Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa 147 1.6 105KM TS 2003r - Rozrząd

pyskaty 14 Lis 2015 23:11 1668 4
  • #1 14 Lis 2015 23:11
    pyskaty
    Poziom 12  

Witam mam problem kupiłem stety/niestety alfe dla mamy i mam problem. Wziąłem się za cały remont tj. miska sie pociła - uszczelniłem, simering na wale od rozrządu, kompletny rozrząd, świece, termostat i czujnik temperatury. Zostało mi jeszcze wspawać złącze elastyczne bo jest zerwane. Problem jest taki że po złożeniu rozrządu (kupiłem blokady fioletowe i specjalny klucz do napinaczy) stukają popychacze zaworów tak wnioskuje. Auto stało bez oleju max 24h(nowy olej 5w40 bodajże firma mobile)auto odpalone raz na chwile 10 min po zalaniu oleju poziom pod max podchodzi. Wcześniej chodziło idealnie teraz już trochę gorzej niestety. Co do rozrządu: Znak na kole walka wydechowego pokrywa się ze znakiem paska i znak walu korbowego zgrywa sie z paskiem, problem jest z walkiem ssącym bo na kole jest wycięcie ale nie ma 3 znaku na pasku i nie mogę tego zgrać idealnie. jedynie tyle co blokady tylko akurat ta blokada co jest na 2 cyl. walka ssacego jest nieprecyzyjnie wykonana jest na niej dość spory luz i centrowałem krzywkę szczeliniomierzem w blokadzie żeby było idealnie.
    Pokaze filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=DZt8_ieVFDM

Praca napinacza:
    https://www.youtube.com/watch?v=_-1RorasXPY

Nie luzowałem kół pasowych rozrządu bo nie ma tam wariatora, abo jestem słepy w tej mojej wersji chyba akurat tego nie ma

p.s po złożeniu rozrzadu kolo 10 obrotow walu w cyklach po 2 i znaki ładnie się zgrywały i pokrywały z blokadami

0 4
  • #2 15 Lis 2015 01:47
    coperfild
    Poziom 33  

Rozrząd raczej ok, stuka pusty popychacz nagrzej silnik i potrzymaj na obrotach parę minut powinien się napełnić jak nie to do wymiany. Napinacz pracuje prawidłowo, jedyne co mnie razi to ta tona silikonu na misce, od środka taki nadmiar może się oderwać i poprzytykać smok no i ten brud, wszystko tłuste aż przykro patrzeć.

0
  • #3 15 Lis 2015 10:35
    pyskaty
    Poziom 12  

Spokojnie jutro wszystko będzie wymyte jest jakaś zależność miedzy
    Znakiem na walku ssacym a wydechowym?? Mam wrażenie jakby coś było źle:/ no nic zrobię jak mówisz i sie wyjaśni. Hydro powinien być dobry wszystko wczesniej.

Update: Wydaje mi sie ze cyka jeden popychacz. Jest jakiś specyfik do oleju co go uciszy? Jestem pedantem tato mówił że wcześniej też lekko cykał. Zawsze dążę do ideału... Nie chce przekombinować, więc pytam ;)

0
  • #4 16 Lis 2015 23:05
    jarciu_11
    Poziom 20  

Jak jesteś pedentem i dążysz do ideału to podnieś wałki i wymień wszystkie popychacze. Bedzie po problemie. Raz wydasz kase i spokuj . Wlejesz mase specyfików niewiadom czy pomogą .

0
  • #5 17 Lis 2015 09:28
    pyskaty
    Poziom 12  

Po rozgrzaniu silnika i zrobieniu 10 km wszystko pięknie ucichło :)

0