Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Mechatronik prosze o opinie o zawodzie.

14 Lis 2015 21:25 1488 3
  • Poziom 7  
    Witam!
    Mam 16 lat, własnie rozpocząłem naukę w technikum na profilu mechatronik.
    Sytuacja wygląda tak iż moja średnia po gimnazjum to 5.10. Interesuje się tym kierunkiem i jak na razie uczę się dobrze jednak mam kilka pytań.
    Bardzo chciałbym isś potem na studia, czy uważacie ze można dobrze zdać maturę w technikum, w którym poziom jest troszkę niski, a ja jestem jednym z 3 osób które uczą się naszej 35 osobowej grupie?? I czy można się samemu przygotować, głownie z matmy?
    I czy później da się znaleźć godziwą pracę? Co sądzicie?
  • Poziom 30  
    Gratuluje dobrego wyniku i wyboru dobrego kierunku kształcenia.

Da się dobrze zdać maturę, chodź jest to trudniejsze niż w liceum, ponieważ oprócz przedmiotów ogólnych masz jeszcze masę rzeczy zawodowych.

Z pewnością fakt że się uczysz będzie Twoim atutem odnośnie nauczycieli, bo dla kolegów, szczególnie tych którzy się nie uczą to niebyt fajne.

Masz dużo możliwości rozwijania Twojej wiedzy. Tylko trzeba podjąć odpowiednie działania. (Koła przedmiotowe, zajęcia dodatkowe, indywidualny tok kształcenia)

U mnie w szkole jest bardzo zdolny uczeń, któremu na jego prośbę przyznano dodatkowe godziny indywidualne z matematyki i fizyki.

Oczywiście też szkoła będzie więcej od Ciebie oczekiwać (udziały w konkursach i olimpiadach)
  • Poziom 7  
    bodzio507 napisał:
    Gratuluje dobrego wyniku i wyboru dobrego kierunku kształcenia.

Masz dużo możliwości rozwijania Twojej wiedzy. Tylko trzeba podjąć odpowiednie działania. (Koła przedmiotowe, zajęcia dodatkowe, indywidualny tok kształcenia)

U mnie w szkole jest bardzo zdolny uczeń, któremu na jego prośbę przyznano dodatkowe godziny indywidualne z matematyki i fizyki.

Oczywiście też szkoła będzie więcej od Ciebie oczekiwać (udziały w konkursach i olimpiadach)

Własnie w tym problem :/ nauczyciele zbytnio się mną nie interesują, nie ma olimpiad kolek , przynajmniej na razie, może dlatego ze to niespełna 3 miesiące nauki. Jednak najgorsze jest to ze nauczyciele czekają na tych słabszych z materiałem, a ja się nudzę na lekcjach :/
  • Poziom 27  
    To normalne, że się na razie jeszcze Tobą nie interesują. Po 1 roku zaczną jak zobaczą, że rokujesz jakieś nadzieje. Może się okazać iż nie dajesz sobie rady np. z przedmiotów zawodowych czy języków więc po co mają się produkować.

Ps. Jak się nudzisz na matmie to popracuj nad ortografią bo dwa posty już poprawiłem :D ( tylko mi nie pisz, że z telefonu piszesz albo nie masz polskich znaków bo masz "ą").