Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić poza obwodem kontaktron Satel K-1 2E ?

12 Lis 2015 00:14 1512 1
  • Poziom 10  
    Może i mi ktoś pomoże, bo jestem w trakcie montażu kontaktronów (jakże dziś popularnym po pracy "systemem gospodarczym") i pomyślałem, że najpierw sprawdzę je czy wszystko jest z nimi w porządku i na moim (tanim, popularnym) mierniku na ustawieniu "test diody czyli obwód zamknięty) cały czas miernik piszczy bez względu na przybliżanie, oddalanie magnesu od kontaktronu, czy ja coś źle mierzę, może za mało dokładny miernik, czy po prostu wadliwe kontaktrony, ale nie chce mi się wierzyć, że dostałem 14 sztuk lipnych model Satel K-1 2E + po jednej sztuce Satel K-3 2E i K-2 2E bo w przypadku jednego bramowego najazdowego symbol B-4M bo przybliżeniu obwód się zamyka i piszczy a po oddaleniu przestaje.
    Pomoże ktoś ?

Moderowany przez suworow:

Nie dość te dopisał się kolega do tematu z przed 4 lat to jeszcze dot fałszywych alarmów. Wydzieliłem do nowego tematu.

• OptexOptex
  • Poziom 43  
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie alarmów, ale zamiast wskaznikiem obwodu, pomierz to omomierzem. Mają rezystory wewnątrz. Sprawdzałem ten typ CZUJNIKOW (nie kontaktronów, kontaktron to jeden z elementów czujnika !)