Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chip minolta bizhub

10 Cze 2005 16:18 4138 14
  • Poziom 17  
    Witam
    Czy probował ktoś kasować chip przy bębnie w tych kopiarkach?
    Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 25  
    - jak Będziesz miał nowy chip to go zgraj, albo daj znać.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie, przepraszam ale dość nieprecyzyjnie się wyraziłem chodzi o kolorowego bizhuba C350, dodam że w tej chwili nie mam takiej kopiarki ale mam zapytania od kilku klientów czy jest możliwość kasowania, w związku z tym prosiłbym o opinie osób które już mają jakieś doświadczenie w resetowaniu tych wkładów.
  • Poziom 11  
    Z tego co kojarzę, w nowych kolorach minolty (tzn już od modelu CF-2002) można ustawić w kodach wymianę podzespołów przez serwis zamiast przez użytkownika i wtedy się one nie blokują - kopiarka pracuje dalej.
  • Poziom 19  
    Raczej tak nie jest, wkładów nie da się wyłączyć w trybie serwisowym, a możliwość programowania chipów w bizhubie istnieje, podobnie jak i w cf1501, trzeba trochę poprzestawiać kabelki w programatorze, szczegółów nie znam bo nie potrzebowałem narazie, ale wiem że tak jest.
  • Poziom 13  
    Programator, plik wsadowy, trochę doświadczenia w programowaniu pamięci i się zawsze udaje. Robię to dla CF1501,2001 i podobnych, samo odblokowanie jest proste, trzeba jednak czasami przeprowadzić kalibrację kolorów.
  • Poziom 17  
    witam ponownie, wczoraj dostałem taki wkład do tej kopiarki i rzeczywiście jest to praktycznie to samo co cf1501,2001. Udało mi się zczytać zawartość pamięci i zaprogramowałem ją wsadem do cf1501 ale nie sądze żeby C350 wykrywał go poprawnie. Wygląda na to że będe musiał zczytywać pamięci z nowych wkładów chyba że któryś z forumowiczów ma już je zgrane i zechciałby się nimi podzielić ;)
  • Poziom 13  
    w bizhub-ie c350 można wyłączyć wymiene wkładów z serwisu.
    Wiem na 100% bo sprawdzałem
  • Poziom 20  
    Zgrałem program z chipa i znalazłem tam trzy wartości liczników bębna ale po ich zmianie kopiarka tego nie przyjmuje.
    Prawdopodobnie musi być jakaś wartość początkowa licznika jaką kopiarka rozpozna za zerową.
  • Poziom 13  
    Kopiarka rozpoznaje numer seryjny wkładu i przechowuje go w pamięci, więc sama zmiana jakiegoś licznika w pliku nic Ci nie da! wyślij chip to to będziesz miał to za 100 pln z rachunkiem
  • Poziom 20  
    To forum jest chyba po to by sobie wzajemnie pomagać.
    Więc ktoś może napisze jak to się robi.
    Sam chciałbym wiedzieć
  • Poziom 11  
    Można bez problemu to zrobić. Na pewno nie pasuje chip od Cf 1501 do C350. Kompatybilne są Cf 2002 i C350. Kasowanie polega tak naprawdę na wpisaniu na "zużyty" chip takich danych jakie zawarte są na nowym. Myślę, że próby ręcznej zmiany zapisu nie wiele dają. Co do samego "kasowania" to nie ma z tym większych problemów. Różnica polega również na nieco innej konfiguracji kabelków w programatorze między Cf 1501 i Cf 2002 (Bizhub C350 jest identyczny)

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze małą uwaga. Fizycznie wkłady do Cf 1501 , Cf 2002 i C350 bardzo się różnią i myślę, że tak naprawdę więcej w nich jest różnic niż podobieństw.
  • Poziom 20  
    a jakiś schemacik, programy itd da radę wyrwać od Ciebie ??

Robię tylko konicę i minoltę i to mnie głównie interesuje
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Temat zamykam.