Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć moduł bluetooth NRF51822?

14 Lis 2015 14:18 963 1
  • Poziom 6  
    Witam, dosyć nieopatrznie kupiłam następujący moduł bluetooth: http://botland.com.pl/moduly-bluetooth/4463-m...h-low-energy-ble-40-nrf51822-wersja-mini.html
    Niestety nie przyjrzałam się jak wygląda podłączenie.
    Czy ktoś wie może jak ugryźć takie złącza, żeby można było to podłączyć na płytce stykowej? Czy istnieją do tego jakieś przejściówki? W google niestety nic nie mogę znaleźć.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Nie wiele korzystam z przejściówek, ale nie dziwi mnie to że nie łatwo znaleźć, bo musiała by to być płytka specjalnie pod ten moduł, a po co taką tworzyć jeśli istnieje wersja THT.

Rozwiązań jest kilka, ale najpierw przeanalizuj które sygnały chcesz podłączyć, bo rzeczywisty układ połączeń będzie znacznie prostszy niż przejściówka z podłaczonymi wszystkimi pinami.

1. przejściówkę mozna wykonać samemu, zaprojektować i wytrawić płytkę w domowych warunkach używając termotransferu, albo zaprojektować i wykonanie zlecić zewnętrznej firmie, to drugie rozwiązanie będzie znacznie droższe niż sam moduł.

2 Zrobić "pająka" np na kawałku płyki uniwersalnej z wlutowanym złączem z rastrem 2,54mm (do płytki stykowej) na kilku sztywnych pinach mechanicznie zamocować (przylutować) moduł, a potrzebne sygnały podłaczyć cienkimi przewodami (kynarem), dobrym rozwiązaniem może być złącze równolegle do płytki żeby cały moduł stał pionowo dzięki czemu zajmie mniej miejsca na płytce stykowej.

3. mozna też poprostu podłączyć przewody do modułu z drugiej stronyy złącza ale jeśli nie będzie to sztywne to przewody będą sie co pewien czas urywać, więc aż takich prowizorek nie polecam.