Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10

13 Lis 2015 11:43 2067 14
  • Poziom 20  
    Witam mam tablet Goclever Insignia 800W z Windowsem.
    Przy włączeniu jest logo następnie miga myślnik w lewym górnym rogu i tak cały czas. Szukałem programów do zmiany oprogramowania ale nic nie znalałem.
    Ktoś może potrafi mi pomóc? Czy sprzet na dawce?
  • Poziom 2  
    Mozesz zmienic oprogramowanie :) potrzebujesz hub usb z zewnetrznym zasilaniem klawiature na usb i myszke a takze pendrive 8 gb :) a takze system windows 8 z bing , podlaczasz wszystko do tableta i uruchamiasz go przyciskając guziczek f12 na klawiaturze zewnetrznej wybierasz botowanie i uzywasz windows 8 z bing na pendrive. jezeli potrzebujesz pelnej instrukcji i plikow odezwij sie na priv
  • Moderator - GSM
    Forum jest od pomagania, a nie do kontaktów priv. Masz pliki i instrukcję więc napisz, zostanie dla potomnych.
  • Poziom 2  
    Witaj
    Rozumiem twoje oburzenie nutergsm ale czesc plikow tz. system windows 8 z bing , nie mozna oczywiscie legalnie sciagnac bo niby go niema w internecie. Ale znalazłem jedna stronę na którym on jest , jest to czysty system windows 8 z bing 32 bit taką właśnie wersje potrzeba dokladniej podaje link (Link nie aktywny) foldeer jest bez hasła sprawdzałem .
    Jeżeli już to pobierzemy to trzeba zrobić botowalny pendrive z systemem np. za pomocą ultra iso .
    Następnie trzeba podłączyć pod naszego tableta hub-usb klawiature i myszke a także pendrive ( hub musi być z zewnetrznym zasilaniem bo tablet tego może nie pociągnąć( sam robiłem na hubie z zewnetrznym zasilaniem . wtedy uzywamy klawiatury i naciskamy f12 i zaczynamy dzialac jak z komputerem :)
  • Poziom 12  
    Na wyłączonym tablecie naciskasz volume- i power, jak pojawi się logo to zwalniasz i wybierasz recovery. Tam zależy czy masz po polsku czy angielsku wybierasz rozwiązywanie problemów/ troubleshooting i wybierasz reset. System powinien wrócić do Windows 8.

U mnie partycja recovery była uszkodzona więc instalowałem tak jak kolega wyżej napisał, ale mam problem ze sterownikami. Męczę się już czwarty wieczór i nie mogę pokonać tematu dźwięku i kamer. Jakieś podpowiedzi?

p.s. do tworzenia bootowalnego dysku usb polecam rufus - można ręcznie w nim ustawić styl partycji (dla tego tableta trzeba wybrać styl partycji gpt dla uefi)

Nie poradzę z tymi sterownikami. Czy mógłby mi ktoś udostępnić kopię partycji recovery z tego tableta?
  • Poziom 6  
    Halo
    F12 procedura nie działa. Dysplej wciąż tylko czarny z białym paskiem na górze po lewej stronie. Czy możesz mi pomóc? dziękuję
  • Poziom 12  
    Spróbuj wyłączyć tablet całkowicie, po czym przytrzymać Vol- i Power. Powinno odpalić się menu wyboru recovery do 8.1.
    U mnie pojawiło się to samo co u ciebie i nie dało się uruchomić tego menu więc tablet poszedł na serwis do Goclever. Za przeinstalowanie systemu pogwarancyjne (nie mam paragonu) biorą 80zł i w tym jest przesyłka zwrotna.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź. Ale nadal nie mogę dostać się do menu, tylko białym przecinkiem. Tablet całkowicie wyłączyć? Jest to w jaki sposób? Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż tabletka jest wyłączony.
    dziękuję
  • Poziom 12  
    Dokładnie tak. Trzymaj Power aż wszystko zniknie. Zaczekaj chwile i później wciśnij "Vol-" & "Power". Możesz spróbować tez "Vol+" & "Power". Druga opcja to ustawienia UEFI
  • Poziom 6  
    Staram i nadal nic. Po naciśnięciu przycisku Vol + i pojawia Moc logo, a pod nim "esc is pressed, go to in settings" Ale po podłączeniu klawiatury przez hub USB i nacisnąć Esc po włączeniu tabletu, i nadal nic.
    Dziękuję
  • Poziom 12  
    Czyli masz tak samo jak ja. Nie poradziłem sobie z tym, trzeba było odesłać na serwis.
  • Poziom 6  
    Proces, który stwierdza Lewandowski Piotr.psc, to działało?
  • Poziom 12  
    W tym stanie już nie. Musisz mieć możliwość zmiany opcji w UEFI. W twoim przypadku nie można się tam dostać.
  • Poziom 38  
    Niedawno znajomy przyniósł taki sam tablet z identycznymi objawami. Na początku myślałem że to problem zładowaniem bo gniazdo USB nie łączyło ale po poprawieniu lutowia ładowanie odbywa się bez problemu a o pełnym naładowaniu i włączeniu pojawia się logo producenta...
    ...i jak już autor tematu wspominał w lewym górnym rogu pionowy znak "pipe". Wciskanie przycisku POWER i VOLUME + czy tam VOLUME - nie daje żadnej reakcji. Tablet podpięty pod USB nie jest wykrywany przez system. Po podpięciu kabla OTG i HUBa USB z zewnętrznym zasilaniem oraz klawiatury i ewentualnie pendrive z boot WIN nie działa. Jedynie co mogę zrobić to CTRL+Alt+Delete i tablet się restartuje. Wciskanie Escape czy tam F12 lub innych klawisz nic nie działa. Podejrzewam albo jakieś uszkodzenie jednego z podzespołów albo wysypał się bios... Programatorem EZP2010 V3.0 zgrałem BIOS i umieszczam go w załączniku.
    GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10 GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10
    Przed podpięciem programatora EZP2010 należy odpiąć kabel USB i Baterię.
    Po zgraniu / wgraniu wsadu do SPI Flash wystarczy odczepić adapter. Układ SPI Flash jest na 1.8V dla tego potrzebny jest adapter na 1.8V.
    Bios mogę niby edytować programem H2OEZE
    Spoiler:
    H2OEZE ™ : Łatwy edytor BIOSu, który pomaga edytować pliki binarne w BIOS-ie, w tym ROM-y opcjonalne, pliki binarne sterownika, logo i wartości Instalatora.
    ale za wiele mi to nie daje nie mając biosu z działającego tabletu. Napisałem do wsparcia technicznego ale brak odpowiedzi.

