenTiz
    Poziom 7  

Czyli mam rozumieć iż philips jest w moim zestawieniu faworytem? A co w takim wypadku z drugim samsungiem podanym, o nim opinii nie podałeś:
    Samsung UE40H6400

• #4 12 Lis 2015 14:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 21 Lis 2015 12:49
    DemenTiz
    Poziom 7  

Zakupiłem philipsa PHILIPS 40PFH6550/88
    Powiem tak, jeśli chodzi o filmy Full HD z pendrive to nie ma problemu świetnie to wygląda, obraz krystaliczny, dźwięk taki sobie, ale i tak planuje jakiś zakup kina domowego, mniejsza.

TV ma jednak problemy, brak wyszukiwania głosowego, mimo iż jest zainstalowany, to po próbach pokazuje literę "E", lub że nie rozumie. I próbowałem z pilota jak i z telefonu(gdzie korzystam z tej funkcji w domu na co dzień)
    Problemy ze strumieniowaniem z sieci(WiFi) jak i przez kabel(traci obraz na jakości), TV ma szereg aplikacji, które są na prawdę zbędne, np. NetFlix, kompletnie nie rozumiem jak to działa a dwa, TVN Player nie żyje, wiecznie w naprawie. Mnóstwo preinstalowanych aplikacji TV zagranicznych z obcym językiem, brak kompatybilności z myszką(brak możliwości wyboru kontroler myszy, tylko jest opcja samej klawiatury), w każdym bądź razie, dotychczas jestem zadowolony z oglądania, jednak z szeregu funkcji nie bardzo.

Jeśli ktoś miał podobne problemy, prosiłbym o pomoc jeśli można.

Pozdrawiam.

• #6 21 Lis 2015 20:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten telewizor nie ma wyszukiwania głosowego, sprawdź w instrukcji.
    Ona jest ta funkcja ale nie aktywna. Aktywna jest w modelach od serii 7 bo tam jest pilot z taką funkcją.
    Ale obraz jest super, bo kilku hejterów twierdzi że NIE !
    Najśmieszniejsze że nie widzieli go na własne oczy.

• #7 21 Lis 2015 20:18
    DemenTiz
    Poziom 7  

Czy wymiana pilotu będzie skuteczna w kontekście wyszukiwania głosowego? Nie mniej nie można wyszukiwać za pomocą klawiatury z drugiej strony pilota, w informacjach znalazłem że można za pomocą Philips MyRemote przez telefon, jednak jest dalej nieskuteczne.
    Co do obrazu, film FullHD z tym co obejrzałem(San Adreas, Jupiter, Instellar[filmy na prawdę dobrego wykonania]) robi tv ogromne wrażene, mankament mam tylko do jednej sprawy, a mianowicie czasami obraz w formie klatki ściemnia się i na nowo rozjaśnia, nie rozumiem dokładnie kiedy to następuje, bo i jak jasny horyzont jest, i jak obraz mroczny..

• #8 21 Lis 2015 23:22
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Zgadza się, obraz w Philipsie jest super, ale soft ma skopany. Zresztą tak jak modele z 2014 roku. Zresztą na twoim forum jest w wątku 6550 mnóstwo przykładów ludzi którzy kupili go, i już kombinują jak by się go jak najszybciej pozbyć. Miałem okazje się nim dłuższą chwilę pobawić i potwierdzam że większość tam poruszana problemów jest prawdziwa. Szczególnie zdziwiło mnie że po ustawieniu parametrów w menu i wyłączeniu telewizora, z powrotem włączeniu nie pamięta ustawień. Ale miejmy nadzieję że poprawią to, bo gdyby nie te parę niedogodności związane z softem to telewizor byłby naprawdę bardzo udanym modelem.

@LOCOLOCO zauważyłem że od jakiegoś czasu zacząłeś polecać telewizory Hitahi, problem w tym że jeszcze nie widziałem nigdzie tych telewizorów, ani w necie nie można o nich nic poczytać. Mógłbyś przybliżyć ten temat, jakie są matryce w telewizorach FHD tej firmy (100 czy 50 HZ), jakie są zastosowane polepszacze obrazu.

W RTV pojawiły się nowe telewizory Sharpa, mógłbyś napisać czy seria 7XXX FHD ma matryce 100 HZ, bo wydaje mi się ciekawa ta seria.

• #9 22 Lis 2015 01:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nigdy nie sprawdzałem, ale mogę jutro sprawdzić czy chodzi z pilota z mikrofonem.
    Bo nie wiem czy ta funkcja jest aktywna.

"Zakupiłem philipsa PHILIPS 40PFH6550/88
    Powiem tak, jeśli chodzi o filmy Full HD z pendrive to nie ma problemu świetnie to wygląda, obraz krystaliczny, dźwięk taki sobie, ale i tak planuje jakiś zakup kina domowego, mniejsza. " - więc się jedynie potwierdza.

Sharpa testuję CFE5000 - ten ma 50 Hz.
    Seria 7XXX - nie wiem mogę zapytać.
    Hitachi - teraz je testuję - test za dwa/trzy dni będzie.
    Odpowiem po testach. Mam cztery różne modele u siebie Hitachi.

Model Philipsa - nie bardzo wiem co znaczy skopany soft.
    Bo CI co mają go w domu nie skarżą się na soft.

===============================================
    4,5/5 Wystawiono 2 tygodnie temu

Bez zarzutu, Android działa dobrze, zawiesza się czasami, jednak w porównaniu z moim telefonem w niewiele niższej cenie i tak jest dobrze. Obraz i dźwięk wymiatają, dokupię w przyszłości. Ambilight doskonały do oglądania wieczorami, świetne efekty świetlne. Wykonanie na poziomie.
    Zalety

ambilight
    dobry obraz jak tv działa
    wygląd

=========================================

Telewizor jest super. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ładnie wygląda i posiada ciekawe, nowoczesne funkcje. Nie żałuję tego zakupu. Zakup tego sprzętu w Andarex.
    Zalety

cena
    funkcje
    marka
    wygląd

==================================================

A co masz dokładnie na myśli ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson