Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV do 4000 zł? Czy przy 3,5 m warto kupować 4k?

Netheren 25 Nov 2015 23:07 7605 81
    Netheren
    Level 7  
    Z tego kalkulatora wynika, że 50 cali z 2,1 m pasuje do fhd i 4k. Czy to oznacz, że obraz będzie lepszy w 4k z tej odległości?
    Jak zmieniam na nim odległości i na obu daje takie same maksymalne to zawsze jest tyle samo cali. Czy to w ogóle działa poprawnie?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Czyli, że lepszy będzie obraz na TV 4k jeśli mu dam materiał, który jest w FHD? Nie zrozumiałem.
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Czy zmieniając tylko odległość do 3,5 m nadal będzie lepszy obraz na TV 4k? (oba TV 50 cali).
    Jeśli z 3,5 m odtworzę materiał fhd na TV FHD to czy będzie on gorszy niż przy 3,5 m materiał 4k na TV 4k? ( oba TV 50 cali).
    Wcześniej napisałeś, że przy 3,5 m na 50'' nie zobaczę różnicy miedzy FHD a 4k. Dlaczego teraz jest różnica?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    W takim razie ostatnie mam nadzieje pytanie.
    Czy w TV 4k można zmieniać rozdzielczość? Np moja ciocia ma TV FHD, w którym może ustawić hd albo 480 p. Może jeszcze zmienić z 1080i na 1080p co to zmienia?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Po pierwsze bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Odległość z jakiej będę oglądał TV to 2,4-2,5 m. Nie wiem jak wcześniej mi wyszło 3,5 m.
    No i nasuwa się kolejne pytanie: Czy z takiej odległości zobaczę różnice pomiędzy 4k a FHD na TV 50 cali? Mogę zmniejszyć tą odległość do ok 2,1 m.

No np. kupić tańszego kompa ( bo takiego do TV 4k to za 3000 zł. ciężko zdobyć ) i grac na TV 4k z włączonym FHD, a do oglądania filmów włączyć 4k ( tylko wtedy usiąść bliżej).
    Skoro się nie da to zostanę przy Toshiba 55L7453.
    Jest jeszcze model tej firmy L9, czy opłaca się go kupować? Ile kosztuje?
    Pod jakimi względami te TV:
    LG 49LF631V
    Samsung 55H 6400
    Samsung 55H 7000
    są lepsze lub gorsze od:
    Toshiba 55L7453?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Czy ten TV Toshiba 55L7453 jest w wersji 50 cali? Nie znalazłem takiego. Czy gdybym kupił go w wersji 55 cali to widział bym pikselozę? Czy lepiej kupić go w wersji 47 cali? Może w tej wersji ( 47 cali ) obraz będzie lepszy. Jeśli będzie lepszy to o ile i czy jest to zauważalne?
    Czy Toshiba 55L7453DG to ten sam model co Toshiba 55L7453? Czy się czymś różni?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Czy pomiędzy 47 a 55 cali fhd jest zauważalna różnica jakości obrazu przy 2.3-2.6 m? Na jakiej z tych przekątnych obraz będzie ładniejszy oraz będą głębsze kolory ?
    brofran
    Level 39  
    Przy 55" o ile masz dobry wzrok możesz widzieć piksele . Kolory będą takie same .
    Netheren
    Level 7  
    Czyli toshiba, który podał LOCOLOCO jest dobrym tv do gier, z matrycą ips.
    Poproszę jeszcze o przykłady TV z matrycą VA, odświeżaniem 100 Hz minimum, input lagiem podobnym do tej toshiby, fhd, od 45 do 50 cali.
    Bardziej zależy mi na głębokiej czerni i kontraście niż na kątach widzenia.
    Netheren
    Level 7  
    Dobra, byłem w euro RTV i AGD i rozmawiałem z kolesiem, który powiedział mi, że podłączając TV 4k pod komputer i grając sobie to gra nie będzie się zwieszała przez telewizor. Mowil, ze TV będzie się starał podnieść obraz do jak najlepszej rozdzielczości ale to wszystko będzie się działo w TV nie ma karcie graficznej. Czyli jak sobie odpala grę cud na TV 4k to mi będzie działała bez zwiedzania tylko TV będzie się starał podnieść rozdzielczość co nie spowoduje zacinania gry czy też pracy samego TV.

My się mogliśmy nie zrozumieć drodzy forumowicze ponieważ mi nie chodzi o to żebym grał w rozdzielczości 4k w każdą grę jaka odpale, mi wystarczy w zupełności fhd,
    Jednak mogę się przesunąć do TV oglądając film w 4k na TV 4k zeby cieszyć się ta rozdzielczością.

Czy facet w sklepie mówił prawdę o tym, że TV 4k nie będzie mi zwieszal gry? Czy to zależy tylko od komputera i in put laga?

Koleś polecił takie TV:
    Samsung ue48ju6000
    Samsung UE 48 ju5500
    Ta-50cx700ePanas
    Samsung ue48ju6410

Czy to dobre TV? Jaki mają in put lag?
    Ile mają hz? Kole mówił, że 100 Hz wszystkie mają.
    Poproszę przykłady TV 4k do 4000 zl max. Od 45 do 55 cali.

Co do tej Toshiby to in put lag jest ok ale mi wystarczy, żeby nie przekraczał 40, bardziej zależy mi na jakości obrazu ( głębi kolorów, kontraście, itd. ).

O tej Toshibie naczytałem się, że: 1. ma białe plamy na ekranie
    2. podświetlenie przez te dodatkowe 6 diod powoduje występowanie białych pasków na ekranie
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Co to jest skalowanie a co upskalowanie?
    Poproszę przykłady ( takie, które spełnia moje oczekiwania ). TV z serii, które podałeś. ( in put lag max. 40, matryca 100 Hz najlepiej VA ale nie koniecznie, 45-55 cali, 4k.
    Z TV FHD rozumiem, że ten Toshiba jest najlepszy. Czy telewizory, ktore podałeś mają lepszy obraz niż ta Toshiba? Chodzi mi o te:
    Sony 50W809
    Hitachi 50HZt66
    Philips 50 PFH6510
    Jakie matryce mają te TV?
    Chodzi mi o TV, które mogą mieć lepszy obraz niż ta Toshiba i in put lag nie większy niż 40
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Toshiba 47L7453:
    in put lag około 9 ms
    matryca ips 100 Hz natywne
    Kontrast statyczny 1600:1
    Jasność 700 cd/m2
    Czy taka jasność jest tylko wtedy gdy włączymy podświetlenie strefowe?
    Jaki jest kontrast dynamiczny?
    Jeśli się w czymś pomyliłem proszę mnie poprawić.

Sony KDL-50W809:
    Jaki ma in put lag?
    Jaka ma matryce i ile Hz? ( chodzi mi o natywne wartości HZ )
    Jaki ma kontrast statyczny, jaki dynamiczny?
    Jaka ma jasność?

LG 49LF631V:
    Jaki ma in put lag?
    Jaka ma jasność?

Sony KDL-48W705C:
    Jaki ma in put lag?
    Jaka ma jasność?
    Netheren
    Level 7  
    Proszę o odpowiedź na pytania z listy powyzej. Kupię jeden z tych TV.
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Czy każdy z TV, ktore podałem na matryce 100Hz? Dlaczego nie sony kdl w705C? Ten TV to podobno odpowiednik sony 50w 809 tylko bez androida.
    Dlaczego nie ten lg?
    Jakie te TV mają in put lag? Wiem, że toshiba ok.9 sony 50w 809 ok. 20. Ile mają pozostałe TV?
    Kolejne pytanie: jaki in put lag i jaka matryce ma ten TV LG 49UF640V?
    Netheren
    Level 7  
    Skoro piszesz, że przydał by mi się TV.z dobrym skalowaniem, to poproszę Cię o podanie przykładów takich TV. Oczywiście cud 45-50cali matryca 100 Hz najlepiej va.
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze kilka pytań.
    Czy ten Sony W809 ma matrycę 100 Hz? Jaką mam matrycę IPS czy VA? Jaki ma in put lag? Czy wersja 47 cali różni się czymś od wersji 50 cali poza rozmiarami?
    Jakie skalowanie ma Toshiba 47L7453? Poproszę jeszcze o uzupełnienie:
    LG 49LF631V:
    Jaki ma in put lag?
    Jaka ma jasność?
    Jakie ma skalowanie?
    User removed account
    Level 1  
    Netheren
    Level 7  
    Byłem w wielu sklepach ale Toshiby nie mają, to wezmę Sony KDL-42W809, który kosztuje 3100 zł. Czy w tej cenie znajdę lepszy Tv lub taki sam tylko tańszy?

Czy ten TV Sony KDL-50W829B ma matryce 100 Hz? Jaki ma in put lag? Jakie ma skalowanie? Czy poleciłbyś go zamiast Sony KDL-42W809? Pytam Bo ten TV Sony KDL-50W829B jest tańszy niż ten Sony KDL-42W809 w dodatku ma więcej cali.

Jest jeszcze ten Tv Sony KDL-47W805. Chciałbym się zapytać jaką ma matrycę, in put lag i skalowanie.
    User removed account
    Level 1