Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie płyty indukcyjnej pod gniazdko

14 Lis 2015 12:14 3903 6
 • Poziom 28  
  Witam, zakupiłem płytę indukcyjną Electrolux EHH3634F9K i mam parę pytań odnośnie podłączenia jej w kuchni. Czy można do takiej płyty podpiąć pod kabel wtyczkę i podpiąć ją do gniazdka? Przewody w całym mieszkaniu mają 2,5 mm2 a bezpieczniki 25A. Moc na płycie będzie ograniczona do 3-3,5 kW. Raczej nie będę używał więcej jak 2 pól naraz.
 • Poziom 43  
  Witam!
  Popatrz na wtyczkę i popatrz na gniazdko, powinno na nich pisać, jaki jest dopuszczalny maksymalny prąd, np. 10A lub 16A. Jeśli oznaczenia są różne (np. gniazdko 16A, a wtyczka 10A), To Ciebie ogranicza ta niższa wartość.

  "Wytrzymałość najsilniejszego łańcucha jest tylko taka, jak jego najsłabszego ogniwa".
 • Poziom 28  
  Na wtyczce mam napisane 16/250 niestety gniazdka będę musiał wymontować żeby to sprawdzić. Czyli jeśli będzie na nich też 16A to mogę spokojnie tak podłączyć?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Do takiej wtyczki i gniazdka mogą być podłączone urządzenia o poborze mocy nie więcej, niż 3,5kW.
  Jeśli możesz zapewnić, że taka moc NIGDY nie będzie przekroczona, to tak. Ale jeśli kuchnię będzie obsługiwał ktoś, kto o tym ograniczeniu nie wie, to musisz się liczyć z możliwością katastrofy.
  Producent zaleca, aby płytę podłączył elektryk z uprawnieniami.
 • Poziom 28  
  Płyta ma regulację mocy od 1,5 do 7,2 kW. Ustawia się ją po podłączeniu naciskając w określonej kolejności przyciski na panelu. Specjalnie wybrałem taką płytę by się nie martwić o instalację.
  Elektryka mam w rodzinie ale nie wiem czy ma jeszcze uprawnienia. On robił całą instalacje u mnie.
 • Poziom 43  
  W zasadzie to instalacja powinna być "odporna na głupotę", by żadne przypadkowe ustawienie nie spowodowało katastrofy. Moc 7,2kW jest powyżej dopuszczalnych parametrów Twojej sieci. Osobiście bym wybrał płytę o niższej mocy, mniejsze ryzyko awarii i tańsza ...
 • Poziom 28  
  Mam możliwość podłączenia jej pod instalację trójfazową ale musiałbym ciągnąć nowy przewód od liczników(jakieś 15-20m) a i przy niedawno robionym remoncie całego piętra jedynym sposobem na poprowadzenie przewodu byłoby upchanie go za listwy przy podłodze.