Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos A14SMS - Jakie ciśnienie paliwa na biegu jałowym

12 Lis 2015 18:42 1527 10
  • Poziom 25  
    Witam, po podłączeniu w szeregu manometru, ciśnienie paliwa na biegu jałowym wynosi u mnie 6bar. i gdyby nie kończąca się skala to pewnie poszłoby jeszcze bardziej. Sonda oscyluje w okolicy 700-900mV na bogato. Czy to ciśnienie nie jest zbyt duże ?
  • Poziom 12  
    6 bar to za dużo. Manometr pewny?
  • Poziom 25  
    Raczej tak, u mnie jest układ z podciśnieniem, w danych są wartości podane bez podciśnienia i wynoszą 2,5-3,5. A jakie jest "książkowe" ciśnienie paliwa dla silnika A14SMS z podciśnieniem do kolektora ?
  • Poziom 25  
    Na powrocie za regulatorem ciśnienia paliwa ciśnienie wynosi także ponad 6 bar-ów.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    No to powrót jest gdzieś zatkany i dlatego masz takie ciśnienie
    Na wolnych obrotach z założonym wężykiem podciśnieniowym do regulatora 2,5 bar, ze zdjętym 3
  • Poziom 12  
    Ciekawi mnie jak mierzyłeś na powrocie bo jak włożyłeś manometr prosto w przewod (bez trójnika) to wiadomo że zamknęło skale. Sciągnij wężyk z powrotu i włóż np. do butelki i wtedy zmierz ciśnienie przed regulatorem. Na powrocie nie powinno być wogóle ciśnienia.
  • Poziom 25  
    Ciśnienie paliwa mierzyłem z manometrem podłączonym szeregowo (odwrócone T) za filtrem paliwa do listwy wtryskiwaczy a potem za regulatorem paliwa do zbiornika i wyszło takie same na pracującym silniku !!!. Słychać głośną pracę pompy paliwa.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Carrot już Ci napisał jaka jest przyczyna, a ja Ci napisałem jak sie upewnić czyli odłączyć wężyk z powrotu i wtedy zmierzyć ciśnienie na listwie.

Oczywiście poleci z niego paliwo więc włóż go do np. butelki na czas pomiarów.
  • Poziom 25  
    Tak jak koledzy poradzili po odetkaniu zapchanego powrotu ciśnienie paliwa za filtrem wyniosło 2,5 bar a po zdjęciu podciśnienia 3,3 bar. Dziękuje za pomoc.
  • Moderator Samochody
    Tak z ciekawości spytam, gdzie się zatkał ?
  • Poziom 25  
    Zatkał się na powrocie do zbiornika.