Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Mam szybki internet a chodzi jak by chciał a nie mógł

12 Lis 2015 13:26 1992 30
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    1. Jaki to usługodawca? (żeby go omijać szerokim łukiem).
    2. Dla mnie to zwykłe złodziejstwo płacić dodatkowo za każdy komputer. Płacę za łącze to co usługodawcę interesuje ile mam komputerów podpiętych.
    3. Przeczytaj umowę na internet. Według mnie, jeżeli są osobne to nie może być zapisu o zmniejszeniu prędkości w zależności od ilości kanałów TV.
    4. Jak się łączysz z routerem? WiFi czy kabel?
  • Warunkowo odblokowany
    Nebilet_200 napisał:
    Umowa jest na łącze a nie na komputery, ale pobiera opłatę za każdy komputer.
    Jaką konkretnie masz umowę na internet? Na ich stronie jest kilka regulaminów.

Nebilet_200 napisał:
    Nie wiem jak odkrył że mam do routera podpięty drugi komputer
    To akurat nie problem.

Nebilet_200 napisał:
    pobiera dodatkowo 10 zł za drugi.
    Na jakiej podstawie? Jaką masz umowę.

Nebilet_200 napisał:
    Umowa jest na łącze a nie na komputery
    Tym bardziej dlaczego masz płacić dodatkowo. Zapytałeś się u nich?

Nebilet_200 napisał:
    Podobno komputery podłączone do routera widoczne są jako jeden u dostawcy, czy to prawda ?
    Tylko podobno. Wszystko zależy od sprzętu i poprawnej konfiguracji.

Dodano po 1 [minuty]:

Nebilet_200 napisał:
    W moim komputerze jest - Download 88,37 Mbps ; Upload 4,09 Mbps Ping 16 ms
    W komputerze syna jest - Download 88,57 Mbps ; Upload 4,05 Mbps Ping 13 ms
    Upload by się zgadzał a download trochę niski. Jak to sprawdzałeś?
  • Warunkowo odblokowany
    Nebilet_200 napisał:
    Umowa opiewa na "Internet 64 Mbps 1 PC.
    Więc dla czego chcesz mieć 128Mbps?

Nebilet_200 napisał:
    U Was tez jest taki drogi internet
    Ja korzystam z Orange 80Mbps i płace połowę z tego co Ty.

Nebilet_200 napisał:
    jak masz podłaczony drugi komputer to tez pobierają opłatę ?
    Mogę podłączać ile mi się chce. Nic im do tego.

Nebilet_200 napisał:
    U nich jeszcze nie byłem
    Zacznij od tego.

Nebilet_200 napisał:
    internet chodzi coraz gorzej, trzeba nieraz ze dwa razy restartować modem aby chodził jako tako.
    Zgłaszaj awarie. Czym więcej tym lepiej.

Nebilet_200 napisał:
    Nie ma nic w niej o opłacie ewentualnej przy podłączeniu drugiego PC
    Więc niech Ci powiedzą za co biorą dodatkową opłatę.
  • Warunkowo odblokowany
    Co Ci więcej mogę napisać. Odwiedź operatora i niech wyjaśni o co chodzi. I napisz co z tego wynikło. Wtedy będziemy myśleć co dalej.
  • Poziom 25  
    Myślę, że operator gra nieczysto i bardzo brzydko.
    Odwiedź go czym prędzej.
  • Poziom 31  
    Nebilet_200 napisał:
    I jeszcze jedno czy operator nie robi mnie w ciula mówiąc że jeśli zmniejszę pakiet TV to zmniejszy mi internet bo nie będzie obsługiwać tej przepustowości ?

Nie bo to możliwe zmieniając pakiet tv zmienia się sprzęt.

maurycy123 napisał:
    Nebilet_200 napisał:

Nie koniecznie wszystko zależy od regulaminu umowy większość jednak daje internet na jedno stanowisko tym bardziej w promocji a dodatkowe to większe opłaty oni tym sposobem zabezpieczają się przed dalszym sprzedażem internetu.

A po drugie kolego jak byk na ich stronie.

• Warunkowo odblokowany
    Jarzabek666 napisał:
    maurycy123 napisał:
    Nebilet_200 napisał:

Nie koniecznie wszystko zależy od regulaminu umowy większość jednak daje internet na jedno stanowisko tym bardziej w promocji a dodatkowe to większe opłaty oni tym sposobem zabezpieczają się przed dalszym sprzedażem internetu.
    Przecież napisałem, że umowę mam z Orange. Oni dają łącze a nie internet na stanowisko.
  • Poziom 31  
    No wiem ja pisałem ogólnie, ale też nie ciesz się bo w orange regulaminowo jest zabroniony podział łącza poza lokal.
  • Warunkowo odblokowany
    Jarzabek666 napisał:
    No wiem ja pisałem ogólnie, ale też nie ciesz się bo w orange regulaminowo jest zabroniony podział łącza poza lokal.
    To nie pisz ogólnie tylko czytaj ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że udostępniam łącze poza lokal? Mam w domu cztery laptopy, tablet, stacjonarny, tv. Wszystko działa i nie muszę dopłacać jak szwagier przyjdzie ze swoim laptopem.

