Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne dźwięki dochodzące z komputera,oraz problemy z systemem

14 Lis 2015 16:23 1008 18
  • Poziom 6  
    Witam.Wczoraj udało mi się złożyć swojego pierwszego Pc-ta.Lecz mam pewien problem, przechodząc do rzeczy z środka komputera co kilka minut wydobywa się dziwny odgłos coś jakby skwierczenie i trwa to kilka-kilkanaście sekund.Wydaje mi się że dochodzi on z zasilacza a dokładniej z jego zewnętrznej części gdzie znajduje się kabel zasilający komputer, aczkolwiek nie jestem tego pewny.Do tego dzisiaj rano po zainstalowaniu kilku podstawowych aplikacji na komputerze coś stało się z systemem,i nie mogłem włączyć komputera.Konieczny był format.Przepraszam za chwilami zawiłe i niezrozumiałe zdania.Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Specyfikacja komputera:
    Procesor: athlon x4 860k
    Płyta główna:MSI A78m--E45
    Karta graficzna: ASUS Geforce GTX 750 TI
    Dysk:Seagate 1TB
    Zasilacz:Antec VP 500W
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Sprawdź napięcia wychodzące z zasilacza 12V 5V i 3V. Piszczy przy obciążeniu komputera czy regularnie co jakiś czas? A i sprawdź czy wtyczka kabla dobrze dolega i wchodzi, lub czy nie ma luzów.
  • Poziom 11  
    Wymień kabel od zasilacza, bo najprawdopodobniej ma luzy.
  • Poziom 6  
    Piszczy regularnie co jakiś czas, nawet przy zerowym obciążeniu komputera.Niestety ale nie mam jak sprawdzić napięć.

Próbowałem 2 różnych kabli od zasilacza efekt ten sam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Zasilacz nowy czy używany? Jeśli nowy to daj go na gwarancje, jeżeli używany to rozbierz i sobacz czy nic nie jest przypalone w środku. Jak możesz to wstaw zdjęcie rozebranego już zasilacza. Może jakiś kabel dochodzący do gniazda nie jest dobrze umocowany.

Pamiętaj, że wadliwy zasilacz może ci uszkodzić resztę podzespołów!
  • Poziom 6  
    Zasilacz nowy, poczekam jeszcze kilka dni jeśli problem nie ustąpi oddam na gwarancje.

Dodano po 54 [minuty]:

Hmmm... wsłuchałem się w te dźwięki jeszcze raz i wydaje mi sie że to jednak dysk twardy wydaje te dźwięki, co to może być? Dodam że dysk jest nowy
  • Poziom 9  
    grzesio99w napisał:

Hmmm... wsłuchałem się w te dźwięki jeszcze raz i wydaje mi sie że to jednak dysk twardy wydaje te dźwięki, co to może być? Dodam że dysk jest nowy

Może poprostu dysk twardy głośniej pracuje, miałeś kiedys inny komputer stacjonarny? Czy tylko laptopy? Jeśli możesz to przetestuj dysk np programem hd tune, i zobacz czy jakiś błędów nie pokazuje. Dysk też jest nowy?
  • Poziom 6  
    Miałem Kiedyś już stacjonarke i wiem jak normalnie pracuje dysk i to na pewno nie jest taki odgłos,programy żadnych błędów mi nie pokazują.Pozatym dysk jest nowy.Sprawdzę jeszcze raz kable podłączone do dysku, może tam powstaje jakies zwarcie
  • Poziom 9  
    Sprawdź wszystkie podzespoły dokładnie. Posprawdzaj też kable, czy jakiś nie jest przerwany, nie dotyka masy. Dobrze jest wszystko ładnie upiąć aby mieć porządek w środku, bo czasami jakiś kabel przetrze się o wentylator i wtedy może narobić problemów. Wszystko rób pomału i dokładnie. Porządek przy składaniu komputerów to podstawa. :)
  • Poziom 6  
    Witam ostatnio złożyłem swoj 1 komputer.Niestety z zasilacza dochodzą bardzo dziwne dźwięki coś jak skwierczenie, piszczenie czy tym podobne.Po rozkręceniu komputera i sprawdzeniu wszystkich podzespołów okazało się że zasaliacz przestaje wydawac te dźwieki po odłączeniu dysku twardego i/lub 4-pinowego zasilania płyty EPS.Podłączyłem zasilacz do innego pcta i mimo że podłączony był tam 8 letni dysk, zasilacz działał normalnie nie wydajać żadnych dziwnych dźwięków.W dodatku zauważyłem że po odłączeniu kabla SATA od dysku zasilacz również przestaje wydawać te dźwięki. Dziwne dźwięki dochodzące z komputera,oraz problemy z systemem

Zamieszczam screena z crystaldiskinfo

Specyfikacja komputera:
    Procesor: athlon x4 860k
    Płyta główna:MSI A78m--E45
    Karta graficzna: ASUS Geforce GTX 750 TI
    Dysk:Seagate 1TB
    Zasilacz:Antec VP 500W
  • Poziom 17  
    A ile lat ma zasilacz? Wydaje mi się, że jest zbyt bardzo obciążony, przez to wydaje dziwne dźwięki. Mierzyłeś jakie daje napięcia?
  • Poziom 6  
    Zasilacz nowy tak jak cały komputer, wątpie czy może być obciążony bo kupowałem go nawet ponad miare
  • Poziom 31  
    Powiem szczerze, że tego zasilacza bym sobie nie kupił. Miałem podobny przypadek i okazało się, że winne są tranzystory kluczujące (spadło ich wzmocnienie) opisałem to zresztą w odpowiednim dziale.
  • Poziom 6  
    A ten twój zasilacz oddawałeś na gwarancje?
  • Poziom 6  
    A na gwarancje mi cos takiego przyjmna?
  • Poziom 31  
    Ten zasilacz kupiony był osobno czy siedział w obudowie? Masz prawo reklamować lub poprosić o inny model, trzeba próbować. Nie znam daty zakupu itd. a to "Witam ostatnio złożyłem swoj 1 komputer." nie wiele mówi kiedy.
  • Poziom 6  
    Zasilacz kupiony osobno, tydzień temu
  • Poziom 31  
    Z tego co pamiętam to w ciągu 7 dni możesz wymienić... ale nie dam sobie głowy uciąć, najlepiej zadzwoń do sprzedawcy.