Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 1705 G1 - Najpierw syczy, później gaśnie obraz

kmlkamilek 13 Lis 2015 23:16 1635 6
  • #1 13 Lis 2015 23:16
    kmlkamilek
    Poziom 5  

Mam wyżej wymieniony monitor. Problem polega na tym, że gdy odpalę monitor, to po chwili gaśnie. Gdy monitor jest "na chodzie" i normalnie wyświetla obraz, to towarzyszy temu odgłos syczenia. Niezbyt głośny, ale gdy syczenie ustaje monitor gaśnie. Konkretniej obraz. Ekran czarny, dioda świeci się na zielono.
    W monitorze wymieniałem kondensatory na płytce zasilającej i inwerterze, ale to nic nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc.

• #3 14 Lis 2015 14:43
    kmlkamilek
    Poziom 5  

A jeśli by któraś z tych rzeczy była uszkodzona, to jest sens to naprawiać, opłaca się?

• #4 15 Lis 2015 08:46
    dzimi
    Moderator

korrus666 napisał:
    Może to też być wina padających świetlówek.
    - możliwe że odlutowała się końcówka przewodu od świetlówki, wystarczy tylko podlutować.

• #5 15 Lis 2015 10:25
    tkordus
    Poziom 19  

Czasem gdy świetlówki są zużyte da się wyczuć w narożnikach ekranu zapach jonizacji - jakby ozonu. Syczenie też może być tego objawem.

Z doświadczenia podpowiem że taniej i lepiej jest wymienić świetlówki na taśmę LED taką 3528 120LED/metr niż wymieniać świetlówki. Świetlówki które udawało mi się kupić często działały 3..4 razy krócej od fabrycznych.

• #6 15 Lis 2015 18:37
    strucel
    Poziom 27  

Bez rozebrania się nie obejdzie.Belinea często stosowała słabej jakości matryce proview które miały bardzo kiepskie, nietrwałe świetlówki - najczęściej wszystkie były do wymiany.
    Wówczas najtaniej wyjdzie kupić inną , sprawną używaną matrycę bo co do nowych świetlówek
    z allegro mam takie zdanie jak poprzednik - kiedyś wymieniałem świetlowki w kilkunastu terminalach .Oryginalne pracowały trzy lata po kilkanaście godzin na dobę a nowe z allegro wytrzymały rok - wszystkie terminale w takiej kolejności jak zmieniałem świetlówki wróciły, nie muszę pisać chyba co usłyszałem od właściciela :( .Normalnie świetlówki zużyte czernieją na końcach a te wyglądały jak nowe ale ledwo co świeciły i zabezpieczenie wyłączało inwerter.

• #7 11 Sty 2016 09:05
    captain4
    Poziom 24  

Przebija ci WN na lampach.
    Swietlowki do wymiany.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo