Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiefekt gitarowy Digitech RP70 potrzebny schemat

14 Lis 2015 22:03 1047 4
  • Poziom 6  
    Witam.
    Poszukuję schematu do multiefektu gitarowego Digitech RP70.
    Przepaliła się w nim ścieżka po podłączeniu za wysokiego napięcia i jedna dioda ma zwarcie. Na płytce, ta dioda oznaczona jest jako D3.
    Jest to dioda smd z oznaczeniem 823 S1G.
    Wie może ktoś co to za rodzaj diody i czym można to zastąpić?
  • Poziom 21  
    Witam. A nie możesz kupić oryginalnej diody? Chyba w Łodzi jest hurtownia , albo zamów w sklepie elektronicznym i ci sprowadzą. Samo wlutowanie to pestka , ale jak nie masz hot aira to idź do jakiegokolwiek serwisu i ci wlutują.
  • Poziom 6  
    Poszukałem trochę i już wiem, że to dioda prostownicza S1G. Numer 823 mówi o dacie produkcji 8 (2008) 23 tydzień.
    Rozejrzę się w sklepach stacjonarnych, bo w necie są, ale tam gdzie znalazłem trzeba kupić 10 sztuk i dochodzi przesyłka. Jak nie znajdę to trzeba będzie zainwestować.
    Z wlutowaniem nie będę miał problemów, ale bardziej martwi mnie ta upalona ścieżka. Niby widać jak biegnie, ale jest tam dwustronny druk i mógłbym czegoś nie zauważyć i tu przydał by się schemat.
    Na razie poszukam diody, zrobię bypass i zobaczymy.
  • Poziom 6  
    Dioda zamontowana i ścieżka połatana.
    Na początku wyświetlacz i diody nie świeciły, ale po kilku próbach zrobiłem jeszcze jedną zworkę i wydaje się, że ruszyło. Nie mam do czego tego podłączyć, więc dopiero właściciel sprawdzi, ale jestem dobrej myśli.
    Dziękuję za zainteresowanie.