Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe właściwe podłączenie

barcelona22 13 Lis 2015 19:56 1143 4
 • #1 13 Lis 2015 19:56
  barcelona22
  Poziom 8  

  Witam
  Posiadam telewizor Philips 50PUH6400/88, oraz kino domowe Yamaha HTR-2067B, Prism Audio Tornado z subwooferem Yamaha YST-SW012. Dekoder jaki posiadam to cyfrowego polsatu HD5000. Cały ten sprzęt podłączyłem w ten sposób:
  Dekoder - HDMI - Amplituner
  Amplituner - HDMI - Telewizor
  Wszystko jest fajnie jak by nie pewne mankamenty, otóż gdy włączam telewizor, dekoder i kino domowe, dopiero za drugim lub trzecim razem głos leci z kina domowego, za pierwszym włączeniem zawsze z telewizora. Drugi problem to taki, że gdy chcę puścić np. film z USB, lub na Youtubie z telewizora to głos zawsze jest z telewizora, nigdy z kina domowego. Próbowałem też podłączenia takiego:
  Dekoder - HDMI - Telewizor
  Telewizor - HDMI - Amplituner
  Niestety tak jak kino domowe telewizor czytał, tak pisało ciągle brak sygnału lub, że kino nie jest podłączone kablem. Dodam, że w telewizorze mam trzy gniazda ARC i do każdego próbowałem podłączać. Czy ktoś wie w czym jest problem i czy można coś zaradzić, czy zostawić tak jak jest? Z góry bardzo dziękuję za rady:)

  0 4
 • Mitronik
 • Pomocny post
  #2 14 Lis 2015 07:28
  Polon_us
  Poziom 41  

  barcelona22 napisał:
  Dodam, że w telewizorze mam trzy gniazda ARC i do każdego próbowałem podłączać. Czy ktoś wie w czym jest problem i czy można coś zaradzić, czy zostawić tak jak jest?


  Kolega może najprzód odpowie na parę pytań:

  1 - jakie ustawienia kolega zmienił w telewizorze, aby uaktywnić ARC?
  2 - jakie ustawienia kolega zmienił w wzmacniaczu, aby uaktywnić ARC?
  3 - jaką wersję kabla HDMI łączącego TV i wzmacniacz kolega posiada?
  4 - kolega przeczytał instrukcję telewizora i wzmacniacza?

  0
 • Mitronik
 • #3 14 Lis 2015 17:49
  barcelona22
  Poziom 8  

  A więc tak:
  1. Nie zmieniałem żadnych ustawień w telewizorze, ale szukałem i nie znalazłem tam nic co by wydawało się ważne (możliwe, że przeoczyłem, na dekoderze zmieniłem tylko dźwięk ze stereo na DD).
  2. W amplitunerze nie ma wiele ustawień do zmian, oprócz decybeli poszczególnych głośników, są jeszcze ustawienia HDMI na nazwę TV, DVD itp.
  3. Kabel HDMI to Arkas PHQ-30 lub Vivanco 42948 (nie wiem jaki podłączyłem akurat do tego, bo kupowałem dwa a nie jestem w stanie rozpoznać po wyglądzie)
  4. Oczywiście, że przeczytałem, niestety jeśli chodzi o kabel HDMI tak jak bym chciał to podłączyć niewiele jest zawarte. Pytałem również osoby doradzającej w MM i zapewnił mnie tylko, że kablami HDMI da się podłączyć kino domowe. Czytając inne tematy wywnioskowałem, że najlepsze rozwiązanie to Telewizor - HDMI - Amplituner, Dekoder - Telewizor. Niestety u mnie to nie działa, możliwe, że robię coś źle i właśnie chciał bym się dowiedzieć w czym może być problem.

  0
 • Pomocny post
  #4 15 Lis 2015 06:13
  Polon_us
  Poziom 41  

  Hmm, sam nie wiem od czego zacząć ...

  barcelona22 napisał:
  Drugi problem to taki, że gdy chcę puścić np. film z USB, lub na Youtubie z telewizora to głos zawsze jest z telewizora,

  Jeżeli ta funkcja jest również istotna, to sądzę, że trzeba wykorzystać ARC - to będzie najłatwiejsze teraz, choć ARC nie jest jedyną opcją.

  Także, po kolei :

  1 - proszę zmienić połączenia dekodera - połączyć go do telewizora do gniazda -> HDMI-3
  2 - telewizor -> HDMI-2 połączyć z wzmacniaczem -> HDMI-OUT
  Proszę pamiętać, wszelkie połączenia HDMI wykonywać przy wyłączonych urządzeniach

  Telewizor:

  3 - upewnić się, że funkcja EasyLink jest włączona. Jest to ustawienie domyślne, ale trzeba to sprawdzić - instrukcja str. 15
  4 - w menu Głośniki telewizora ustawić "Autostart EasyLink" - instrukcja str. 74
  5 - wybrać format strumienia audio na "Wielokanałowy" -> instrukcja str. 19

  barcelona22 napisał:
  2. W amplitunerze nie ma wiele ustawień do zmian, oprócz decybeli poszczególnych głośników, są jeszcze ustawienia HDMI na nazwę TV, DVD itp.

  Interesujące, hyh ...

  Ustawienia wzmacniacza:

  1 - włączyć HDMI Control w wzmacniaczu -> instrukcja str. 43
  2 - ustawić funkcję ARC na "On" -> instrukcja str. 43

  Po dokonaniu zmian w obydwu urządzeniach proszę je wyłączyć, następnie włączyć i zostawić na parę minut w spokoju. I dopiero wtedy przetestować je.

  Proszę napisać, jaki efekt przyniosły te zmiany.

  Na wszelki wypadek załączam instrukcje na które się powołuję - instrukcja wzmacniacza jest w j. angielskim, nie udało mi się znaleźć polskiej wersji.

  Powodzenia :)

  0
 • #5 15 Lis 2015 12:05
  barcelona22
  Poziom 8  

  Teraz wszystko działa super. Po włączeniu telewizora od razu uruchamia się Amplituner i po 10 sekundach przełącza na kino domowe. Miałem jednak spory problem, bo po zastosowaniu kroków, które miałem zrobić czytało kino domowe był obraz, ale nie było dźwięku. Nie wiedziałem w czym jest problem, ale zamieniłem kable HDMI, ten który był jako Amplituner - Telewizor zamieniłem na Telewizor - Dekoder. Efekt taki, że wszystko zaczęło super grać, pewnie kabel nie był kompatybilny z kinem. Wielkie dzięki za pomoc, sam bym sobie nie poradził:)

  0