Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ENB3260 uszkodzony sterownik

markr81 14 Lis 2015 09:32 699 0
  • #1 14 Lis 2015 09:32
    markr81
    Poziom 1  

Lodówka Electrolux ENB3260 od jakiegoś czasu sygnalizuje dźwiękowo oraz poprzez panel sterowania o "przepełnieniu"
    Rozmrożenie jej przez 12 godzin spowodowało, że po podłączeniu przez kolejnych 10 godzin normalnie pracowała.
    Czytałem o problemach z zamarzającym parownikiem, ale po wyjęciu szuflad z zamrażarki i odchyleniu plastików nie widać tam żadnego lodu. Słychać i jak załącza się wentylator po zamknięciu drzwi lub naciśnięciu stycznika przy drzwiach zamrażarki.
    Regulacja temperatury raczej działa, bo po skręceniu 3-4 potrafi przymrozić w chłodziarce.
    Na pewno nie działa przycisk ON/OFF na panelu chłodziarki i to w sumie temat którego na forum nie znalazłem.
    Znalazłem info o 2 układach sterujących.
    1 Niedaleko sprężarki
    2 Jakiś dedykowany do panelu sterowania.
    Zanim wezwę fachowca chciałbym zasięgnąć opinii na forum w temacie napraw ewentualnych wymian. Na stronie north układy do tej lodówki kosztują odpowiednio 330 i 470 zł.
    Patrząc na fotografie układów, sygnalizator dźwiękowy ulokowany jest na płytce w układzie sterującym w pobliżu sprężarki.
    Kondensatory w nim nie wyglądają na wybulone, ale znajomy stwierdził, że ich koszt to 2-3 zł i warto je wymienić.
    Czy powinienem jeszcze coś sprawdzić/wiedzieć przed wizytą fachowca. Jakiego kosztu mogę się spodziewać?

0 0