Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy i jak podłączyć tv Samsung przez radio Tosca do kolumn ?

aligator 14 Lis 2015 19:15 1977 36
  • #1 14 Lis 2015 19:15
    aligator
    Poziom 10  

Witam,
    ponieważ nie odpowiada mi dźwięk z tv Samsung UE40F5300, postanowiłem podłączyć duże kolumny TONSIL 60W (kupione jeszcze w PRL-u, stały na strychu) poprzez amplituner TOSCA 303 (też z PRL-U).
    Amplituner > wyjście na magnetofon lub gramofon przez DIN545 (DIN5), dalej poprzez przewód z wtykami CHINCH do tv.

Moje pytanie brzmi, czy jest to możliwe (czy nic nie spalę w tv) lub jak to zrobić inaczej, jeżeli w ogóle jest to możliwe ?
    Będę wdzięczny za odpowiedź.

0 29
  • #3 14 Lis 2015 19:34
    indianka
    Poziom 13  

Można to zrobić na wiele sposobów, nawet zupełnie bezprzewodowo. Wystarczy kupić na znanym portalu aukcyjnym moduł bluetooth za kilkanaście złotych, do tego przejściówka z jack stereo - DIN545. I właściwie kłopot z głowy i nie masz żadnych kabli w okolicy telewizora. Wszystko działa bardzo przyzwoicie a zasięg takiego modułu to około 10 metrów. Jak chcesz ciągnąć sygnał audio kablami to musisz znaleźć ich żródło na tyle odbiornika tv i prze przejściówkę podłączyć do amplitunera. Nie spalisz nic w telewizorze, chyba, że coś poknocisz. Pozdrowienia

0
  • #4 14 Lis 2015 20:09
    aligator
    Poziom 10  

niewolno2 napisał:
    Które gniazda CINCH chcesz wykorzystać w TV aby podać sygnał?

Te z tyłu pionowe (czerwony,biały, .... te dwa), pierwsze od dołu.

Dodano po 2 [minuty]:

indianka napisał:
    moduł bluetooth za kilkanaście złotych, do tego przejściówka z jack stereo - DIN545.

Jak to wygląda ?

0
  • #6 14 Lis 2015 20:24
    aligator
    Poziom 10  

Proszę:

0
  • #8 14 Lis 2015 20:40
    aligator
    Poziom 10  

Proszę:
    a chciałem podłączyć tym

ale buczy

0
  • #9 14 Lis 2015 20:48
    niewolno2
    Poziom 39  

Gniada które są na zdjęciu to zapewne są gniazdami wejściowymi czyli INPUT a tobie potrzeba gniazd wyjściowych czyli OUTPUT, musisz sprawdzić czy na gnieździe EURO jest wystawiany sygnał AUDIO bo różnie to bywa z producentami.

0
  • #10 14 Lis 2015 20:49
    simhak
    Moderator - SAT

Te gniazda to wejście sygnału, Ty potrzebujesz wyjścia.
    Zamieszczaj obrazki zgodnie z zaleceniami...

0
  • #11 14 Lis 2015 21:04
    aligator
    Poziom 10  

simhak napisał:
    Te gniazda to wejście sygnału, Ty potrzebujesz wyjścia.
    Zamieszczaj obrazki zgodnie z zaleceniami...

To są wszystkie gniazda:
    to które byś zalecił??

0
  • #12 14 Lis 2015 21:09
    niewolno2
    Poziom 39  

Kolego, proszę czytać ze zrozumieniem :D ?
    Gniazdo EURO lub słuchawkowe które nie za bardzo się do tego nadaje ale z braku kitu to lak jest dobry ;).

0
  • #13 14 Lis 2015 21:17
    aligator
    Poziom 10  

Czytam ze zrozumieniem, tylko odpowiadałem koledze simhak, że gdyby było to bym zamieścił takie zdjęcie.
    Nie bardzo się na tym znam

niewolno2 napisał:
    musisz sprawdzić czy na gnieździe EURO jest wystawiany sygnał AUDIO bo różnie to bywa z producentami.

Jak to sprawdzić. Przez euro podłączałem DVD, więc chyba powinien być ?
    A co ztym adapterem, wejście do radia DIN545 i dalej adapter i znalezienie go w tv?
    Lub przez te słuchawkowe z tyłu ?
    Czy lepiej dać sobie spokój?

0
  • #14 14 Lis 2015 21:38
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Ja podłączałem tosce 303 do tv przez wyjście słuchawkowe w tv i zwyklym kablem jack-din do wejścia magnetofonowego w toście :) Taki kabel można kupić na allegro. Nie dawaj sobie z tym spokoju, bo warto to zmontować ;)

0
  • #15 14 Lis 2015 21:48
    niewolno2
    Poziom 39  

Jeżeli podłączysz DVD pod gniazdo EURO to będziesz musiał zastosować rozdzielacz EURO aby sygnał podać na TV i TOSCE, chyba że DVD posiada dodatkowe wyjście audio które możesz wykorzystać w połączeniu z TOSCĄ. Wracając do pytania jeżeli korzystasz z telewizji naziemnej cyfrowej to musisz sprawdzić czy na gnieździe EURO na odpowiednich pinach będziesz miał sygnał audio, rozpiskę pinów znajdziesz w internecie. Co się tyczy wykorzystania gniazda słuchawkowego to jest to ostateczność przy nie uwadze możesz podać zbyt duży sygnał na wejście i co wtedy, dlatego to gniazdo jest ostatecznością.

