Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX - Wyciek z centralnego smarowania

hiszpan15 13 Lis 2015 21:34 3765 6
  • #1 13 Lis 2015 21:34
    hiszpan15
    Poziom 2  

Witam. Samochód dopiero co kupiony. Używka 2010r. Od początku wyświetlał błąd
    ZBR 5 04400-02. Auto pojechało na serwis na wymianę filtrów i przy okazji dobili smar. Błąd zgasł. Jednak już na serwisie zostawił kupke smaru z zaworu bezpieczeństwa. Cały czas podciśnienie wyciska smar przez zawór. Dodam że centralne smarowanie nie działa i nie wyciska smaru na siodło. Błędów nie pokazuje.
    Może ktoś wie więcej np o typowych usterkach tego układu i można by się temu przyjrzeć metodą chałupniczą.
    Jak w ogóle działa ten układ i co smaruje, czy tylko siodło czy może coś jeszcze.
    Czy można jeździć z pustym zbiornikiem?
    Poszukuje jednocześnie książki z instrukcją obsługi do tgx'a.

0 6
  • Pomocny post
    #2 14 Lis 2015 21:01
    kakibara
    Poziom 28  

Możesz jeździć z pustym zbiornikiem - będzie generować błąd, smaruje tylko siodło - żeby przyjrzeć się temu (jeżeli masz niskie stopy od siodła) musisz zdjąć siodło, częsta przypadłość to uszkodzone przewody np. przy ściąganiu siodła gdy jest potrzebny gaz do podgrzania śrub.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Lis 2015 21:26
    Tommy82
    Poziom 39  

Rozpinasz instalacje i przepychasz po kawałku smarownicą najlepiej pneumatyczną.
    Wybicie zaworu bezpieczeństwa oznacza że jest zatkany przewód.

0
  • #4 15 Lis 2015 10:47
    hiszpan15
    Poziom 2  

Na razie nie ma chętnego co by się tym zajął. We wtorek ruszam, więc będę posiłkował się wypięciem wtyczki żeby nie wybijał smaru.

0
  • #5 15 Lis 2015 13:44
    Tommy82
    Poziom 39  

Bo to bardzo brudna robota.

0
  • #6 15 Lis 2015 14:08
    kakibara
    Poziom 28  

Ten smar wybity w niczym nie przeszkadza, może będziesz tak jeździł tydzień - nie będzie wyświetlany błąd, po wypięciu wtyczki masz błąd na blacie, jeżeli szukasz chętnego na zrzucenie siodła to i tak będzie musiał wyczyścić troszkę tego smaru.

0
  • #7 15 Lis 2015 18:45
    hiszpan15
    Poziom 2  

Przejrzałem instalację i zauważyłem że przewód doprowadzający smar jest tak jakby stopiony na końcu i leży luźno pod siodłem. Tak więc usterka znana poprzedniemu właścicielowi;)
    Przy okazji deszczu zauważyłem też że z jednego z zaworów uchodzi górą powietrze.
    Co to koledzy jest za zawór.
    Tymi strzałkami zaznaczyłem bąbelki powietrza.

0