Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowa pompy wody webasto - praca zależna od temperatury parownika LPG

14 Lis 2015 14:50 1272 1
  • Poziom 10  
    Cześć

Mam Citroena z silnikiem V6, automat. Zagazowany.
    Mam też Webasto. No i wpięcie tego Webasto spowodowało że na wolnych obrotach nie dogrzewa się parownik. Ogrzewanie w kabinie działa prawidłowo. Reduktor jest bardzo wysoko zamontowany (przy kielichu) i prawdopodobnie dlatego są problemy z dogrzewaniem. Prawidłowa cyrkulacja płynu chłodzącego zaczyna się od mniej więcej 1700 obr. / min.
    Mam za piecem Webasto zamontowaną dodatkową pompkę cieczy ale chciałbym żeby pracowała tylko jak redukator zaczyna się schładzać. (dzieje się to np. stojąc w korku, samochód V6 z automatem który bardzo lubi niskie obroty).
    Czy taki wyłącznik bimetalowy zda egzamin ?

Wyłącznik termiczny 250V/10A 50*C zamknięty T3

Albo może lepiej taki... będzie łatwiej go zamontować, np. na przewodzie doprowadzającym ciecz chłodzącą do reduktora. Tylko na 50 stopni a nie na 80 tak jak na obrazku.

Planuje zamocować go na obudowie parownika. Sterowałby przekaźnikiem a jakby osiągnął 50 stopni to by się wyłączał i pompka przestawałaby chodzić.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Wyłącznik z drugiego zdjęcia sprawdza się bardzo dobrze.
    Temperatura wyłączenia 40 stopni. Przymocowany jest na razie trytytką do najcieplejszej strony obudowy parownika. Wyłącza przekaźnik (steruje masą) gdy parownik ma ok. 55 stopni.
    Wyłącznik z pierwszego zdjęcia prawdopodobnie szybciej będzie reagował ze względu na metalową obudowę. Plastikowa obudowa trochę tłumi przekazywanie temperatury.