Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder TV kablowej GLOBO - Jaka powinna być siła sygnałyu w procentach ?

BURMAR 13 Lis 2015 22:16 1011 8
  • #1 13 Lis 2015 22:16
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    Mam już podłączony sygnał z kablówki poprzez dekoder GLOBO. Wykupiłem pakiet TV, internet oraz telefon. Rozgałęziam ten sygnał zaraz po wejściu na jeden telewizor analogowy oraz drugi cyfrowy przez dekoder i modem internet. Internet działa z deklarowaną prędkością 40 przez LAN. Po WiFi spada do 20 ale to chyba normalne. Chodzi mi jednak o jakość sygnału cyfrowego. Zauważyłem, że np na TVN 24 i CBS trochę czasami przycina obraz. Audio idzie bez przerw. Na INFO na dekoderze sprawdziłem parametry sygnału. Siła to 48 % ( bez rozgałęzienia na analogowy. Po rozgałęzieniu spada do 42 %). Jakość sygnału: 98 %. Dane podawane są w procentach. Czy może ktoś podać mi informację jakie powinny być te parametry w procentach.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 15 Lis 2015 01:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Parametry jak parametry.
    Zrób rysunek, albo fotkę co i jak masz podłączone i dlaczego tak a nie inaczej to zrobiłeś?.
    No i jakim rozgałęźnikiem, czy masz pojęcie o tv analogowej i cyfrowej w kablówce, czy wiesz co to KZ (kanał zwrotny) dla modemu kablowego).

BURMAR napisał:
    Rozgałęziam ten sygnał zaraz po wejściu

Do tego celu stosuje się specjalne zwrotnice multimedialne a nie zwykłe splittery!.

Zwrotnica Telmora, Tratec-a, lub Trisa.

0
  • #3 15 Lis 2015 10:26
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    Załączam rysunek schemat mojej instalacji. Kabel satelitarny, połączenia F-ki. Rozgałęźnik A na wejściu sygnału TV SM. Rozgałęźnik B rozgałęzia sygnał na TV i Internet. TV 1 analogowy, TV 2 cyfrowy poprzez dekoder GLOBO. Cyfry oznaczają długość poszczególnych części kabla. Proszę o informacje czy siłą sygnału 48 % , jakość 98 % to są dobre parametry. Jeżeli tak to dlaczego na niektóych programach tnie obraz.

Dekoder TV kablowej GLOBO - Jaka powinna być siła sygnałyu w procentach ? Dekoder TV kablowej GLOBO - Jaka powinna być siła sygnałyu w procentach ? Dekoder TV kablowej GLOBO - Jaka powinna być siła sygnałyu w procentach ?

0
  • #4 15 Lis 2015 18:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zacznijmy od tego, że takich kabli i takich wtyczek F nie zakładał monter kablówki..., jest tam tylko jedna wtyczka F zarobiona prawidłowo.

I sprawa druga - rozgałęźniki zamienić miejscami.
    Z portu DATA idziesz na modem i dekoder Globo, z portu RTV idziesz tylko na tv analogową.
    Czyli Telmora dajesz tam gdzie jest dekoder Globo i modem kablowy.

0
  • #5 15 Lis 2015 18:27
    BURMAR
    Poziom 23  

Dzięki za radę. Ja nie pisałem, że całą instalację robił monter kablówki. Instalacja (obecnie tylko jej fragmenty) już była wykorzystywana wcześniej do Polsatu i multiroomu. Monter tylko podłączył rozgałęźnik TRV/DATA i zarobił faktycznie jedną F-kę. Co do kabli, czy są one złe ?
    Jutro będę w domu i przełożę rozgałęźniki. Ale czy to porawi siłę signału ? Pytam ponownie czy sygnał 48 % jest wystarczająco dobry ?
    Widzę, że jesteś specem w tej dziedzinie daj mi więc jakąś informację odnośnie siły sygnału w procentach.
    Jeszcze raz dzięki za dotychczasową pomoc.
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lis 2015 19:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BURMAR napisał:
    Co do kabli, czy są one złe ?

Nie - nie są złe (choć pasmo nadawania sygnału kablowego i pasmo do internetu z kablówki to zupełnie coś innego niż pasmo DVB-T) - może się okazać, że ten kabel położony przez Ciebie ma duże tłumienie.
    Popraw też wtyczki F - powinny być kompresyjne (takie jak założył ten monter) - te które Ty założyłeś powinieneś je staranniej "zarobić".
    BURMAR napisał:
    Jutro będę w domu i przełożę rozgałęźniki. Ale czy to porawi siłę signału ?

Nie udzielę odpowiedzi - bo zwyczajnie nie wiem jaki sygnał wchodzi do mieszkania.
    Siła sygnału nie ma praktycznie znaczenia - choć lepiej, by była to większa wartość, bo wtedy sprzęt mniej musi "pracować", korygować ewentualne błędy, a modem kablowy mniej musi się "wysilać" by "wbić" się w internet - wprowadzając samemu większy ingres, który gdzieś jakiś wzmacniacz musi kompensować, lub nawet zadziała CMTS - a to może prowadzić, że CMTS podniesie wartość sygnału wszystkim - Tobie, bo go potrzebujesz, ale innym zaszkodzi, bo przesteruje sygnał w całym bloku u tych, gdzie działa to prawidłowo.

KOCUREK1970 napisał:
    Czyli Telmora dajesz tam gdzie jest dekoder Globo i modem kablowy.

Sygnał podajesz z pierwszego (zaraz na wejściu do mieszkania) splittera (a właściwie zwrotnicy multimedialnej) z portu DATA na tego Telmora, a z drugiej "odnogi" tam gdzie jest RTV dajesz pod tv analogową.
    NIE WOLNO sygnału analogowego pobierać z portu DATA.

0
  • #7 15 Lis 2015 20:09
    BURMAR
    Poziom 23  

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Wszystko jutro poprawię i mam nadzieję, że to pomoże.
    Pozdrawiam

0
  • #8 16 Lis 2015 21:54
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam ponownie,
    Zmieniłem rozgałęźniki miejscami i niestety dekoder GLOBO podłączony przez wyjście DATA z rozgałęźnika w ogóle nie działa. Przez DATA działa tylko internet.
    A co myślisz o zastosowaniu wzmacniacza TV3-ODB.ARS-113K. Może to najprościej rozwiąże problem. Chcę też zamówić na Allegro odmierzone kawałki dobrego przewodu produkcji DIPOL z zarobionymi tymi dobrymi końcówkami (nie F-ki)

0
  • #9 16 Lis 2015 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BURMAR napisał:
    niestety dekoder GLOBO podłączony przez wyjście DATA z rozgałęźnika w ogóle nie działa. Przez DATA działa tylko internet.

Skoro działa modem to i musi dekoder - to ten sam sygnał.
    Omiń splitter i podłącz dekoder bezpośrednio do portu DATA zwrotnicy.
    Zainstaluj kanały od nowa.
    BURMAR napisał:
    A co myślisz o zastosowaniu wzmacniacza TV3-ODB.ARS-113K

Zbędny - w kablówkach w mieszkaniu nie stosuje się wzmacniaczy.
    BURMAR napisał:
    nie F-ki

To właśnie są wtyki F - tylko kompresyjne a nie nakręcane jak obecne, które teraz tam są.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo