Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo

14 Lis 2015 22:51 4767 13
  • Poziom 14  
    Witam

Mam problem z piłą spalinową. Brakuje jej mocy. Jak dodaje gazu łańcuch szybciej się kręci ale jak docisnę łańcuch do drzewa to łańcuch dalej się w miarę szybko kręci ale nie chce ciąć. Naostrzyłem łańcuch w serwisie, był pierwszy raz ostrzony ale to nie dało także efektu.

Udało mi się odkręcić sprzęgło metodą z sznurkiem oraz dorobionym długim kluczem z płaskownika. Jedyne co zauważyłem do kółko pływające jak jest pod bębnem sprzęgła nałożone to za bardzo się kołysze na boki. Lekko wytarte jest dół bębna który jest przy wale. Wszystko na zdjęciach.

Zastanawiam się też czy obroty są nie za małe na wale i dlatego sprzęgło się nie zaprzęga do końca i piła przez to nie ma mocy.

pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Problematyk01

Jest to tania pilarka jedna z tańszych firmy "Pro Ga*de*" . Okładziny sprzęgła nie są wytarte sprawdzałem , nie ma rysek ani nic. Koło pływające było założone od nowości mam nadzieje że dobrze jedyne co zauważyłem to tak jak wspomniałem że na "boki się kosi".

Rycho T

Łańcuch zakładałem już kilka razy raczej się nie pomyliłem sprawdzę to jeszcze.
    Właśnie nie wiem od czego się ten wieloklin wytarł. Staram się sprawdzać czy łańcuch jest na tym wieloklinie przy zakładaniu łańcucha. Poza tym łańcuch z kółkiem z tego co sprawdzałem raczej tak nisko by nie zszedł żeby wytrzeć ten wieloklin.

Pod tym wytartym wieloklinem jest plastik prawdopodobnie uszczelnia on łożysko wału, ten plastik wydaje się jak by miał jakieś kliny wytarte, ale przecież plastik nie wytarł by metalu ;) .

Sprawdzę to wszystko co napisaliście jeszcze raz, może to tylko mój błąd przy używaniu pilarki. Bo nie widzę żadnych wytarć oprócz wspomnianych.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Będę jutro na warsztacie to złoże wszystko i sprawdzę. Zrobię zdjęcia.

Łańcuch spada z obrotów, silnik słychać że głośniej pracuje, jak dodaje gazu.
  • Poziom 14  
    Złożyłem wszystko od nowa. Kółko tak jak pisaliście napisami do góry inaczej się nie da po są specjalne wgłębienia. Łańcuch na pewno dobrze założony i był na kółku.

Co zauważyłem dziś to jak kręcę bębnem sprzęgła nie zasprzęglonym , przy zablokowanym tłoku sznurkiem to łańcuch wg mnie powinien w miarę równo i lekko się poruszać po prowadnicy. U mnie co jakiś czas łańcuch jak by za bardzo zaczepiał w kółko pływające wręcz załamuje się w kąt prosty przez co "męczy" silnik i to może być ten efekt. Łańcuch na oczkach od prowadnicy jest szlifnięty i ma jakby wystające minimalne szlify widać je na zdjęciach.

Wydaje mi się że podczas pracy pilarką nie zauważyłem że spadł łańcuch z kółka pływającego przez co wytarło łańcuch i część dolną bębna sprzęgła.

Ewentualnie nie wiem czy jest to możliwe żeby łańcuch się tak rozciągnął żeby oczka się przestawiły które wchodzą w kółko pływające.

pozdrawiam Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo Pilarka Spalinowa - brak mocy - sprzeglo
  • Poziom 20  
    Przecież to chiński łańcuch ulepiony z gliny. Jak go złapiesz w rękę to wygniesz jak zapałkę. :P

Łańcuch nadaje się na złom jak i prowadnica. W zasadzie to jak można ciąć takim dziadostwem jak chińskie pilarki.
  • Poziom 22  
    ... nie wiem czy masz zakupioną pilarkę nową , czy z " drugiej ręki"....
    , ponieważ z twojego opisu to wygląda jakby podziałka łańcucha nie była zgodna z podziałką kółka pływającego. Prowadnica ,łańcuch, i kółko pływające powinny byc dobrana wg. parametrów opisanych na prowadnicy.
    Jeżeli zdejmiesz łańcuch i założysz na prowadnicę, na gwiazdę zwrotną to powinien się ładnie, bez szarpnięć przespawać po prowadnicy, to samo ma być na kółku pływającym - tam nie ma być szarpnięć!!!
    Kółko ze zdjęcia wygląda na nowe, czy wymieniałeś to kółko? Może dobrano Ci nieprawidłowo kółko!!!
    Slawek
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    kamilo 23 - owszem częściowo się z Tobą zgodzę że chińczyk , miałem do ścięcia parę drzew nie chciałem inwestować. Z chińczykami jest różnie zależy jak trafisz w pracy mam dużo różnych elektronarzędzi i nie raz się zdarzyło że tanie elektronarzędzie dłużej służyło niż nie jeden dużo droższy markowy sprzęt.

Sławek K - Pilarkę kupiłem nowa w markecie. Właśnie tak się u mnie dzieje jak by wczepiał się w kółko łańcuch i nie chciał wyjść przez co się załamuje lub przycina.

Rycho T - przez te wszystkie uszkodzenia pewnie tak to wszystko działa. Pytanie czy plastik na łożysko od wały do był właśnie aktywator pompki oleju ? Bo też wygląda ten plastik jakby lekko się wytarł. Poza tym wieloklin bębna jest w tym miejscu na dole gdzie ten plastik się z nim stykał też wytarty. Czyli nie powinna działać też pompka oleju.

Pytanie czy jest sens ją dalej naprawiać, muszę się rozglądnąć za częściami bo mogą kosztować tyle co nowa heh..

pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    No właśnie tak mi się zdawało że coś tam się musi kręcić skoro jest wieloklin do końca bębna a na tym plastiku są starte kliny.

Zastanawia mnie jeszcze sprawa ta że kółko pływające się za bardzo kołysze na boki wręcz po skosie bo ma taki luz na tym długim klinie od bębna sprzęgła i czy to nie było przyczyną wszystkich usterek.Tak mogło być od nowości i powoli się wszystko wycierało. Rozebrałem pilarkę innej firmy i tam to kółko chodziło tylko lekko góra dół ale nie kosiło się przez co w mojej się wszystko powycierało.

Nie sądzę że to tak miało działać.