Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Unitra ŁZR PW 3015 części

damiano20017 17 Lis 2015 23:28 2217 52
    damiano20017
    Poziom 3  
    Schemat to ja też mam.
    Nie, nie wysyła mnie, ja mam 2 egzemplarz bodajże gdzieś, ale części też jakieś ale tranzystory ale nie wiem, czy będa pasować, mam niby schemat ale mało czytelny.
  • RenexRenex
    Sanjose
    Poziom 28  
    Piszesz tak nie zrozumiale że nie wiadomo o co chodzi.

Jasne że będzie wszystko pasować, aż takich zmian konstrukcyjnych nie wprowadzano podczas produkcji.
  • Pomocny post
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    A ja nadal obstaję, byś poszukał serwisu z prawdziwego zdarzenia. Sam masz zbyt mało wiedzy a ten serwisant nie budzi moich pozytywnych uczuć.
  • RenexRenex
    damiano20017
    Poziom 3  
    Powiem tak on mi odpowiedział jak się go zapytałem czy jak po kolei przyniosę tranzystory i rezystory że nie warto ryzykować lepiej przynieść z 2 egzemplarza całą płytkę.
    sosarek

Poziom 43  
    damiano20017 napisał:
    lepiej przynieść z 2 egzemplarza całą płytkę.

Co za sens niszczyć sprawne w celu reanimacji trupa?
    damiano20017
    Poziom 3  
    Mieliście racje.Ten serwis w którym mam wzmacniacz jest taki ogólny i nie ma takich części a dziś byłem w innym serwisie gdzie są tylko wzmacniacze i kolumny i jak się zapytałem czy da się wymienić rezystory i tranzystory oczywiście czy są i do jakiego modelu to powiedzieli że tak oczywiście i żeby przynieść i wtedy naprawią :)
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    No a o czym ja cały czas pisałem?
    Ech...
    damiano20017
    Poziom 3  
    Ale wiesz tak przypadkiem wpadłem do tego serwisu ale jak byłem to się i zapytałem ale i tak dzięki :)
    Sanjose
    Poziom 28  
    No to masz szczęście, bo ja kiedyś biegałem z PW8040 i nie chcieli naprawić "szrotu", w końcu sam naprawiłem, bo wymiana isostatu kontur przerosła ich kompetencje.
    damiano20017
    Poziom 3  
    No Widzisz.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Sanjose napisał:
    kiedyś biegałem z PW8040 i nie chcieli naprawić "szrotu", w końcu sam naprawiłem, bo wymiana isostatu kontur przerosła ich kompetencje.
    Może nie tyle "przerosła kompetencje" co im się nie chciało grzebać - Sam chyba wiesz, jak trudno dostać się do płyty głównej w celu wymiany czegokolwiek na niej. W tym samym czasie co wymiana isostatu można było naprawić co najmniej kilka innych, bardziej przyjaźnie dla serwisanta, skonstruowanych sprzętów.
    Więc może po prostu czysta kalkulacja - w tym czasie co naprawa PW8010 (i zarobku kilkudziesięciu złotych) można naprawić np. trzy wieże (przykład) Sony i zarobić 5 razy tyle?
    Od kilkudziesięciu lat naprawiam różnego rodzaju audio i też mam swoje "ulubione" i ulubione (pod względem konstrukcji mechanicznej) sprzętów.
    Prym wiedzie seria starszych wież Philipsa w których aby wymienić spalony bezpiecznik, trzeba było rozebrać ponad połowę wieży... Konstrukcje (starsze) Foniki, Kasprzaka też nie należą pod tym względem do "przyjaznych".
    damiano20017
    Poziom 3  
    Piszesz o jakieś tam starej wierzy Philipsa ale jak naprawiasz od kilkudziesięciu lat to się najwidoczniej na tym dobrze znasz. :)
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    damiano20017 napisał:
    Piszesz o jakieś tam starej wierzy Philipsa ale jak naprawiasz od kilkudziesięciu lat to się najwidoczniej na tym dobrze znasz. :)

Po co ten uśmieszek? Masz jakieś wątpliwości?
    damiano20017
    Poziom 3  
    Akurat mogę mieć wątpliwości bo cię nie znam ale jak mówisz że się znasz to się znasz.
    Sanjose
    Poziom 28  
    398216 Usunięty napisał:
    Konstrukcje (starsze) Foniki, Kasprzaka też nie należą pod tym względem do "przyjaznych".

