Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje pralki do 1250 zł

Luke16 13 Lis 2015 07:45 3819 18
  • #1 13 Lis 2015 07:45
    Luke16
    Poziom 12  

Nie wierze po prostu nie wierze :/ dopiero co wymieniałem lodówkę tydzień temu zmywarkę a wczoraj padła pralka :/ Wszystkie stare sprzęty był firmy Indesit - pralka ma max 4 lata :/ Odziedziczyliśmy je po babci na tzw start ale wszystko padło jak na złość w jednym czasie... Kurcze już nie mam zbytnio kasy a sprawa pilna... Co polecacie za kwotę ok. 1000zł max 1250zł (nie mam więcej a pralka to nieoczekiwany zakup) ... Amica, Ariston, Samsung czy coś innego? Pralka klasyczna ladowana od przodu.
    Wolałabym uniknąć firma indesit, beko i bosch.

0 18
  • #3 13 Lis 2015 15:03
    Przemeek1988
    Poziom 22  

GORENJE W 7523 PL
    GORENJE W 7503
    GORENJE W 7623L
    GORENJE W 7523
    lub nie chciane przez ciebie ,ale dobre:
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE20166PL
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE2047PPL
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE2049FPL.

Zarówno wspomniane modele Gorenje jak i Bosch mają zespół piorący skręcany na śruby (już nie wiem który raz to piszę ...). Jedne i drugie godne uwagi ,Gorenje ma fajnie wyprofilowany pod skosem panel a Bosch ma świetny system wyważania prania podczas wirowania. Serwis w obu markach działa na wysokim poziomie.

0
  • #4 14 Lis 2015 17:56
    Luke16
    Poziom 12  

A ariston? Akurat taka jest z ekspozycji w markecie i się zastanawiam.

0
  • #5 14 Lis 2015 18:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Luke16 napisał:
    A ariston? Akurat taka jest z ekspozycji w markecie i się zastanawiam.

Jak sprzedadzą ją za max 600zł, to bierz. Po 2-3 latach nie będzie szkoda ją utylizować.

0
  • #6 17 Lis 2015 07:36
    Luke16
    Poziom 12  

Pralkę ogólnie już kupiłem. Żonie akurat najbardziej się samsung spodobał dodatkowo był w promocji. Ale najbardziej zaciekawiła mnie jedna pralka firmy Panasonic. Co to jest w ogóle?

0
  • #7 17 Lis 2015 12:01
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Też kiedyś myślałem o Panasonicu, ale po kilku naprawach u klientów jestem na nie. totalna China, trudności z częściami, nietypowe części, drogie. Niech lepiej robią sprzęt RTV.

0
  • #8 18 Lis 2015 10:41
    michau1993
    Poziom 7  

Jesli ten bosch serii wlg jest taki jak ten, który mam (na marginesie chwaliłem go na tym forum) to stanowczo odradzam, minęły 4 lata od moemntu zakupu, pralka wypoziomowana wędruje po łazience tłukąc się przy tym, poza tym pojawiło sie pierwsze małe ognisko rdzy, model made in Germany a taki szajs, że ręce opadają, mój model WLX24462PL, kupiony za namowami na tym forum, następna pralka to będzie obojętnie jaki producent ale z gwarancją producenta 5 letnia, takie czasy, wywalone 1500zl w błoto, mogę wrzucic filmy jak będę miał chwile czasu

0
  • #9 18 Lis 2015 12:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

michau1993 napisał:
    Jesli ten bosch serii wlg jest taki jak ten, który mam (na marginesie chwaliłem go na tym forum) to stanowczo odradzam, minęły 4 lata od moemntu zakupu, pralka wypoziomowana wędruje po łazience tłukąc się przy tym, poza tym pojawiło sie pierwsze małe ognisko rdzy, model made in Germany a taki szajs, że ręce opadają, mój model WLX24462PL, kupiony za namowami na tym forum, następna pralka to będzie obojętnie jaki producent ale z gwarancją producenta 5 letnia, takie czasy, wywalone 1500zl w błoto, mogę wrzucic filmy jak będę miał chwile czasu

Jak się szczęście, to pralka z 700zł posłuży długo, a jak się ma pecha, to nawet Miele czy inna za 10kzł padnie szybko / będzie awaryjna.

0
  • #10 18 Lis 2015 13:21
    michau1993
    Poziom 7  

No tak czyli nie ma co wychwalac firmy bo w dzisiejszych czasach to nie ma żadnego znaczenia, brać to co się podoba odpowiada funkcjami, dodam że ani nie była przeładowana, rzadko korzystałem z Max 1200 obrotów, tylko co z tego, brat kupił electroluxa z programem parowym i zupełnie inaczej się zachowuje.

0
  • #11 22 Gru 2015 21:38
    tinjap
    Poziom 8  

Cytat:
    No tak czyli nie ma co wychwalac firmy bo w dzisiejszych czasach to nie ma żadnego znaczenia, brać to co się podoba odpowiada funkcjami, dodam że ani nie była przeładowana, rzadko korzystałem z Max 1200 obrotów, tylko co z tego, brat kupił electroluxa z programem parowym i zupełnie inaczej się zachowuje.

moja stara Gorenje powoli pada. Wciąż szukam czegoś ciekawego. Coś polecacie?

