Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć 2 źródła dźwięku z 1 zestawem głośników?

14 Lis 2015 09:33 1530 7
  • Poziom 8  
    Cześć, chciałbym odtwarzać jednocześnie dźwięk z 2 urządzeń (telefon & komputer) na jednym zestawie głośników. Pytanie czy zakup takiego kabla umożliwi mi takie działanie:

http://www.aliexpress.com/item/3-5-mm-Mini-Ja..._91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Tak chciałem to połączyć: https://lh5.googleusercontent.com/-rImaLyQgX3...k/AWGYnw6gt88/w648-h786-no/Kabelek_Dzwiek.jpg

Teoretycznie te kable są opisane jako do mikrofonu i dźwięku. Czy sprawdzi się to w moim przypadku? Jeżeli nie to co powinienem kupić by osiągnąć efekt, na którymi mi zależy. Będę wdzięczny za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Tego kabel nie załatwi - potrzebny jest mikser. I zwykle mikser ma regulację, z którego źródła na ile ma przytłumić sygnał (żeby móc w razie potrzeby wyrównać poziomy i słyszeć oba, albo jedno przyciszyć, żeby dawało tylko lekki podkład dla drugiego - np. mówisz przez mikrofon, a w tle cicho idzie muzyka). Karta muzyczna w komputerze często ma wbudowany mikser, może go użyć - wtedy wystarczy podłączyć telefon do wejścia audio w komputerze, a głośniki do wyjścia, i na komputerze ustawiasz, co jak ma być słyszalne.
  • Poziom 39  
    Kabelek z linka nie sprawdzi się.
    Tak jak piszesz - jest on do podłączenia słuchawek i mikrofonu.

Potrzebujesz dwóch kabli minijack stereofonicznych (tu będzie jeden stereo i jeden mono - patrz rysunek wyżej) i przełącznika (oba źródła dźwięku nie mogą być jednocześnie podłączone do tego samego wejścia) - może być mechaniczny.
  • Poziom 8  
    _jta_ napisał:
    Karta muzyczna w komputerze często ma wbudowany mikser, może go użyć - wtedy wystarczy podłączyć telefon do wejścia audio w komputerze, a głośniki do wyjścia, i na komputerze ustawiasz, co jak ma być słyszalne.

Mam zintegrowaną kartę muzyczną z płytą główną. Moja płyta to Z97 Extreme6/3.1, ma ona następujące wejścia/wyjścia:

http://www.asrock.com/mb/photo/Z97%20Extreme63.1%28L5%29.jpg

Czy ta karta posiada mikser, który umożliwiłby mi to o czym piszesz? Do którego wejścia powinienem podłączyć telefon?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wadą rozwiązania kolegi _jta_ jest to, że aby słychać muzyki z telefonu trzeba mieć włączony komputer.

Mikser uruchamia się w systemie operacyjnym, po kliknięciu na ikonę głośnika w pasku przy zegarku (dla Windows).
  • Poziom 8  
    Udało się, dziękuję za pomoc :) Włączyłem wejście liniowe w mikserze i podłączyłem telefon pod niebieskie gniazdo z prawej strony. Dokładnie na tym mi zależało.
  • Poziom 8  
    Korzystać będę tylko jak komputer będzie włączony, po prostu korzystając z komputera chciałbym mieć dźwięk z telefonu na głośnikach/słuchawkach i dokładnie i to uzyskałem. Jeszcze raz dzięki za naprowadzenie mnie :)