Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt AGD do zabudowy - jaki polecacie?

BolekLato 14 Lis 2015 11:59 5400 8
  • #1 14 Lis 2015 11:59
    BolekLato
    Poziom 5  

No cześć.

Aktualnie jestem po remoncie kuchni i właśnie planuję wymienić cały sprzęt AGD.
    Sprzęt będzie do zabudowy (poza lodówką wolnostojącą - która będzie schowana we wnęce).
    Część sprzętów poza walorami użytkowymi musi mieć walory estetyczne (podobnie jak samochód, który wybiera kobieta).

Wybrane zostały wstępnie sprzęty wizualno-użytkowe:

Płyta AMICA IN 6610 GCB - ok. 899 zł (słyszałem że Amica robi dobre płyty gazowe)
    Okap AMICA OTC 613 BGL - ok. 400 zł (wersja ze szklanym czarnym panelem - praktycznie tylko zabezpieczenie przed pryskaniem podczas smażenia na sufit)
    Piekarnik AMICA IN 622 B - ok. 1450 zł (też czarna - wygrał wzgląd wizualny - niemniej słyszałem, że Elektrolux / AEG to najlepszy wybór wśród piekarników - czy ewentualnie może ktoś coś doradzić w tej kwestii?)

Co dalej?
    Zmywarka - polecano mi Whirpoole w sklepach, niemniej naczytałem się trochę po forach i musi mieć stalowe dno + najlepiej Bosch / Simens. Coś w tym jest bo większość znajomych chwali Bosch'e i dlatego skusiłbym się na Boscha.
    Wiem, że oznaczenie" D, L, C to bębny plastikowe - pozostałe litery to metalowy. Ponadto kraj produkcji to: Włochy, Hiszpania, Polska i Niemcy. Czytałem też, że tylko Niemiecki Bosch - niestety cena takich to najtańszy model 2100 zł.
    Wpadło mi w oko BOSCH SMV54M90EU - bęben metalowy produkcja Hiszpania - czy warto?
    Jaką zmywarkę polecacie? Centa za zmywarkę to maksymalnie 1700 zł.

Lodówka - wolnostojąca, min. 180 cm wysokości, kolor - srebny , inox, czarna, Cena za lodówkę to maksymalnie 2400 zł.

Proszę o porady?

0 8
  • #2 14 Lis 2015 22:24
    poldekdaniel
    Poziom 15  

Witam ,a dlaczego nie zdecydujesz się na sprzęt z jednej firmy i serii np.samsunga
    Powiem ,że właśnie widziałem taką kuchnię i wygląda to bardzo dobrze jak wszystko się świeci w jednym kolorze ( diody ,wyświetlacze) w tamtym przypadku na niebiesko.
    Sam Mam taki mix sprzętu u siebie i wygląda to tak sobie ( czytaj beznadziejnie :)) .
    Mikrofalówka samsung- wyświetlacz niebieski
    piekarnik ariston- wyświetlacz zielony
    zmywarka siemens -wszystko czerwone i pomarańczowe
    no w lodówce do zabudowy gorenie nic na szczęśćcie się nie świeci :) :)
    Zastanów się czy to Ci będzie przeszkadzało( kolory wyświetlaczy,diod)

Pozdrawiam

0
  • #3 15 Lis 2015 00:02
    BolekLato
    Poziom 5  

Dlaczego nie jednej firmy? Naczytałem się trochę i nikt z producentów nie robi wszystkiego dobrze.
    Czy diody / wyświetlacze w różnych kolorach będą mi przeszkadzały - też raczej nie bo tak naprawdę niewiele tego.

Wróciłem właśnie z rajdu po sklepach by na żywo zobaczyć sprzęt.

Wybór lodówki:
    Co do lodówki to zmieniła się koncepcja - tylko biała (będzie we wnęce więc z automatu odpada Samsung ze względu na ich technologię Space Max i w związku z tym na boczne wyrzucanie ciepła i wywietrzniki, a co za tym idzie zabudowa wnęki z każdej strony to min. 5 cm).

Co wpadło nam w oko z lodówek:
    Kilka fajnych Samsungów ale odpadły ze względów opisanych powyżej.
    Electrolux EN3450AOW - 1650zł
    Whirpool BSNF9152W - 1850zł
    LG GBB530SWCPB - 2100zł
    Gorenje NRK 62 JSY2W - 2200zł
    Electrolux EN3854NOW - 2300zł
    Proszę o poradę w spawie lodówki.

Wybór zmywarki:
    Dalej jestem za BOSCH SMV54M90EU (1450zł) martwi mnie to, że to Hiszpańska produkcja - jest jakiś Bosch z metalowym bębnem produkowany w Niemczech do 1700 zl max. Nie chcę szuflady na sztućce bo dużo znajomych wróciło do koszy.
    Tu też proszę o poradę.

I ostatnia wątpliwość to piekarnik - czy wybrany AMICA IN 622 B - ok. 1450 zł to dobry wybór bo tu znowu naczytałem się, że niby AMICA nierówno pieką - ale jest to nowy model czyżby nie poprawiali tego według zgłoszeń / sugestii klientów? i zawsze nierówno będą już piekły?
    Tu też proszę o poradę.

Dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

0
  • #4 18 Lis 2015 11:49
    BolekLato
    Poziom 5  

Napewno zmiksuję marki sprzętu kuchennego. Tak jak pisałem okap potrzebny jest mi tylko do zabezpieczenia przed pryskaniem - wygrał wzgląd estetyczny.
    Płyta - słyszałem, że Amica robi świetne i w to poszłem. Piekarnik - tu wybierała żona i też bardziej kierowała się względem estetyczny.

Mój wybór to zmywarka oraz lodówka. Co do Gorenje - to mam pralkę (niecałe 2 lata - i masz rację świetny wybór).

Czy jest ktoś wstanie coś powiedzieć (może użytkuje) o zmywarce BOSCH SMV54M90EU lub doradzić konkretny model do ceny 1700zł.

No i kwestia lodówki (która notabene blokuje zakup sprzętu bo jeszcze nie wybraliśmy, a chcemy wszystko kupić na raz w jednym sklepie).

Lodówka biała - wysokość 195-201 cm do ceny maksymalnie 2400 zł.

Pochodziliśmy znowu po sklepach i usłyszeliśmy, że teraz lodowki można wrzucić do 1 worka jeśli chodzi o trwałość czyli czy lodówka za 1200 zł czy mega firmowa za 6000 zł to przetrwa maksymalnie 8 lat - jeśli powyżej to cud (opinie z kilku sklepów). Czym kazano nam się kierować - hałasem + pojemnością z tego samego gabarytu i to wszystko. Nie patrzeć na klasę A+, A++ bo to różnica 30 zł w skali roku.
    Fajnie wyglądały wyświetlacze na drzwiach ale teraz rezygnuję z tej opcji - powód koledzy w pracy kupili takie lodówki no i niestety padały te wyświetlacze, a konkretnie przewody, które były kiepskie i się przecierały od otwierania (rekord u kolegi 3 razy na gwarancji i 4 już po) Lodówki kolegów jak i też moja będą w domu / mieszkaniu gdzie się mega często używa lodówki - dlaczego tak piszę - mam też kolegów gdzie mają kuchnie wyposażone w mega sprzęt z bajerami, wyświetlaczami ale w ciągu 1 miesiąca ani razu nie włączył płyty ani piekarnika, a lodowka otwarta 6 razy by wyjąć/włozyć colę - stołują się poza domem i kuchnia ma tylko ładnie wyglądać więc tam wyświetlacze/telewizory na drzwiach się sprawdzą. Tu także w jednym ze sklepów pan powiedział nam by nie brać tych z wyświetlaczem na drzwiach bo padnie - więc coś w tym jest. To samo z gwarancją powiedziano nam że standard to 2 lata - jeśli pisze że np 5 lub 10 to jest na jeden konkretny podzespół, którego producent jest pewny - kazali nam dokładnie czytać na co jest ta gwarancja.

Co nam zostało do wyboru:
    WHIRPOOL BSNF9152W (1850 zł)
    BOSCH KGN39VW31E (1870zł )
    LG GBB530SWCPB (2040 zł)
    ELECTROLUX 3854NOW (2300 zł)

Miał ktoś styczność / ewentualnie posiada wiedzę na temat lodówek?
    Proszę o każdą podpowiedź - jak widać człowiek cały czas się uczy.

0
  • #5 18 Lis 2015 12:42
    lukrajew
    Poziom 10  

Co do zmywarki - widzę, że zdecydowałeś się na Bosh'a. A co powiesz o modelu SMV58L60EU ?
    Na skąpcu już od 1597 PLN

Pozdro

0
  • #6 18 Lis 2015 16:04
    BolekLato
    Poziom 5  

lukrajew napisał:
    Co do zmywarki - widzę, że zdecydowałeś się na Bosh'a. A co powiesz o modelu SMV58L60EU ?
    Na skąpcu już od 1597 PLN

Pozdro

Literka L czyli bęben z tworzywa sztucznego - nie metalowy. Jak mi mówiono niby nie chłonie zapachów, bakterii ale po po użytkowaniu to wcale już nie jest taka idealna ta powierzchcnia tworzywa i niestety namnażają się bakterie + chłonie zapachy. Jestem za bębnem metalowym.

0
  • #7 01 Gru 2015 11:16
    teps86
    Poziom 1  

To i ja się przyłącze do pytania o zmywarkę, ponieważ też waham nad Boschem z Hiszpanii SMV54M90EU i Siemensem SN64M031EU, który jest o ok. 200 PLN droższy - pytanie czy warto? Są jeszcze jakieś alternatywy z metalowym dnem do polecenia?
    Nie chciałbym przekroczyć budżetu w wysokości 1600 PLN. Dzięki za wszelkie sugestie!

0
  • #8 16 Maj 2016 12:46
    lukzak2298
    Poziom 18  

Nie bardzo rozumiem czemu w przypadku Boscha warto do 1500 zł doliczyć 800 żeby mieć metalowe dno? Przecież to jest gigantyczna dopłata. Nie lepiej kupić plastikowe a częściej? W przypadku pralki to jestem w stanie zrozumieć że plastikowy bęben dostaje "w tyłek" przy wirowaniu, ale w zmywarce... Może ktos objaśnić?

0
  • #9 26 Paź 2018 20:28
    mpire
    Poziom 3  

Może zmywarka do zabudowy CDIM 3T623PR firmy Candy? Ma wiele zalet i dobre opinie, więc myślę, że będzie mogła posłużyć na bardzo długo. Sprawdźcie sobie sami, co firma może zaoferować. Ja na pewno bym się zdecydowała, jeśli robiłabym kuchnię pod zabudowę.

1