0
  • #16 14 Lis 2015 21:53
    aligator
    Poziom 10  

O i to jest konkretna odpowiedź na jaką czekałem. Dzięki wielkie.
    Rozumiem, że w tv przełączam w menu na głośniki zewnętrzne, tym samym uniemożliwiając regulacje pilotem (co mi nie przeszkadza) ?

Dodano po 4 [minuty]:

niewolno2 napisał:
    Jeżeli podłączysz DVD pod gniazdo EURO to będziesz musiał zastosować rozdzielacz EURO aby sygnał podać na TV i TOSCE, chyba że DVD posiada dodatkowe wyjście audio które możesz wykorzystać w połączeniu z TOSCĄ.

Ja podałem tylko do czego je wykorzystywałem.
    Natomiast czy w tym euro / chinche (zdj powyżej) nie można zastosować?
    Używam tv naziemną.

niewolno2 napisał:
    Co się tyczy wykorzystania gniazda słuchawkowego to jest to ostateczność przy nie uwadze możesz podać zbyt duży sygnał na wejście i co wtedy, dlatego to gniazdo jest ostatecznością.

Za wcześnie się ucieszyłem.

0
  • #17 14 Lis 2015 21:57
    NIXIE_123
    Poziom 28  

niewolno2 napisał:
    Co się tyczy wykorzystania gniazda słuchawkowego to jest to ostateczność przy nie uwadze możesz podać zbyt duży sygnał na wejście i co wtedy, dlatego to gniazdo jest ostatecznością.

U mnie nie było żadnych problemów

0
  • #18 14 Lis 2015 22:04
    niewolno2
    Poziom 39  

NIXIE_123 napisał:
    niewolno2 napisał:

U mnie nie było żadnych problemów

W takim układzie, Powodzenia.

CINCHE odpadają, pozostaje gniazdo EURO lub słuchawkowe.

0
  • #19 15 Lis 2015 00:12
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Ale chodzi ci o to, że można uszkodzić wejście w tosce ? Podłączałem tam telefon, na którym głośność była na "fulla" i nic złego się nie działo, a nawet przez przypadek kiedyś podłączyłem do wejścia gramofonego, to tylko je przesterowało i po ściszeniu dalej grało.

0
  • #20 15 Lis 2015 00:30
    niewolno2
    Poziom 39  

Chodzi mi właśnie o przester jaki może powstać i ewentualne szumy jakie może wprowadzać wzmacniacz audio w torze słuchawkowym a to czy czy sprzęt się uszkodzi to inna bajka, dlatego polecałem gniazdo EURO.

0
  • #21 15 Lis 2015 17:25
    aligator
    Poziom 10  

Dopiero wróciłem z pracy i poprawiałem te zdjęcia.
    Dawno tego nie robiłem i zapomniałem jak to się robi.
    Tak, że sorki i dla Admina, Moderatora i uznanie za cierpliwość.
    A teraz do rzeczy.
    Próbowałem podłączyć prze euro z wyjściem na chinche i dalej DIN5
    ale nic z tego nie wyszło.
    Pozostaje tylko przez wyjście słuchawkowe ale poza przesterami (ewentualnymi),
    co może się stać?
    Kieruję to pytanie szczególnie do "niewolno2"
    "czy czy sprzęt się uszkodzi to inna bajka, dlatego polecałem gniazdo EURO."

0
  • #22 15 Lis 2015 17:34
    niewolno2
    Poziom 39  

Sprawdź w którą dokładnie stronę podaje sygnał ta przejściówka CINCH -> EURO czy odwrotnie.
    Co się tyczy korzystania z gniazda EURO to jest tam sygnał na stałym poziomie i niema możliwości przesterowania wejścia w TOSCE.

0
  • #23 15 Lis 2015 17:59
    aligator
    Poziom 10  

niewolno2 napisał:
    Sprawdź w którą dokładnie stronę podaje sygnał ta przejściówka CINCH -> EURO czy odwrotnie.

Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że jest jakaś różnica.
    Tak wygląda ta przejściówka ale piszesz, że jest bezużyteczna.
    Czyli pozostaje tylko mini jack, widoczny na zdjęciu wyżej i do amplitunera przez DIN5 w wejście magnetofonowe ?
    Nie znam się na tym i stad tyle pytań.
    Z tymi przesterami chyba źle zrozumiałem.

0
  • #24 15 Lis 2015 18:05
    NIXIE_123
    Poziom 28  

aligator napisał:
    Pozostaje tylko przez wyjście słuchawkowe ale poza przesterami (ewentualnymi),
    co może się stać?

Nic się złego nie stanie, podłączaj i już. Po co wyważać otwarte drzwi?

0
  • #26 15 Lis 2015 18:18
    aligator
    Poziom 10  

niewolno2 napisał:
    http://
    Adapter musi przesłać sygnał z EURO do CINCH.

Przecież u mnie na zdjęciach widać, że nie ma oznaczenia kierunku.
    Ponadto już chyba coś skopałem, bo prawy kanał w amplitunerze przestał działać. przedtem buczał a teraz cisza.

0
  • #28 15 Lis 2015 18:42
    aligator
    Poziom 10  

To znaczy, że można wyprowadzić głos z tv na amplituner, przy pomocy tego adaptera?
    Jeżeli tak, to jutro kupię w rtv, żeby nie skopać tv a przy okazji sprawdzę amplituner , co się skopało.
    Ewentualnie kupię przejściówkę wyjścia na słuchawki > DIN5

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki za cierpliwość i rady.
    Pozdrawiam

0