Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto II 1.9DS LUKAS - Sprzęgło biegi ciężko wchodzą

12 Lis 2015 20:37 1323 7
  • Poziom 9  
    Witam . Wszystkich serdecznie . zaraz zacznie się poszukaj tego na forum . Nie mam na to czasu . Mój problem brzmi następująco mam fiata punto II 1.9 ds i biegi raz wchodzą dobrze raz ciężko na zgaszonym wszystkie normalnie . Dodam jeszcze że pedał sprzęgła nie odbija do końca staje w połowie . Napawałem trochę spawarką na wysprzęglik żeby łapa która włącza sprzęgło wyciskało więcej ale słabo to pomogło czy to może oznaczać już koniec sprzęgła. Czekam na odpowiedz .
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Na pewno powodem ciężkiego wbijania biegów jest sprzęgło [ słabo wyprzęga]To że napawałeś wyprzęgnik wcale nie spowoduje lepszego działania sprzęgła . Tłoczek pompki powinien cofać się swobodnie do samego końca [ przy podniesionym pedale] , powodem słabego cofania może być pęknięta sprężyna w pompce .Pozdrawiam Zbyszek
  • Poziom 9  
    A wymiana pompki od pedała sprzegła da coś jak myślisz ?
  • Poziom 16  
    Nie możesz tego napawać . błędne rozumowanie. pedał musi zwalniać pompkę żeby nabierała nowego płynu. Może masz źle odpowietrzone sprzęgło albo po prostu zepsutą pompkę. Miałem taki sam objaw w mojej alfie 1.9jtd .wymiana pompki pomogła.
  • Poziom 31  
    Masz pękniętą sprężynę w pompce sprzęgła ,pedał nie odbija do końca i pompa nie pracuje w całym zakresie.Typowa usterka.
  • Poziom 23  
    Aby poprawnie działało sprzęgło pompka musi cofać się sama do końca . Co do naprawy pompki , jeżeli pękła sprężyna [ wewnątrz pompki ] a taką posiadasz można wymienić , lub wymienić całą .

Niekiedy szczególnie w ciężarówkach zdarzało się że potrafił spuchnąć tłoczek [ uszczelka ] , co powodowało blokowanie tłoczka i jego powrót . Powodem puchnięcia gumy mogło być użycie niewłaściwego płynu . Pozdrawiam Zbyszek
  • Poziom 9  
    witam wsadziłem drugą ale chyba muszę odpowietrzyć bo cofa się wiecej ale przy koncu zostaje . co to może być gdzieś nieszczelny ??