Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto modyfikować zestaw 2 x arn150 + sc10?

jerrylin 12 Lis 2015 23:14 531 2
  • #1 12 Lis 2015 23:14
    jerrylin
    Poziom 2  

Witam wszystkich i pozdrawiam. Biję się w piersi i przyznaję, że należę raczej do tych, którzy czytają, bo pisanie nie przychodzi mi łatwo. Teraz postanowiłem to zmienić ;)
    Kilka lat temu po przeczytaniu relacji z budowy tego zestawu : Link
    popełniłem coś podobnego, choć dalece nie tak pięknego, bo to, co kolega zbudował to dzieło sztuki, którego nie sposób doścignąć.
    Zbudowałem paczki (modyfikując co nieco po swojemu) solidnie jak ruski czołg, zlutowałem zwrotnice (trochę prowizorycznie -przyznaję) i przetworniki. Podłączyłem na próbę do mojego Soniacza 550 ES i ... tak już zostało do dzisiaj. Teraz żona kazała dokończyć, albo wynieść z domu, bo podobno brzydkie...
    Generalnie polubiłem granie z tej konstrukcji, ale przy okazji wykończenia zaczęło mi chodzić po głowie pytanie, czy można by nieco poprawić brak średnicy w tych zestawach. Wiadomo, że to słaba strona arn150.
    Może wymienić te przetworniki na inne? Czy ktoś może coś doradzić?
    Czy może gra nie warta świeczki i zostawić tak jak jest i zbudować coś całkiem od nowa? Jeżeli chodzi o budżet, to myślę, że jakieś dodatkowe stówki (tysiące raczej nie) dał bym radę na to zorganizować.

0 2
  • #2 13 Lis 2015 00:46
    piterek-23
    Poziom 32  

Jeżeli chodzi o wygląd to zaszpachluj dziury po wkrętach, oklej to czymś (fornir itp.) dorób maskownice i żona powie: "o jakie ładne, nowe zrobiłeś czy kupiłeś?" :D
    Co do poprawy "średnicy" nie pomogę, ale wydaje mi się, że nie warto pakować w to kasy-sam mówisz, że kolumny są OK. Popraw wygląd i będzie całkiem OK.

0
  • #3 13 Lis 2015 01:01
    jerrylin
    Poziom 2  

Wykończenie to sprawa przesądzona, bo to co widać to oczywiście coś jak stan surowy. Efekt końcowy na pewno pokażę.
    Teraz jednak muszę podjąć decyzję czy przy okazji nie pogrzebać jeszcze w technice. Dlatego ten post.

0