W tym przypadku najwięcej trudności sprawiają radiomagnetofony, szczególnie te licencyjne...
    damiano20017
    Poziom 3  
    Pisaliście żeby zmienić serwis.Ale jak przyniosłem sprzęt to powiedzieli że lepiej kupić taki sam nowy bo koszt naprawy to 250 jak nie więcej, tak więc poszedłem do innego serwisu i powiedzieli to sam ale już że więcej niż 150 nie wymiana potencjometru rezystorów i tranzystorów jest tak skomplikowana ?
    000andrzej
    Poziom 37  
    Jak już wcześniej pisałem - serwisowi nie opłaca się tracić czasu na naprawę tego sprzętu, skoro w tym samym czasie zarobi te 150-250 zł na innym sprzęcie. Wymiana nie jest trudna, ale trochę czasu zajmuje. Pozostaje naprawa samemu, albo przekazanie jakiemuś elektronikowi, który to zrobi w ramach hobby. Ale i tak poniżej 5 dych się nie spodziewaj.
    damiano20017
    Poziom 3  
    Andrzeju ja mogę zapłacić do 100 zł ale jeżeli każdy mówi że się nie opłaca a mają części to skąd mam je wytrzasnąć ?
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    000andrzej napisał:
    Jak już wcześniej pisałem
    ??? A wydawało mi się, ze to akurat moje słowa?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15164697#15164697

Ad rem:
    Co do kosztów naprawy - jeden serwis ma 250, drugi 150, i nie dziwię się - ostatecznie muszą z czegoś żyć. Ale co do propozycji z kupnem innego - takiego samego wzmacniacza.... Tu bym nie był już taki odważny. większosć tych, które opisane są jako "NÓWKA SZTUKA, NIEŚMIGANA, GANC NOJE, WSZYSTKO HULA, SPRZĘT W PEŁNI SPRAWNY...." itp, itd to jedna wielka niewiadoma... a raczej wiadoma - sprzęt taki w 90% jest albo w takim samym stanie jak Twój, albo gorszym. A trafić na te 10% i kupić ideał? Bez trzeszczących potencjometrów, nienaprawiany, z niezaśniedziałymi isostatami? Albo wielkie szczęście, albo (raczej) niemożliwe.
    W efekcie nawet jak w dniu zakupu takiego "ideolo" będzie zachowywać poprawnie, po dniach kilku zaczną wyłazić usterki - a to potencjometr trzeszczy, a to przełącznik nie kontaktuje... Czyli tak czy inaczej i tak serwis i tak... Z tym, że całkowity koszt będzie zwiększony o koszty tego drugiego egzemplarza.
    Czy więc naprawiać w ogóle?
    Jak ktoś ma sentyment i woli brzmienie swojego PW - tak. Wtedy nie liczą się koszty, ale przyjemność wynikająca z posiadania sprawnego, wymarzonego sprzętu.
    A jak ktoś nie przykłada wagi do powyższego; kupuje tani, nowy chiński sprzęt, który mu posłuży do końca okresu gwarancji i zwyczajnie się rozsypie... ;)
    Wniosek - jeden. Naprawiać. Bo nawet jeśli wydasz na naprawę te 250 zł, a wykonana będzie solidnie i rzetelnie, to sprzęt będzie pracować kolejne 20-25 lat. W tym czasie "posypie się" co najmniej kilka współczesnych jednorazówek...
    Ale - wybór należy do Ciebie.
    damiano20017
    Poziom 3  
    Tak dokładnie tak "sentyment" nie chce innego choć ten jest w stanie tragicznym "wizualnie" ale to jest tak jak pisałem "sentyment" i chciałbym go naprawić ale zrozum mnie też że nie za ponad 250 zł dlatego szukam części na własną rękę i wtedy oddam do tego 1 serwisu i złoży to za nie całe 100 zł.
    000andrzej
    Poziom 37  
    Za 100 zł ostatnio widziałem na znanym serwisie cały komplet w b. dobrym stanie. Tuner, deck i wzmacniacz. Nic dziwnego, że nikt się nie chce za to zarobkowo wziąć do naprawy.
    damiano20017
    Poziom 3  
    Witam Przepraszam ze rok mnie tu nie było :D otóz wzmacniacz wyladowal u kogos innego i podobno zrobiony byl jeden kanal dalej nie wiem. Wiec zakonczylem z tym wzmacniaczem i dzis kupilem identyczny wzmacniacz Unitra ŁZR PW 3015 + radio ale bez kabli po dobrej cenie :)