Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirtualna centrala, PLATAN, wybór centrali

14 Lis 2015 11:23 1296 3
  • Poziom 9  
    Dzień dobry!

Mam prośbę o pomoc w doborze sprzętu telefonicznego. Chciałbym zmodernizować obecną sieć telefoniczną w firmie i mam problem tego typu, że nie wiem jaki sprzęt będzie najlepszy. Mam kilka opcji, lecz nie do końca wiem, co będzie najlepsze.
    Obecnie posiadam linie ISDN z 2 liniami wewnętrznymi.Niestety linia jest niestablina, o różnych porach pojawiają się problemy z działaniem.
    Pierwsza:
    1 baza + 4 słuchawki Panasonic + repeater Panasonic (zasięg w miarę ok)
    Druga linia
    1 baza + 2 słuchawki.
    Wadą takiego rozwiązania jest możliwość prowadzenia rozmowy tylko na jednej słuchawce, gdzie pozostałe 3 są niewykorzystane.

Numer będzie przeniesiony do operatora VOIP, co powinno pomóc z problemami z działaniem.
    Problemem jest też hala magazynowa z blachy(blacha+ocieplenie+blacha). Osoby prowadzące rozmowy są ciągle w ruchu(jeżdzą na wózkach widłowych po całym obiekcie).

Rozwiązaniem tych problemów jest centrala telefoniczna w opcji:

1. Najzwyklejsza centrala Platan 4 kanały VOIP/6LW i podłączenie osobno baz do linii wewnętnych centrali. Niestety przy takiej konfiguracji repeater będzie działał tylko na jednej słuchawce a z tego co wiem jeden repeater to wydatek ok. 600zł.

2. Wirtualna centrala i całkowita zmiana telefonów na najtańsze telefony z systemem Android i obsługą SIP. Zaletą rozwiązania jest tańszy koszt repeaterów WiFi tylko nie jestem przekonany co do jakości i stabilności rozwiązania.

Czy istnieje jakieś rozsądne rozwiązanie problemu?

Miejsce instalacji:
    Spoiler:
    https://www.google.pl/maps/place/49%C2%B058'09.7%22N+20%C2%B052'29.2%22E/@49.9693738,20.8736542,255m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0
    W jaki sposób pokryć cały teren możliwością prowadzenia rozmów?

z góry dziękuje za odpowiedź.

Miłego dnia!
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Skontaktuj się z Platanem, jeśli wchodzi w grę sprzęt tej firmy. Z tego co kiedyś widziałem na stronach tego producenta mają jakiegoś instalatora w Kazachstanie. Może będzie mógł coś doradzić?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Dzień Dobry,
    Nazywam się Tatiana Naliwajko-Dziedzic i odpowiadam za eksport w firmie Platan. Z lokalizacji obiektu wynika, że projekt jest w Kazachstanie, dlatego też pozwoliłam sobie napisać do Pana ( korzystając z konta na Elektrodzie mojego kolegi).
    Kontakt do mnie:
    tel. +48 58 555 88 39,
    mail: tatiana(malpa)platan.pl

Proszę o kontakt - postaram się Panu pomóc.
    pozdrawiam serdecznie,
    Tatiana Naliwajko-Dziedzic
  • Poziom 9  
    @jaroszt , @Promocja11 przez mój błąd źle wkleiło link- po sprawdzeniu okazało się, że klikając w link pokazywało tylko części poprawnego adresu. Trzeba skopiować całość, poprawilem post żeby nie wprowadzał w błąd.

Pozdrawiam!