Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie poprzez falownik Movidrive MDX61B (SEW)

13 Lis 2015 16:07 2343 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  Moim zadaniem jest zaprogramowanie jazdy napędu poprzez falownik firmy SEW Movidrive. Posiadam stanowisko, w którym muszę wykonać ruch elementu na podstawie warunków zadanych z przycisków. Ze względu na ograniczoną ilość wejść binarnych w falowniku zmuszony jestem do przypisania kilku funkcji pod jeden przycisk tzn. naciśnięcie przycisku wyzwala jedną funkcję, naciśnięcie dwóch wyzwala kolejną funkcję (np. jazda referencyjna).

  Do falownika mam podpięty silnik serwo. Całość chciałbym sterować słowem sterującym H484, w którym bit 2 oraz 2 odpowiada za ruch lewo i prawo. Ustawienia, które są w movitools to:

  700: Servo & IPOS
  601...604 - IPOS input
  605-606 - limit switch

  Po uruchomieniu stopnia mocy, i zasetowania bitu 3 otrzymuję na falowniku status "no enable" natomiast dla bitu 2 informacja pozostaje bez zmian A (tryb techniczny).

  Dla sekwencji przycisków odpowiedzialnych za jazdę referencyjną jazda ta wykonuje się (setowane są bit 17 oraz 18 w odpowiedniej kolejności).

  Przeglądałem forum oraz dokumentację sewa jednak nigdzie taki przypadek nie jest poruszony.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 12  
  Witam.
  Nie rozumiem o co dokładniej chodzi.
  Co aplikacja powinna robić:
  - widzę że jazdę referencyjną oraz domyślam się że ma mieć możliwość jazdy na kilka pozycji, a brak jest możliwości przypisania do każdej pozycji osobnego wejścia i trzeba kombinować.
  - w czym jest problem z jazdą na pozycję. Jeśli jest tryb SERVO&IPOS trzeba odblokować falownik i dać mu zezwolenie na jazdę. Jeśli jest A na wyświetlaczu to raczej tak jest. Trzeba też zadać pozycję do jakiej napęd ma pojechać. Jeśli wykonał referencję to napęd jest w pozycji 0. Jeśli pozycja zadana (H492) jest również 0 to napęd jest w pozycji i nigdzie nie pojedzie bo pozycja aktualna i zadana są takie same (o tym że jest w pozycji świadczy bit 19 w H473). Pozycję zadaną można wpisać bezpośrednio w H492 lub bardziej elegancko w programie IPOS komendą _GOABS lub _GOREL.
 • Poziom 15  
  Hm, co masz na myśli H484 jak się steruje.
  Hm pozycje H492 i inne jak je zadać lub odczytać w plc ??
  Po co sa komendy IPOS optymalizują kod ??
  Więcej możliwości sterowania ??