Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

Michas5_00 12 Lis 2015 13:46 1563 15
  • #1 12 Lis 2015 13:46
    Michas5_00
    Poziom 6  

Witam, posiadam skuter ZIPP QUADRA 50cc . Mam taki problem jechałem wszystko było normalnie gdy nagle zgasł z filtra od gaźnika ciekła benzyna, wymieniłem świece na nową, dałem gaz na maxa gdy próbowałem odpalić zapalił przez chwilę pochodził i zgasł, chodził nie tak jak powinien, a jak zgasł to znowu z filtra ciekła benzyna. Co to może być, jak to naprawić ?

0 15
  • #2 12 Lis 2015 14:22
    rort_
    Poziom 10  

Zacznij od gaźnika. Prawdopodobnie przepuszcza zaworek iglicowy.
    Jest też opcja, że kranik jest uszkodzony i benzyna przedostaje się przewodem podciśnieniowym do gaźnika - zależy gdzie masz wpięty ten przewód.

0
  • #3 12 Lis 2015 14:24
    Michas5_00
    Poziom 6  

rort_ napisał:
    Zacznij od gaźnika. Prawdopodobnie przepuszcza zaworek iglicowy.
    Jest też opcja, że kranik jest uszkodzony i benzyna przedostaje się przewodem podciśnieniowym do gaźnika - zależy gdzie masz wpięty ten przewód.

A jeżeli to zaworek to co z nim zrobić ?

0
  • #4 12 Lis 2015 14:28
    rort_
    Poziom 10  

Wymienić. Sprawdź jeszcze gniazdo zaworka, czyli tam gdzie zaworek wchodzi - możliwe, ze jest tam jakiś paproch.
    Jak wyjmiesz gaźnik, to po zlaniu z niego benzyny przewróć go do góry nogami i dmuchnij w króciec który doprowadza paliwo - nie powinien przepuszczać.
    Dla pewności ustaw gaźnik w jego naturalnym położeniu i podepnij wężyk z paliwem a na drugim końcu daj np strzykawkę, bądź lejek. Zalej paliwem i obserwuj co się dzieje.

0
  • #5 12 Lis 2015 15:16
    timi0
    Poziom 10  

Jeszcze jedno bym dodał. Jeżeli skuter nie pracuje nie powinno lecieć paliwo z przewodu, który "idzie" od zbiornika paliwa. Przeważnie jest zamontowany zawór podciśnieniowy.

0
  • #6 12 Lis 2015 17:04
    Michas5_00
    Poziom 6  

Znalazłem przyczyne. Plastik od iglicy jest pęknięty i muszę go wymienić jeszcze takie pytanie gdzie mogę dodać taki plastik ?
    Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

0
  • #7 12 Lis 2015 17:13
    timi0
    Poziom 10  

Jeżeli ma delikatne pęknięcie spróbuj zakleić klejem lub taśmą na chwilę i sprawdź jaki będzie efekt i czy będzie prawidłowo pracował. Ta pokrywa uszczelnia membranę, trzyma sprężynę i na pewno musi być szczelna ze względu na podciśnienie.

0
  • #8 12 Lis 2015 18:06
    Michas5_00
    Poziom 6  

timi0 napisał:
    Jeżeli ma delikatne pęknięcie spróbuj zakleić klejem lub taśmą na chwilę i sprawdź jaki będzie efekt i czy będzie prawidłowo pracował. Ta pokrywa uszczelnia membranę, trzyma sprężynę i na pewno musi być szczelna ze względu na podciśnienie.

On jest pęknięty w środku jest taka dziurka i na to nachodzi sprężyna a do środka wchodzi iglica.

0
  • #9 13 Lis 2015 15:20
    timi0
    Poziom 10  

Jeżeli możesz wstaw zdjęcie uszkodzenia. Postaraj się o ostrość i oświetlenie. Będzie łatwiej.

0
  • #10 13 Lis 2015 16:09
    Michas5_00
    Poziom 6  

Tutaj są zdjęcia mojego gaźnika z każdej strony zobaczcie co jest nie tak, pęknięcia plastika jest zaznaczone na jednym zdjęć na czerwono :

Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

0
  • Pomocny post
    #11 13 Lis 2015 17:34
    timi0
    Poziom 10  

Czyli to nie jest pęknięcie tylko tak jak by się coś urwało? Pokrywa jest cała? Jeżeli jest cała i szczelna to, to niby złamanie nie ma wpływu na pracę silnika i działanie samego gaźnika.

Dodano po 11 [minuty]:

Sprawdź zaworek igliczny. Tak jak zostało to opisane wcześniej. Paliwo nie powinno się wylewać z gaźnika. Być może masz za wysoki stan. Trzeba go obniżyć. I jeszcze jedno. Jak wyciągasz świecę jest mokra? Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

Dodano po 4 [minuty]:

I pamiętaj podczas składania membrana musi bardzo dokładnie "leżeć" na swoim miejscu. Nie może być takiej sytuacji jak na zdjęciu. Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

0
  • #12 13 Lis 2015 17:40
    Michas5_00
    Poziom 6  

timi0 napisał:
    Czyli to nie jest pęknięcie tylko tak jak by się coś urwało? Pokrywa jest cała? Jeżeli jest cała i szczelna to, to niby złamanie nie ma wpływu na pracę silnika i działanie samego gaźnika.

Dodano po 11 [minuty]:

Sprawdź zaworek igliczny. Tak jak zostało to opisane wcześniej. Paliwo nie powinno się wylewać z gaźnika. Być może masz za wysoki stan. Trzeba go obniżyć. I jeszcze jedno. Jak wyciągasz świecę jest mokra? Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

Dodano po 4 [minuty]:

I pamiętaj podczas składania membrana musi bardzo dokładnie "leżeć" na swoim miejscu. Nie może być takiej sytuacji jak na zdjęciu. Skuter 50 ccm chińczyk - Nie chce odpalić

Świeca jest mokra.

0
  • #13 13 Lis 2015 17:46
    timi0
    Poziom 10  

To znaczy, że za wysoki stan paliwa lub nie szczelny zaworek. Sprawdź zaworek, a jak będzie szczelny trzeba obniżyć poziom paliwa.

0
  • #14 13 Lis 2015 18:46
    Michas5_00
    Poziom 6  

Zmniejszyłem stan paliwa, wyczyściłem świece jak na razie pali :) Zobacze jutro jak odpali i wszystko będzie ok to dam znać :)

Pozdrawiam. Dziękuje za pomoc w naprawie :)

0
  • #15 13 Lis 2015 20:59
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pokrywa i membrana do wymiany. Membrana została zdeformowana przy wcześniejszym montażu i jest nieodwracalnie uszkodzona. Wpływa to na pracę membrany ograniczając jej pracę i usztywniając ją.

0
  • #16 14 Lis 2015 10:18
    rort_
    Poziom 10  

Jeżeli pokrywa nie ma dziury, to może zostać. Z tego co widzę na zdjęciach zmasakrowane jest tylko 'gniazdo' do którego wkręca się śrubę od ogranicznika skoku przepustnicy.
    Membrana do wymiany - fakt.

0