Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzęt AGD do zabudowy - jaki polecacie?

14 Nov 2015 11:59 9495 8
  • Level 6  
    No cześć.

Aktualnie jestem po remoncie kuchni i właśnie planuję wymienić cały sprzęt AGD.
    Sprzęt będzie do zabudowy (poza lodówką wolnostojącą - która będzie schowana we wnęce).
    Część sprzętów poza walorami użytkowymi musi mieć walory estetyczne (podobnie jak samochód, który wybiera kobieta).

Wybrane zostały wstępnie sprzęty wizualno-użytkowe:

Płyta AMICA IN 6610 GCB - ok. 899 zł (słyszałem że Amica robi dobre płyty gazowe)
    Okap AMICA OTC 613 BGL - ok. 400 zł (wersja ze szklanym czarnym panelem - praktycznie tylko zabezpieczenie przed pryskaniem podczas smażenia na sufit)
    Piekarnik AMICA IN 622 B - ok. 1450 zł (też czarna - wygrał wzgląd wizualny - niemniej słyszałem, że Elektrolux / AEG to najlepszy wybór wśród piekarników - czy ewentualnie może ktoś coś doradzić w tej kwestii?)

Co dalej?
    Zmywarka - polecano mi Whirpoole w sklepach, niemniej naczytałem się trochę po forach i musi mieć stalowe dno + najlepiej Bosch / Simens. Coś w tym jest bo większość znajomych chwali Bosch'e i dlatego skusiłbym się na Boscha.
    Wiem, że oznaczenie" D, L, C to bębny plastikowe - pozostałe litery to metalowy. Ponadto kraj produkcji to: Włochy, Hiszpania, Polska i Niemcy. Czytałem też, że tylko Niemiecki Bosch - niestety cena takich to najtańszy model 2100 zł.
    Wpadło mi w oko BOSCH SMV54M90EU - bęben metalowy produkcja Hiszpania - czy warto?
    Jaką zmywarkę polecacie? Centa za zmywarkę to maksymalnie 1700 zł.

Lodówka - wolnostojąca, min. 180 cm wysokości, kolor - srebny , inox, czarna, Cena za lodówkę to maksymalnie 2400 zł.

Proszę o porady?
  • Level 15  
    Witam ,a dlaczego nie zdecydujesz się na sprzęt z jednej firmy i serii np.samsunga
    Powiem ,że właśnie widziałem taką kuchnię i wygląda to bardzo dobrze jak wszystko się świeci w jednym kolorze ( diody ,wyświetlacze) w tamtym przypadku na niebiesko.
    Sam Mam taki mix sprzętu u siebie i wygląda to tak sobie ( czytaj beznadziejnie :)) .
    Mikrofalówka samsung- wyświetlacz niebieski
    piekarnik ariston- wyświetlacz zielony
    zmywarka siemens -wszystko czerwone i pomarańczowe
    no w lodówce do zabudowy gorenie nic na szczęśćcie się nie świeci :) :)
    Zastanów się czy to Ci będzie przeszkadzało( kolory wyświetlaczy,diod)

Pozdrawiam
  • Level 6  
    Dlaczego nie jednej firmy? Naczytałem się trochę i nikt z producentów nie robi wszystkiego dobrze.
    Czy diody / wyświetlacze w różnych kolorach będą mi przeszkadzały - też raczej nie bo tak naprawdę niewiele tego.

Wróciłem właśnie z rajdu po sklepach by na żywo zobaczyć sprzęt.

Wybór lodówki:
    Co do lodówki to zmieniła się koncepcja - tylko biała (będzie we wnęce więc z automatu odpada Samsung ze względu na ich technologię Space Max i w związku z tym na boczne wyrzucanie ciepła i wywietrzniki, a co za tym idzie zabudowa wnęki z każdej strony to min. 5 cm).

Co wpadło nam w oko z lodówek:
    Kilka fajnych Samsungów ale odpadły ze względów opisanych powyżej.
    Electrolux EN3450AOW - 1650zł
    Whirpool BSNF9152W - 1850zł
    LG GBB530SWCPB - 2100zł
    Gorenje NRK 62 JSY2W - 2200zł
    Electrolux EN3854NOW - 2300zł
    Proszę o poradę w spawie lodówki.

Wybór zmywarki:
    Dalej jestem za BOSCH SMV54M90EU (1450zł) martwi mnie to, że to Hiszpańska produkcja - jest jakiś Bosch z metalowym bębnem produkowany w Niemczech do 1700 zl max. Nie chcę szuflady na sztućce bo dużo znajomych wróciło do koszy.
    Tu też proszę o poradę.

I ostatnia wątpliwość to piekarnik - czy wybrany AMICA IN 622 B - ok. 1450 zł to dobry wybór bo tu znowu naczytałem się, że niby AMICA nierówno pieką - ale jest to nowy model czyżby nie poprawiali tego według zgłoszeń / sugestii klientów? i zawsze nierówno będą już piekły?
    Tu też proszę o poradę.

Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
  • Level 6  
    Napewno zmiksuję marki sprzętu kuchennego. Tak jak pisałem okap potrzebny jest mi tylko do zabezpieczenia przed pryskaniem - wygrał wzgląd estetyczny.
    Płyta - słyszałem, że Amica robi świetne i w to poszłem. Piekarnik - tu wybierała żona i też bardziej kierowała się względem estetyczny.

Mój wybór to zmywarka oraz lodówka. Co do Gorenje - to mam pralkę (niecałe 2 lata - i masz rację świetny wybór).

Czy jest ktoś wstanie coś powiedzieć (może użytkuje) o zmywarce BOSCH SMV54M90EU lub doradzić konkretny model do ceny 1700zł.

No i kwestia lodówki (która notabene blokuje zakup sprzętu bo jeszcze nie wybraliśmy, a chcemy wszystko kupić na raz w jednym sklepie).

Lodówka biała - wysokość 195-201 cm do ceny maksymalnie 2400 zł.

Pochodziliśmy znowu po sklepach i usłyszeliśmy, że teraz lodowki można wrzucić do 1 worka jeśli chodzi o trwałość czyli czy lodówka za 1200 zł czy mega firmowa za 6000 zł to przetrwa maksymalnie 8 lat - jeśli powyżej to cud (opinie z kilku sklepów). Czym kazano nam się kierować - hałasem + pojemnością z tego samego gabarytu i to wszystko. Nie patrzeć na klasę A+, A++ bo to różnica 30 zł w skali roku.
    Fajnie wyglądały wyświetlacze na drzwiach ale teraz rezygnuję z tej opcji - powód koledzy w pracy kupili takie lodówki no i niestety padały te wyświetlacze, a konkretnie przewody, które były kiepskie i się przecierały od otwierania (rekord u kolegi 3 razy na gwarancji i 4 już po) Lodówki kolegów jak i też moja będą w domu / mieszkaniu gdzie się mega często używa lodówki - dlaczego tak piszę - mam też kolegów gdzie mają kuchnie wyposażone w mega sprzęt z bajerami, wyświetlaczami ale w ciągu 1 miesiąca ani razu nie włączył płyty ani piekarnika, a lodowka otwarta 6 razy by wyjąć/włozyć colę - stołują się poza domem i kuchnia ma tylko ładnie wyglądać więc tam wyświetlacze/telewizory na drzwiach się sprawdzą. Tu także w jednym ze sklepów pan powiedział nam by nie brać tych z wyświetlaczem na drzwiach bo padnie - więc coś w tym jest. To samo z gwarancją powiedziano nam że standard to 2 lata - jeśli pisze że np 5 lub 10 to jest na jeden konkretny podzespół, którego producent jest pewny - kazali nam dokładnie czytać na co jest ta gwarancja.

Co nam zostało do wyboru:
    WHIRPOOL BSNF9152W (1850 zł)
    BOSCH KGN39VW31E (1870zł )
    LG GBB530SWCPB (2040 zł)
    ELECTROLUX 3854NOW (2300 zł)

Miał ktoś styczność / ewentualnie posiada wiedzę na temat lodówek?
    Proszę o każdą podpowiedź - jak widać człowiek cały czas się uczy.
  • Level 10  
    Co do zmywarki - widzę, że zdecydowałeś się na Bosh'a. A co powiesz o modelu SMV58L60EU ?
    Na skąpcu już od 1597 PLN

Pozdro
  • Level 6  
    lukrajew wrote:
    Co do zmywarki - widzę, że zdecydowałeś się na Bosh'a. A co powiesz o modelu SMV58L60EU ?
    Na skąpcu już od 1597 PLN

Pozdro

Literka L czyli bęben z tworzywa sztucznego - nie metalowy. Jak mi mówiono niby nie chłonie zapachów, bakterii ale po po użytkowaniu to wcale już nie jest taka idealna ta powierzchcnia tworzywa i niestety namnażają się bakterie + chłonie zapachy. Jestem za bębnem metalowym.
  • Level 1  
    To i ja się przyłącze do pytania o zmywarkę, ponieważ też waham nad Boschem z Hiszpanii SMV54M90EU i Siemensem SN64M031EU, który jest o ok. 200 PLN droższy - pytanie czy warto? Są jeszcze jakieś alternatywy z metalowym dnem do polecenia?
    Nie chciałbym przekroczyć budżetu w wysokości 1600 PLN. Dzięki za wszelkie sugestie!
  • Level 18  
    Nie bardzo rozumiem czemu w przypadku Boscha warto do 1500 zł doliczyć 800 żeby mieć metalowe dno? Przecież to jest gigantyczna dopłata. Nie lepiej kupić plastikowe a częściej? W przypadku pralki to jestem w stanie zrozumieć że plastikowy bęben dostaje "w tyłek" przy wirowaniu, ale w zmywarce... Może ktos objaśnić?
  • Level 6  
    Może zmywarka do zabudowy CDIM 3T623PR firmy Candy? Ma wiele zalet i dobre opinie, więc myślę, że będzie mogła posłużyć na bardzo długo. Sprawdźcie sobie sami, co firma może zaoferować. Ja na pewno bym się zdecydowała, jeśli robiłabym kuchnię pod zabudowę.