0
  • #12 22 Gru 2015 23:08
    mlodzik1993
    Poziom 9  

To co moge Ci poradzic to kup cos z 5 letnia gwarancja albo ja rozszerz: ja przymierzam sie do pralki slim z grupy gorenje, beko, electrolux, lg Omijaj szeroki lukiem przerwklamowanego bosch i siemens, napewno wybierz silnik indukcyjny i odpowiedni wymiar, modl sie zeby 5 lat pozyla, mam bosch wlx 4.5 roku badziewna pralka rzuca sie na kazdym wirowaniu, wedruje i lapie ja rdza a byla regularnie czyssczona etc i byla made in germany, glosna jak odrzutowiec wtedy jeden z najwyzszych modeli, teraz slimy produkuja w Rosjii to jest porazka, nie patrz na to czy ma wymienne lozyska, pierz do oporu nie wiruj na max predkosci i nie patrz na klasy energetyczne, wybierz co Ci sie podoba nie wybieraj samsunga bo to tandeta. Dodam ze swoja pralke slim bosch kupilem po lekturze elektrody takze podchodz do tego z dystansem. Pozdrawiam

0
  • #13 22 Gru 2015 23:44
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 23 Gru 2015 10:53
    tinjap
    Poziom 8  

Tez sie nad Boschem WLG zastanawialem tani co prawda ale 5kg tylko. Chyba jednak wybiore LG lub Beko (nowa seria) zobacze kto da lepszą gwarancję itp.
    LG kusi silnikiem DD natomiast BEKO ciekawymi programami z pełnym załadunkiem co w większości pralek jest to ograniczone.
    Jeszcze zrobię dokładne pomiary wewnętrzne bębna, bo z tego co widzę niby 6kg ma większość pralek a jednak bęben ma różne wymiary. Samsung to już w ogóle ma bęben jak na 4kg a pisze 6kg (ciekawe) .
    Jednak priorytetowo zależy mi na tym aby pranie było porządnie wyprane i wypłukane a nie tylko wymemlane.

0
  • #15 24 Gru 2015 00:08
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 29 Gru 2015 12:27
    piotr.a
    Poziom 1  

witam,

nie będę tworzył nowego wątku bo mój jest podobny.

poszukuje obecnie pralki łądowanej od przodu kosztującej do 1250pln.
    nie będę ukrywał że czytałem forum i wasze propozycje i obecnie ograniczyłem wybór do ponizszych modeli (liczę, że wybrałem dobrze).

prośba o wasze przemyślenia, w który produkt pójść.

Pralka BEKO WMB 61242 PL PTM
    Pralka SAMSUNG WF70F5E0W2W Eco Bubble
    Pralka AMICA Tawe 6103 LSS
    Pralka Amica NAWI 7102CL
    Bosch Serie 4 VarioPerfect WLG2026FPL

zdaje sobie sprawę, że ciężko wskazać, którą pralkę wybrać, ale może spotkaliście się z nimi, ewentualnie użytkujecie jedną z nich.

0
  • #17 04 Lut 2016 10:18
    mlodzik1993
    Poziom 9  

Tak jak obiecałam dorzucam film ku przestrodze żeby nie kupować pralki Bosch, 5 lat mija w kwietniu, model to wlx24462pl, wsad standardowy dla programu sport, tłucze się niemiłosiernie przy wirowaniu, serwis był już wzywany 3 razy na gwarancji i zawsze było ze pralki slim tak mają, jak widać na filmie pralka stoi na podkladkach, w przeciwnym razie tańczy po całej łazience, podłoga jest równa i pralka również jest wypoziomowana, w rodzinie jest druga pralka z tej serii tylko model wlk, te same objawy, każdemu kto chce sobie ufundowac pralkę Bosch niech się dobrze zastanowi, odradzam każdemu, szkoda kasy ( mój model 1600zl) i nerwów.

0
  • #18 07 Lut 2016 16:32
    lonio10
    Poziom 10  

Dołączając się do tematu, jestem zmuszony w ciągu 1-2 tygodni zakupić pralkę bo moja, już Whirlpool ledwo dycha. Naprawa jest nieopłacana bęben klejony a cały podzespół drogi. Żonie spodobała się pralka LG F12U2TDN0 i zastanawiam się nad jej kupnem, ale mam dylemat czy ta pralka LG F12U2TDN0 ma rozbieralny bęben. Proszę tylko nie odsyłać do serwisu bo dzwoniłem w jednym powiedzieli, że jest rozbieralna w drugim odwrotnie nierozbieralna.

0
  • #19 08 Lut 2016 18:23
    astw
    Poziom 17  

"Proszę tylko nie odsyłać do serwisu bo dzwoniłem w jednym powiedzieli, że jest rozbieralna w drugim odwrotnie nierozbieralna".

Czy warto kupować pralkę, gdy serwis nie zna jej konstrukcji? Czy ten serwis będzie ją naprawiał? Wiem, jestem sarkastyczny :), ale odpowiedzi trzeba udzielić sobie samemu.

Może warto jeszcze sprawdzić infolinię producenta?

0
  Szukaj w 5mln produktów