Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat - bravo II hamulec ręczny dziwny dźwięk

12 Lis 2015 18:00 1323 8
  • Poziom 23  
    Witam
    Koledzy mam mały problem z hamulcem ręcznym, a mianowicie wczoraj wróciłem do domu i po zaciągnięciu ręcznego usłyszałem taki dźwięk jakby trzask/strzał.
    Następnie zaciągnąłem z powrotem i w połowie przeskakuje tak jakby o jeden ząbek i słychać taki właśnie dźwięk. Zaciągając do tego przeskoku lub dalej po nim ręczny trzyma ok. Co to mogło się uszkodzić linki, mechanizm ręcznego?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wiemy, Ty masz auto, Ty masz dźwięk ;) Tyle, że nie powinieneś używać auta, bo jeśli zerwana jest okładzina, uszkodzony samoregulator lub ugnita tarcza kotwiczna, możesz się zdziwić naciskając hamulce.
  • Poziom 23  
    Tylko, że mechanizm na kolach działa ( zaciska i puszcza )i jak zwolnię dźwignię ręcznego to normalnie mogę jeździć kwestia tego przeskoku i charakterystycznego dźwięku. Będę musiał znaleźć jakiś warsztat w okolicy i podjechać ale zastanawia mnie co to może być czy to z mojej winy czy po prostu coś strzeliło.
    Coś strzeliło, może mocowanie szczęki hamulcowej.
  • Poziom 23  
    To za każdym razem strzela i przeskakuje jeśli zaciągam ręczny do końca, więc raczej chyba nie mocowanie. Przy zaciąganiu do 4 ząbka jest normalnie potem następuje ten przeskok z dźwiękiem i można dalej zaciągać do końca dźwignię. Dlatego właśnie się zapytałem czy to mógł ząbek się uszkodzić czy coś innego. Może po prostu ktoś miał podobny problem?
    Zaciągnij mocno z wciśniętym przyciskiem, zobaczysz, że też strzeli.
  • Poziom 23  
    Strzeli bo też sprawdzałem, czyli ząbki raczej całe na dźwigni bo tak by nie strzeliło z przyciskiem dobrze rozumuję?
  • Poziom 36  
    Dobrze rozumujesz, ale to Ty slyszysz, gdzie strzela - w kole, czy przy dźwigni. Trzeba rozebrać i obadać - nikt Ci nic mądrzejszego nie doradzi.
  • Poziom 23  
    Wiem wiem trzeba sprawdzić co i jak nie pozostaje nic innego jak warsztat.
    Dziękuję za sugestie.