Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mińsk Atlant - oblodzony termostat

65Paweł65 13 Lis 2015 13:36 648 3
  • #1 13 Lis 2015 13:36
    65Paweł65
    Poziom 2  

Dzień dobry :)

wyszukiwarka niestety nie pokazała tego co chciałem, lub źle zadawałem pytania więc...

W lodówce jak w temacie zauwazyłem dziś, że oblodzony jest termostat od zamrażalnika - jaka może być tego przyczyna i jak ją usunąć?
    I drugie pytanie - płyta chłodząca w części chłodziarki pokrywa się lodem, dzieje się tak od czasu wymiany termostatu na nowy i znowu prośba o podanie mozliwej przyczyny i rozwiązania problemu

z góry dzięki, pozdro

0 3
  • #2 13 Lis 2015 14:24
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

65Paweł65 napisał:
    oblodzony jest termostat

65Paweł65 napisał:
    płyta chłodząca w części chłodziarki pokrywa się lodem

Nadmierne oblodzenie występuje najczęściej z powodów:
    - nastawienie zbyt niskiej temperatury lub uszkodzenie termostatu - agregat pracuje wtedy stale lub niemal stale,
    - przechowywanie w lodówce mokrych produktów, nieprzykrytych płynów lub nieszczelność uszczelki drzwiowej/niedomykanie drzwi (uszczelka lub drzwi - także zwiększenie czasu pracy agregatu),
    - zmiana ciśnienia/składu czynnika na skutek nieszczelności układu - wtedy oblodzenie nie obejmuje całej powierzchni parownika

0
  • #3 14 Lis 2015 15:49
    zhudomel
    Specjalista AGD

65Paweł65 napisał:
    płyta chłodząca w części chłodziarki pokrywa się lodem, dzieje się tak od czasu wymiany termostatu na nowy
    Wygląda to na zamontowanie niewłaściwego termostatu lub nieprawidłowe podłączenie.

0
  • #4 14 Lis 2015 18:52
    65Paweł65
    Poziom 2  

znalazłem może i przyczynę lodzenia się płyty chłodzącej, zakleiłem nieszczelność, dziurę przez którą wchodzi przewód termostatu do chłodziarki - może tak być? bo od wczoraj wygląda wszystko na ok
    martwi mnie jescze ten zalodzony termostat od zamrażarki pod pokrywą na górze lodówki

0