Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki laptop do użytku na co dzień do 1200zł?

sebaele22 13 Nov 2015 13:23 2019 38
    sebaele22
    Level 30  
    Tak jak w temacie Jaki laptop do 1200zł?
    Laptop do użytku na co dzień, oglądanie filmów, przeglądanie internetu a czasem granie w gry internetowe.
    Laptop ma zastąpić komputer stacjonarny :-)

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    alojzy7719
    Level 36  
    Musi być nowy? Z systemem czy bez?
    sebaele22
    Level 30  
    Chciałbym coś nowego i dobrze by było aby był z systemem już, ale jeśli to nie problem wgrać system to może być i bez systemu.
    Już nie raz na swoim stacjonarnym PC instalowałem system :-)...
    alojzy7719
    Level 36  
    Czy pojemność dysku ma znaczenie? Jeżeli drugorzędne, warto rozważyć laptopa z dyskiem SSD (nawet 128 GB).
    sebaele22
    Level 30  
    Pojemność dysku raczej nie ma znaczenia, aktualnie w stacjonarnym posiadam 160GB :-).
    sebaele22
    Level 30  
    Dzięki, a jeśli bym coś wybrał bez systemu to jak będzie z instalacją nowego? Czy bez problemu wgram to co będę chciał np XP pytam bo nie wiem jak z sterownikami pod odpowiedni system.
    No i jeszcze jedno, czy te procki co w podanych zestawach są dobre? Myślałem nad Intel Core i3.
    alojzy7719
    Level 36  
    sebaele22 wrote:
    jeśli bym coś wybrał bez systemu to jak będzie z instalacją nowego? Czy bez problemu wgram to co będę chciał np XP ?

Zalecam Windows 7 (64 bit).

Dodano po 48 [sekundy]:

sebaele22 wrote:
    Myślałem nad Intel Core i3.

W tej cenie marne szanse (wręcz żadne), jeśli ma być nowy.
    sebaele22
    Level 30  
    Właśnie przeglądam aukcje internetowe i coś bym już dostał do 1300zł z prockiem intel core i3 i pamięcią ddr3 1600.
    alojzy7719
    Level 36  
    Podeślij nr aukcji to obejrzymy.
    sebaele22
    Level 30  
    Przykładowe aukcje:

(5794515046)
    (5782366756)
    zakopek9g
    Level 17  
    Oba tandetne, kup porządny używany sprzęt poleasingowy ;)
    alojzy7719
    Level 36  
    Co z tego, że i3, skoro taktowanie 1,7 GHz?
    sebaele22
    Level 30  
    No to może coś takiego (5746965519) procesor nieco lepszy 1,9 GHz
    alojzy7719
    Level 36  
    Czemu tak się upierasz przy tym i3? Jak już pisałem, jeżeli pojemność dysku nie ma większego znaczenia, warto rozważyć zakup laptopa z dyskiem SSD. Wydajność będzie lepsza nawet w przypadku Celerona, niż i3 (poniżej 2 GHz) z dyskiem tradycyjnym.
    P.S. Widzę, że budżet zaczyna wzrastać. Napisz konkretnie ile masz (maksymalnie) do wydania...
    sebaele22
    Level 30  
    Nie no budżet nie wzrasta max 1200-1300pln :-) (oczywiście na raty).
    Pojemność dysku nie ma znaczenie ale może być tak że te 128GB SSD może być mało.
    alojzy7719
    Level 36  
    sebaele22 wrote:
    może być tak że te 128GB SSD może być mało.

To jaki problem w przyszłości dokupić dysk zewnętrzny na USB.3.0? Nie ma co ukrywać, SSD a "talerzowy" to przepaść.

P.S. Jak bierzesz na raty (tym samym przepłacając), to weź porządny i miej na dłużej...
    sebaele22
    Level 30  
    Nie da rady za więcej :-(, max 1200-1300pln
    alojzy7719 jak możesz to wstaw jeszcze aukcje co najlepiej według ciebie wybrać...
    Na chwile obecną mam coś takiego:

Płyta główna: GA-M61SME-S2 (System Windows XP)
    Procesor: Athlon 64 x2 (AD04000IAA5DD) chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE aluminiowe
    Karta graficzna: Zintegrowana
    Pamięć RAM: 2x1GB PC2-5300
    Zasilacz: Delta GPS 400AB C1
    Dysk: 160GB ATA
    alojzy7719
    Level 36  
    Musi być koniecznie z Allegro?
    sebaele22
    Level 30  
    Nie musi być koniecznie z allegro, mogą być inne strony zawsze na allegro znajdę po wpisaniu modelu :-).
    Chciałbym zapytać czy pamięć RAM ma duże znaczenie? Podałeś linki z laptopami które mają 1333 a są takie co mają 1600...
    Pozostałbym przy stacjonarnym PC ale przeprowadzam się do innego pokoju i nie mam gdzie dać biurka dlatego postanowiłem zakupić laptopa :-)
    Anastazja12
    Level 7  
    Trochę mało chcesz przeznaczyć na nowy laptop. Nie lepiej trochę dołożyć i kupić już coś lepszego? Proponuję dołożyć 550 zł i za taką kwotę możesz już kupić laptop marki lenovo z systemem operacyjnym windows 8.1, procesorem intel core i3-4005U. Tutaj masz linka do mojej propozycji http://www.vobis.pl/lenovo-g50-70-59-441388-2-144306.html
    sebaele22
    Level 30  
    No to tu mam: (5788203884) ten sam z nieco lepszym procesorem i w lepszej cenie :-).

alojzy7719 miałeś coś podesłać :-)
    Duli077
    Level 11  
    Intel Celeron N2840 - strasznie słaby procesor nie bierz nic co ma w środku ten procesor, chyba że masz duużo czasu i lubisz czekać. Miałem w rękach co najmniej kilkanaście modeli z tym procem i krótko powiem że zdecydowanie nie polecam. Oczywiście odnoszę się do prac biurowych, przeglądanie neta itp. Wystarczy zainstalować jakiś antywirus i kilka programów użytkowych żeby się zniesmaczyć, poza tym w podobnej cenie kupisz już coś wydajniejszego:) Jeżeli chcesz żeby Ci coś w miarę pochodziło, to daruj sobie system, to koszt kilkuset złotych które możesz zamiast w system wpakować w podzespoły. Co do Twojego pytania odnośnie instalek to sterowniki ściągasz ze strony producenta pod konkretny system jaki zainstalujesz. Inne programy również znajdziesz w necie bez większego wysiłku. Odradzam kupno hp oraz toshib. Naprawiam na co dzień laptopy i powiem Ci z czystym sumieniem że nic nie jest tak wadliwego jak modele hp i toshib, także unikaj jak ognia. W ubiegłym tylko tygodniu miałem ich chyba z 7sztuk. Stare hp i toshiby były ok i sa mocne, nowe absolutnie nie. To tak w wielkim skrócie. Nie kupuj również pod żadnym pozorem używanych sprzętów z allegro, jak już to tylko nowe. Na allegro czesto wypychają laptopy działające, używane itd itp, lecz już nie piszą że w laptopie np. był dogrzewany chipset, grafa albo robiony reballing. Więc na starcie nie masz pewności jak długo Ci pochodzi. Jeżeli chcesz coś na dłużej to nie polecam, chyba że masz coś pewnego.
    Oczywiście nie jest to regułą, ale licz się z tym że tak może być!
    Na allegro jest pełno ofert z laptopami w tej cenie tu masz coś na i3,
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-g50-70-inter-core-i3-4gb-windows-8-i5782366756.html
    tu amd
    http://allegro.pl/lenovo-laptop-g50-slim-quad-4x2-4ghz-8gb-gratisy-i5774968416.html
    tu też można polemizować między amd a intelami które wydajniejsze.. niby intel ale to wszystko zależy od progu cenowego i konfiguracji sprzętowej..

i jak poszukasz to znajdziesz ich wiele więcej.. Nie wiem co koledzy wyżej Ci podesłali, być może coś lepszego, nie miałem czasu popatrzeć. Reasumując jak umiesz postawić system to daruj sobie ten wydatek. Odnoście jeszcze tych hp i toshib bo pewnie wiele osób napisze że ja ma i działa dobrze już długo.. i nie mówię że nie mają racji. To dłuższy temat a ja pisze w ogromnym skrócie, Są dobre egzemplarze, ale tak jak mówię z technicznego punktu widzenia, jak coś do naprawy to przeważnie toshiby i hp aczkolwiek na to też wpływa sposób użytkowania. Więc jak ktoś umie się obchodzić ze sprzętem to ogranicza awarie do minimum:)
    sebaele22
    Level 30  
    Duli077 dziękuję ci za odpowiedz :-).
    Zapewne jak tylko zakupię laptopa to polecą pomocne posty :-).
    System już nie raz wgrywałem i to w laptopach i komputerach stacjonarnych, gorzej jest tylko z instalacją sterowników bo nie wiadomo co instalować he he.
    Kolega alojzy7719 podesłał mi 2 linki do laptopów które mają procki Intel Pentium N3540 oraz Intel Celeron N2840 :-).

Chciałbym jeszcze zapytać czy pamięć RAM maj jakieś znaczenie? Pytam bo w niektórych zestawach jest DDR3, 1333 MHz a w niektórych DDR3, 1600 MHz.

Pozdrawiam
    Duli077
    Level 11  
    1333 MHz,1600 MHz to ogólnie mówiąc szybkość taktowania pamięci. Z praktycznego punktu widzenia pojemność ma znaczenie ponieważ lepiej mieć np. 8GB o niższym taktowaniu np 1333 MHz niż 4GB o taktowaniu wyższym. Zależy też jakie kryteria bierze się pod uwagę. Jeżeli nie inwestujesz w sprzęt do grania lub nie odpalasz na nim jakiś programów 3D lub innych to polecam opcję jak napisałem wyżej. jeżeli zaś masz tą samą wartość pojemności lecz rożne szybkości to wybierz te z większą szybkością taktowania.

Dodano po 19 [minuty]:

Jeżeli chodzi o instalacje sterowników.. napisałeś że nie wiesz co..
    Wchodzisz na stronę producenta np Lenovo podajesz nr modelu lub płyty głównej w przypadku stacjonarki, i ściągasz sterowniki dostępne na stronie producenta pod określony typ oprogramowania np. windowst 64bit. No i jeżeli chodzi o sterowniki to instaluj te podstawowe w kolejności: zawsze jako pierwszy instaluj chipset, reszta już nie tak ważna potem grafika, eternet, audio, bluetoth jak masz laptopa to jeszcze znajdziesz stery do touchpada.. Nie warto zaśmiecać kompa jakimiś dodatkami typu utilities chyba że wiesz co instalujesz i Ci się przyda. Reszta to już programy użytkowe. jak chcesz sprawdzić czy masz wszystkie stery zainstalowane lub jakich Ci brakuje to prawy klawisz myszy na mój komputer czy też ten komputer / właściwości, wyskoczy Ci okno i w lewym górnym rogu menadżer urządzeń i masz listę. Jak są jakieś ikony najczęściej żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku to znaczy że nie masz sterownika do tego urządzenia. Więc będziesz wiedział co instalować:) mam nadzieję że pomogłem:)
    sebaele22
    Level 30  
    Witam ponownie, zakup zrobiony.
    Nie wiem czy to dobry wybór ale wybrałem laptopa Hp 250 G4, Intel i5 6200U, 8GB ram, system win 10.
    Co o tym sądzicie?
    Szczerze powiem że z zakupu jestem średnio zadowolony, ciągle słychać jak dysk pracuje lecz nic nie robię.
    alojzy7719
    Level 36  
    sebaele22 wrote:
    ciągle słychać jak dysk pracuje lecz nic nie robię.

Polecam wyłączyć usługę indeksowania (Windows Search).
    sebaele22
    Level 30  
    A jak to zrobić? I napotkałem kolejny problem.
    Przy uruchomieniu np filmu na cda.pl laptop sie zawiesza i nic nie można zrobić.