Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imadło ? - Co to za narzędzie ?

15 Lis 2015 07:54 3012 26
  • Poziom 9  
    Cześć Wszystkim ! Wrzucam tutaj, chyba najszybciej ktoś rozpozna, a może wszyscy wiedzą oprócz mnie... Co to takiego ? Znalazłem takie dwa gdzieś w garażu.Imadło ? - Co to za narzędzie ?

Moderowany przez CameR:

To nie jest "zgadywanka" !
    Zamieść zdjęcie całego urządzenia w dobrej jakości.
    W innym wypadku post trafi do kosza.

Reg. 3.1.15. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników.

• Poziom 31  
    Albo imadło do rur. Zdjęcie zbyt małe.
  • Poziom 32  
    WędkarzStoLica napisał:
    Albo imadło do rur. Zdjęcie zbyt małe.

Dokładnie mi się też tak wydaje z tego mikroskopijnego zdjęcia że jest to imadło do rur.
  • Poziom 9  
    Proszę :

Imadło ? - Co to za narzędzie ? Imadło ? - Co to za narzędzie ?

Jeśli to praska, to do "prasowania" czego ?
    Jeśli imadło do rur (rurek), to do jakich ? W jakim celu ?
  • Poziom 17  
    To żona zakłada dla męża, jak wraca po trzech dniach i nie umie się wytłumaczyć.
  • Poziom 30  
    Widzieliście kiedyś chromowane imadło do rur? To jest część jakiegoś stelaża , może z wyposażenia sklepowego gdzie z rurek buduje się konstrukcje, muszą one jako tako wyglądać dlatego jest ładnie wykończone.
  • Poziom 32  
    To jednak zdecydowanie nie jest imadło do rur :D
  • Poziom 31  
    strucel napisał:
    Widzieliście kiedyś chromowane imadło do rur?
    A widzisz na pierwszym zdjęciu Chrom?

Jest to łącznik do rurek na krzyż - kąt prosty. Widziałem coś takiego kiedyś przy jakimś stelażu (chyba jakiś statyw) tylko nie pamiętam dokładnie.
  • Poziom 9  
    strucel napisał:
    Widzieliście kiedyś chromowane imadło do rur? To jest część jakiegoś stelaża , może z wyposażenia sklepowego gdzie z rurek buduje się konstrukcje, muszą one jako tako wyglądać dlatego jest ładnie wykończone.

Raczej nie. Nie wydaje mi się, żeby pokrętła imadła którym skręcone są rury stelaża były elementem ozdobnym.

nicram1941 napisał:
    To żona zakłada dla męża, jak wraca po trzech dniach i nie umie się wytłumaczyć.

Taa... to moje pierwsze zapytanie, więc chciałbym zostać oświecony - w ten sposób nabijamy sobie statystyki na tym forum...?

Alfred_92 napisał:
    To jednak zdecydowanie nie jest imadło do rur.

Skąd ta pewność...? Zdecydowanie jest to narzędzie związane z motoryzacją - powtarzam, znalezione w garażu mechanika zawodowego pomiędzy innym narzędziami (Uprzedzając - byłego właściciela niestety nie mogę zapytać).
  • Poziom 32  
    daj zdjęcie z boku tego czegoś.
  • Poziom 8  
    Witam. Moim zdaniem jest to ściągacz do końcówek drążków kierowniczych lub sworzni wahacza. Nie jest przyrządem oryginalnie produkowanym, więc dorobiony pod kątem konkretnych końcówek i ich pochodnych.
  • Poziom 41  
    3C3C3C napisał:
    Proszę :

Imadło ? - Co to za narzędzie ? Imadło ? - Co to za narzędzie ?

Jeśli to praska, to do "prasowania" czego ?
    Jeśli imadło do rur (rurek), to do jakich ? W jakim celu ?

To jest zacisk od prowadnicy, w prostokątnym otworze była szyna, a w jajowatej ramię. Taki statyw-wysięgnik.

Podobny:

Imadło ? - Co to za narzędzie ?
  • Poziom 26  
    A może zdjęcie od spodu?,jest tam otwór?. skoro w warsztacie to może do wyciskania łożysk.
  • Poziom 15  
    Witam.
    A nie jest to przypadkiem taka ręczna praska do łączenia i rozłączania ogniw łańcucha rowerowego ?.
  • Poziom 41  
    @zbigniewsk nie bo taka praska służy również do wyprasowywania wałeczków łączących ogniwa. A tu bolca nie widać.
  • Poziom 41  
    @zygmunt9 trafiony :)
  • Poziom 30  
    No proszę - a autor tematu twierdził że "Zdecydowanie jest to narzędzie związane z motoryzacją - powtarzam, znalezione w garażu mechanika zawodowego " :), jak widać nie samą mechaniką mechanik samochodowy żyje.
  • Poziom 9  
    @zygmunt9 - Dziękuję bardzo !
    CameR - jak widzimy, czasami to jest zgadywanka. Bez wykrzyknika, myślałem, że na forach unika się czerwonego krzyku. Tym bardziej przez moderatora.Dziękuję pozostałym za zaangażowanie i pozdrawiam. Proszę zamknąć (może być "po cichu")
  • Poziom 2  
    To nie jest ,,narzędzie" a przyrząd do mocowania np. ułatwień dla chorych leżących na łóżkach w szpitalu np.uchwyty do podnoszenia się.

Dodano po 9 [minuty]:

Tu zastosowanie tego przyrządu: http://www.transactor.pl/images/rama.jpg