Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału z satelity na 4 pokoje.

14 Lis 2015 09:22 1338 7
  • Poziom 13  
    Posiadam dom w stanie surowym, zabieram się za robienie instalacji elektrycznej i chciałbym też zrobić instalację SAT.
    Posiadam talerz od polsatu cyfrowego i konwerter z jednym wyjściem, i chciałbym mieć sygnał w 4 pokojach plus jakaś nagrywarka.
    Co muszę dokupić by to wszystko razem grało, czy da radę tak podzielić sygnał.
    Ja nie chcę rozdzielać sygnału za dekoderem, tylko zaraz z konwertera.
    Czy nie będzie problemu z cyfrowym polsatem??? Bo gdzieś czytałem że jest.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To nie jest naziemna/kablowa żeby ją sobie tak rozdzielać.
    Standardowo to jeden konwerter - jeden dekoder. Nagrywarka potrzebuje już dwa kable do konwertera.

Aby Ci nie brakło wyjść z konwertera kup konwerter "octo" który obsłuży do 8 dekoderów.
  • Poziom 35  
    No i do każdego dekodera dociągnij po 2 kable koncentyczne + skrętka na wszelki wypadek. "Jeden konwerer - jeden dekoder" to mało precyzyjnie. Jedno wyjście w konwerterze.
  • Poziom 13  
    A nie ma coś w rodzaju switcha żeby to rozdzielić???
    Jest, ale i tak od tego switcha musisz położyć osobne kable dla każdego dekodera. Konwerter wtedy nie będzie potrzebny "octo" tylko "quattro"
    Dodatkowo dochodzi cena multiswitcha więc nie warto się w to babrać przy instalacji w małym domu.
  • Moderator na urlopie...
    Heinzek napisał:
    więc nie warto się w to babrać przy instalacji w małym domu.

To jeszcze coś o naziemnej w gniazdku, jak ta z multi jest beee.
    Jeśli dom jest w stanie surowym to taniej wychodzi dodatkowy kabel niż multiswitch.
    Chyba że ma się to skończyć na A+HB+DVBT+Radio choć ceny będą podobne. W bloku czy nawet małej kamienicy by się opłaciło.

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Użytkownik usunął konto