Dodano po 9 [minuty]:

Jarzabek666 napisał:
    A po drugie kolego jak byk na ich stronie.

Terminal to końcowe urządzenie od strony operatora (w tym momencie modem). Co jest dalej nie powinno go obchodzić (chyba, że prokurator o to poprosi).
  • Poziom 31  
    Terminal (ang. terminal – końcówka) to urządzenie pozwalające człowiekowi na pracę z komputerem lub systemem komputerowym. Terminal musi posiadać urządzenie wejściowe do wprowadzania instrukcji oraz urządzenie wyjściowe do przekazywania informacji operatorowi. Terminal jest stacją sieci komputerowej lub w systemie (np. w Internecie), służącą do wprowadzania lub odczytywania danych.
  • Poziom 31  
    Terminal to nie modem przeczytaj dokładnie
  • Poziom 25  
    Jarzabek666 napisał:
    Terminal jest stacją sieci komputerowej lub w systemie (np. w Internecie), służącą do wprowadzania lub odczytywania danych.

Modem odpowiada temu opisowi, można wprowadzać i odczytywać jego ustawienia.
  • Poziom 31  
    To powiedz mi jak modem może wprowadzić adres strony i odczytać stronę??
  • Poziom 25  
    Gdzie masz napisane, że terminal musi to potrafić? Widziałem wiele terminali bez dostępu do internetu.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Nebilet_200 napisał:
    ad4 Łącze się obiema komputerami poprzez kabel. Modem podpięty jest do routera, a komputery do routera poprzez kable i kartami sieciowymi w komputerze.

Jaki to router (model)? Czy ma gigabitowe porty ethernet? Czy karty sieciowe w komputerach również mają gigabitowe porty? Jeśli router i/lub karty mają porty 100Mbps to osiągniesz nieco poniżej 100Mbps. Przy okazji - jaki model modemu dostałeś od operatora?
    Twój router ma porty 100Mbps, więc nie jest w stanie przepompować 128Mbps. Do tego nie jest to powalająca na kolana (jeśli chodzi o wydajność) jednostka - jest to najtańszy możliwy router. Osiągi na poziomie prawie 90Mbps na tym routerze są jak najbardziej w normie.

Jeśli chcesz przetestować łącze to podepnij kabel bezpośrednio z modemu do routera komputera, wtedy transferu nie będzie ograniczał router i masz szanse zobaczyć coś ponad 100Mbps.
  • Poziom 25  
    Tak, musisz zmienić router na gigabitowy.
    Nie opłaci się, lepiej mieć swój własny router, nad którym masz pełną kontrolę. Sprawdź najpierw, zanim cokolwiek kupisz, jak działa internet z pominięciem routera (podłączając się bezpośrednio pod modem). Jeśli nie odczujesz różnicy to zmiana przecież nie będzie miała sensu.
    Nebilet_200 napisał:
    Download 16,33 Mbps a Upload nawet nie ruszył a jak ruszył to był na szybkości 0,02 Mbps co się to mogło narobić że tak popsuło się to wszystko ? Czy to wina dostawcy ?

Wszystko, włączając w to awarię Twojego routera, albo pobieranie przez któryś z komputerów większej paczki aktualizacji czy czegoś innego. Nie można też wykluczyć awarii u operatora.
    Nebilet_200 napisał:
    A z modemem to masz racje kupie swój.

Modemu swojego nie kupuj. Kup swój router i podłącz go do modemu operatora, ale najpierw sprawdź (i piszę to trzeci raz), jak się zachowuje łącze bez routera po drodze (czyli podłaczenie bezpośrednie jednego komputera do modemu dostawcy).
    Nebilet_200 napisał:
    Chciałem właśnie wczoraj podłączyć się bezpośrednio do modemu ale przy takiej prędkości nie miało to sensu, zobaczymy dzisiaj a jak dalej będzie tak chodził to wzywam serwis

Oczywiście że miało, wykluczyłoby usterkę routera.
    Nebilet_200 napisał:
    U syna w Panelu Sterowania w Dzienniku Zdarzeń wyskakiwał ciągle komunikat że coś jest z DHCP czyli krótko mówiąc to wina dostawcy.

Zupełnie niewłaściwe założenie. Serwer DHCP jest aktualnie na TWOIM routerze, więc u siebie szukaj problemu, nie u dostawcy. Poza tym nigdy nie widziałem w Windowsie komunikatu "coś jest z DHCP", zawsze było to dość precyzyjnie określone (wbrew powszechnemu przekonaniu treść ewentualnych komunikatów z błędami JEST ważna).