Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Space Star 1.6 benz - Wypadanie zapłonów pomimo napraw.

BHO 27 Lis 2015 01:31 6705 36
    BHO
    Poziom 13  
    Nie wiem czy przeczytałeś wszystkie moje posty, ale problem pojawił się, i po jego pojawieniu postawiono na padniętą cewkę, więc wymieniłem najpierw jedną, a później drugą, na nowe sztuki, a problem niestety nadal występuje.
    Szukałem przebicia, dotykałem nawet kable i cewki śrubokrętem metalowym, gdyby było przebicie śrubokręt przyciągnąłby iskrę jak drzewo piorun.
    Problem jest gdzieś indziej, bo z tym chińskim modułem OBD2 praca jest wyraźniejsze lepsza, w jakiś dziwny chiński sposób reguluję pracę silnika, ale gdy go odłączam po kilku minutach zaczyna się skakanie kangura, szarpanie, falowanie obrotów, brak mocy.
    Dzisiaj zatankowałem 22 litry 98 oktanową wachę BP Ultimate , jutro przetestuję samochód odłączając chiński chip, ale jak wracałem ze stacji paliw nie czułem żadnej różnicy, te 22 litry to 2/3 zbiornika (55l) więc "kaloryczność" paliwa zdecydowanie wzrosła.
    BHO
    Poziom 13  
    Głupia sprawa.
    Wczoraj przysłali mi ten adapter, więc umówiłem się na wizytę u mechanika.
    Równolegle do adaptera, zamówiłem też nowy akumulator, bo ten co miałem Panasonic wykazywał już po nocnym postoju pod chmurką 11,4v
    Kiedyś zamawiałem Varta, teraz jednak zdecydowałem się na Force Westa 74Ah o 20% zwiększonej pojemności od poprzednika i 25% większym prądzie rozruchowym.
    Założyłem akumulator i o dziwo, spalanie spadło z 13l/100km do 9l/100km, i jak na razie szarpanie też nie występuje.
    Czy widzicie w tym jakikolwiek sens?
    Czy zużyty akumulator mógł powodować zwiększone spalanie, albo wypadanie zapłonów?
    Może nadmiernie obciążał alternator?
    Kkuba79
    Poziom 12  
    Mi przychodzi tylko jeden - odłączenie akumulatora = reset wszystkich adaptacji w komputerze. Odłączałeś może wcześniej akumulator? Masz jakieś błędy w sterowniku?
    BHO
    Poziom 13  
    No właśnie reset nie nastąpił, przynajmniej nie całkowity, bo średnie spalanie nie wyzerowało się, musiałem to zrobić manualnie, stacje radiowe także nie zresetowały się.
    Poprzednio gdy miałem wypadanie zapłonów odłączałem akumulator na 15 minut, wtedy następował pełny reset, radio, spalanie, itp.
    Właśnie próbowałem doładować stary akumulator, niestety po 5 minutach wskazuje, że jest w pełni naładowany, choć wiem że nie jest, bo co z tego, że napięcie jego to 12v skoro po kilku godzinach spada do 11,4v
    Edit: właśnie przejechałem 10km i wypadanie zapłonów nie wystąpiło, spalanie na poziomie 9l/100km, w zależności czy jadę czy stoję w korku +-~1l
    Nadal będę się przyglądał sprawie, ale myślę że to tylko kwestia czasu aż problem znowu się odezwie.
    BHO
    Poziom 13  
    Byłem dzisiaj na diagnozie i założeniu adaptera drugiej sondy lambda.
    P0421 Układ napędowy Warm Up Catalyst Efficiency Threshold (Bank 1)
    To jedyny błąd jaki był.
    Po założeniu adaptera szarpanie jak gdyby nabrało na sile i nadal występuje wyłącznie na niskich obrotach w przedziale ~1500-2000, najbardziej odczuwalne przy zmianie biegów z 1 na 2, lub 2 na 3
    Może druga sonda lambda jest walnięta, a może winny jest zapchany katalizator?
    Może dławi silnik?
    Może strumiennica rozwiązałaby sprawę?
    robert_d_g
    Poziom 22  
    BHO napisał:
    P0421 Układ napędowy Warm Up Catalyst Efficiency Threshold (Bank 1)
    Zrób analize spalin (uprzednio upewnij sie co do szczelności ukladu wydechowego), poproś o wydruk, potem dla rozwiania watpliwosci możesz porzadnie przegonić auto po trasie i powtórzyć pomiar spalin
    BHO
    Poziom 13  
    Przed chwilą ostro dałem w gaz, i auto sprawuje się znakomicie na wysokich obrotach.
    Przyśpieszenie odpowiednie, katalizator nie zagrzał się do czerwoności.
    Mechanik zapomniał dokonać pomiaru ciśnienia paliwa, więc... jutro znowu czeka mnie wizyta w zakładzie mechaniki.
    Napiszę gdyby coś wykazało.