Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung F1045 - Ocieranie bębna podczas pracy

14 Lis 2015 20:00 1608 2
 • Poziom 2  
  Witam.
  Problem występuje od niedawna. Podczas pracy bębna słychać odgłos który najbardziej przypomina tarcie przedmiotu o gumę. Fartuch wyeliminowany, odgłosy słyszalne niezależnie od fazy prania. Krzyżak cały. Pasek klinowy może delikatnie rozciągnięty (przy dotyku palcem lekki luz). Amortyzatory i połączenia z blokami betonowymi ok. Nie znalazłem żadnego ciała obcego w bębnie. Znalazłem na forum fajny poradnik użytkownika który wymieniał w tym modelu łożyska. Pytanie brzmi: Czy to możliwe że to właśnie zużyte łożyska są przyczyną zamieszania? Może to coś innego? Poratujcie...
 • Poziom 42  
  Zdejmij pasek, obróć bębnem, jeśli słychać łożyska to do wymiany. Do tego możesz złapać z bęben w otwartym okienku. Podnieś lekko kosz do góry, jeśli wyczuwasz luz, to również świadczy o zepsutych łożyskach.
 • Poziom 2  
  Dzięki. Mój model ma niedemontowalną tylną klapę i żeby zdjąć pasek muszę całą pralkę rozbebeszyć. Inaczej założenie ponowne paska będzie niemożliwe. Inżynier projektant o tym nie pomyślał. Będę próbował dzięki chyba że ktoś jeszcze coś podpowie.