Wersja biosu: INSIGNIA800W.R25.01.011
    Oznaczenia płyty głównej: 8727C V4.0 2014.06.04
    Procesor: Intel Atom Z3735E
    Nazwa kodowa: Bay Trail SR1U9
    CPUID signature: 30678

Podzespoły:
    ALC5640
    RTL8723BS
    Winbond 25064FWSIG
    eMMC NAND THGBMBG7D2KBAIL 16GB
    ROHM2610 BD2610GW-E2
    FT5506EEG (080316-01A-V1)
    BQ24192
    BQ27441A
    LCD ZM80079A-80108A 141018
    GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10 GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10

Metoda resetowania UEFI CMOS poprzez podciągniecie 2 pinu pamięci SPI Flash do GND ( Masy) też nie pomogła.
    EDIT Pomogła ale trzeba zachować konkretne procedury.

Na alledrogo ktoś sprzedaje płytę główną niby model tabletu ten sam ale jak widać płyta z wyglądu inna. 8872C V4_0

O ile się nie mylę jeden z klonów tego tabletu to MALATA SMB-D8012

1) Ładujemy baterię w tablecie do pełna.
    2) Zaopatrujemy się w kabel OTG i Klawiaturę
    3) Otwieramy obudowę i odnajdujemy pamięć SPI Flash
    4) Na tej pamięci nogę 2 musimy w odpowiedniej chwili i momencie zewrzeć do masy GND ( oczywiście zamiast 2 może być też 7,5,lub 3 grunt aby zablokować na chwilę boot start)
    5) Podpinamy klawiaturę pod kabel OTG który wpinamy do gniazda USB w tablecie.
    6) Uruchamiamy tablet i tu teraz ważne zwieramy wspomniany pin 2 do masy w tym momencie co pojawi się logo i od razu naciskamy po zwarciu Esc na klawiaturze wtedy wpuści nas do BIOS i tam ładujemy ustawienia domyślne bios.
    7) Odzyskujemy dostęp do BOOT i możemy zainstalować nowy system lub mordować się z tym co mamy aby go odzyskać. Oczywiście odradzam takie kombinowanie szkoda czasu najlepiej zrobić format jak leci nawet partycję recovery każde megabajty się przydadzą.

Odradzam wgrywanie wsadów BIOS z innych tabletów czasem niby zadziała ale np mogą być problemy z dotykiem i sensorami.

Oczywiście ta procedura tyczy się i była sprawdzana pod biosem H2O Insyde

Jak by ktoś jednak nie chciał czekać aż bateria mu się naładuje może wypiąć baterię i podpiąć się zasilaczem laboratoryjnym oby tylko napięcie było 4.20V i prąd zasilacza nie mniejszy jak 1.5A. A i rezystor 3.3kOhm musi być zamiast termistora z baterii tymczasowo.

Wgląd do biosu.
    GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10 GoClever - Insignia 800W Padł windows przy aktualizacji do 10