Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SL15J1S pompa myjąca wyje.

DarekRz4 12 Lis 2015 11:17 1122 8
  • #1 12 Lis 2015 11:17
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Proszę o podpowiedź jak dostać się do pompy myjącej w tej zmywarce ? temat zmywarek jest mi obcy ,a zaczyna mi się psuć moja prywatna . Z dnia na dzień silnik pompy myjącej zaczął jęczeć/wyć . Wszystko pracuje niby normalnie naczynia są zmywane tak jak zawsze jednak pracująca pompa wydaje nieprzyjemny gwizd wskazujący na to ze pewnie niedługo padnie. W związku z tym iż jest to sprzęt zabudowany i będę musiał ją wyjąć z szafek chciałbym zrobić to w miarę sprawnie i dlatego potrzebna mi jest wasza wiedza ,czy ta pompa jest w miarę łatwa do wymiany i jak do tego podejść ( z której strony jest do niej dostęp) .

pozdrawiam

ps. Proszę o przeniesienie do działu serwis (coś źle kliknąłem )

0 8
  • #3 13 Lis 2015 10:07
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

No, jeśli to moja zmywarka to bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0
  • #4 16 Lis 2015 19:33
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Po rozebraniu zmywarki ( zgodnie z filmem) , wyjęciu i rozebraniu silnika pompy myjącej okazało się że puszcza uszczelniacz przy "śmigiełku" - Na górne łożysko dostała się woda i łożysko zardzewiało . Pytanie moje brzmi -czy i gdzie kupię uszczelniacz bo z zakupem łożyska nie ma problemu (chyba 9zł ) .

pozdrawiam.

0
  • #5 18 Lis 2015 09:43
    egon42
    Poziom 37  

Szukaj na stronie firmy która udostępnia ten film na youtube.

0
  • #6 18 Lis 2015 10:56
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

No tak ,ale to przecież North Serwis . U nich pompa myjąca kosztuje 1380zł ...........

0
  • #8 18 Lis 2015 15:43
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam .

Dziękuję -skorzystam . Już tam dzwoniłem ,części będą jutro.

pozdr.

0
  • #9 19 Lis 2015 21:20
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Zestaw naprawczy zamontowany , pompa złożona -zmywarka działa, myje i nie wyje :D . Pozostało jeszcze wymienić uszczelkę drzwi (tą grubą na dole) bo jakaś taka wybulona ,ale to w wolnej chwili .

Dziękuję kolegom za pomoc i poświęcony czas.

0