Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Coupe 1.6 Benzyna 1996 - Amortyzatory tył wymiana

Zapytam 11 Lis 2015 21:38 972 5
  • #1 11 Lis 2015 21:38
    Zapytam
    Poziom 6  

Cześć,

piszę ponownie ponieważ mój poprzedni post został usuniety przez naruszenie zasad regulaminu forum Elektroda.

Dziękuję koledze Błażejowi (moderator - świetny człowiek) za przybliżenie regulaminu i wyjaśnienie moich wątpliwości - taka wpadka z mojej strony nie powinna mieć już miejsca :)

Przechodząc do sedna:

zaszła konieczność wymiany amortyzatorów z tyłu w samochodzie renault megane coupe 1.6 Benzyna z 1996r.

Proszę o pomoc i wsparcie w wyborze. Znalazłem kilka ofert, ale to jakaś chińszczyzna.
    Badając sprawę okazuje się, że średnio co 80 tyś. km siadają amortyzatory i są do wymiany. Czeka mnie wyjazd samochodem 2.5 tys km. dlatego muszę dokonac ich wymiany.
    Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi - sugestie - przykłady amortyzatorów które będą pasowały i są sprawdzone.

Te które znalazłem były firmy:

-GH
    -KYB

Kolega cezars65 polecał (jak na wiek mojego samochodu) firmę KROSNO - DELPHI

Ktoś zechciałby jeszcze pomóc i podpowiedzieć co do wyboru? Czym się kierować przy zakupie?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 11 Lis 2015 21:40
    domex32
    Moderator na urlopie...

Sachs.

Monroe i KYB to szajs, potrafi się tłoczysko poluzować i po miesiącu zaczynają pukać.

0
  • #4 11 Lis 2015 21:51
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

@domex32 no tak, ale Sachs będą niemal dwukrotnie droższe od KYB. A te są jeszcze akceptowalne. Zaletą GH jest to, że są tanie. Więcej plusów nie ma. Osobiście poszukałbym jakiś wyprzedaży lub ogłoszeń na portalach handlowych. Mi się ostatnio udało kupić do swojego auta amortyzatory gazowe BOGE w cenie 60 % Hartów. A to już wyczyn :D
    Generalnie poszukaj sobie amortyzatorów, a potem wpisz w google ich nazwę i dodaj "opinie". I czytaj. Na pewno znajdziesz lekturę na forum miłośników marki.
    Jak już coś upolujesz, a będziesz chciał zapytać o konkretny produkt, to podaj tym i model.

0
  • #5 11 Lis 2015 22:03
    kawajo
    Poziom 17  

Jeśli cię stać to Kayaba
    Jak nie to bierz najtańsze

Moderowany przez Błażej:

Jedna sprawa - dlaczego te? Uzasadnij.

0
  • #6 11 Lis 2015 22:31
    robokop
    Moderator Samochody

Kayaby, bezstresowo. Auto wiekowe więc je raczej przeżyją - tylko zwykłe, olejowe. Droższych nie ma co podwoisz wartość auta. Za Monroe ciągnie się smród, kilka lat temu były szeroko reklamowane, szybko okazywało się że ich jakość pozostawiała wiele do życzenia.

0