Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat KIPOR KDE6700TA0 - Dobór systemu SZR

15 Lis 2015 11:54 1266 12
  • Poziom 9  
    Panowie, mam zamiar kupić sobie taki oto agregat Link
    i teraz pytanie, czy ktoś z was ma może ten model agregatu i może coś o nim powiedzieć ? Chodzi o to czy bez problemu wstają na nim UPS-y i jak działa/ jaki jest zastosowany system SZR.

Ewentualnie jakieś inne rozwiązania w cenie do 10k zł.

Pochwalcie się czym zasilacie się jak jest dłuższa przerwa w dostawie en. elektrycznej. Agregat ma służyć do zasilania domu jednorodzinnego, automatyki kotłowni itd.
  • Poziom 9  
    Ten link który podałem jest przykładowy... Dostępne są te same modele z wyprowadzonym gniazdem pod SZR np. [...]

Nie mam jeszcze żadnego SZR-a, mam go dopiero zamiar kupić. Dlatego pytam jaki nadaje się do tego agregatu.

Instalację mam w domu 3-f ale nie potrzebuję zasilać awaryjnie urządzeń 3F.
    Więc mam dostępną całą moc na jednej fazie a nie na trzech.

//3.1.18. Publikowania informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). - kozi966
  • Poziom 9  
    mawerix123 napisał:
    pawciu-85 napisał:
    Nie mam jeszcze żadnego SZR-a, mam go dopiero zamiar kupić. Dlatego pytam jaki nadaje się do tego agregatu.

W podanym przez Ciebie linku pisze że można domówić SZR do tego sprzętu.

Tak, ten link który podałem to jest do Firmy ze szczecina, ja jestem z okolic Warszawy i znalazłem dystrybutora w Pruszkowie a ten sprzedaje same agregaty, nie ma do nich SZR-ów, dlatego muszę to sam ogarnąć.
  • Poziom 9  
    mawerix123 napisał:
    To szukaj SZR który ma opcję współpracy z agregatem.

Własnie, ale chodzi o to czy chiński agregat, bo kipor bezsprzecznie taki jest bedzię współpracował z SZR przystosowanym do zupełnie innej klasy sprzętu.
  • Poziom 38  
    SZR to wbrew pozorom prosta budowa tym bardziej jeśli na dodatek zasilane są przez dedykowany UPS bardziej bym się obawiał o pracę silników bo to ma zasilać kotłownię jak dobrze czytałem a to że Kipor to chińczyk..... a co nie jest teraz z PRC ;)
  • Poziom 9  
    mawerix123 napisał:
    SZR to wbrew pozorom prosta budowa tym bardziej jeśli na dodatek zasilane są przez dedykowany UPS bardziej bym się obawiał o pracę silników bo to ma zasilać kotłownię jak dobrze czytałem a to że Kipor to chińczyk..... a co nie jest teraz z PRC ;)

Rozumiem że kolega służy pomocą w uruchomieniu ? Dla mnie SZR to sterownik sterujący w odpowiedni sposób z np. stycznikami. O to się nie martwię. Mam natomiast obawy czy sygnały sterujące miedzy Agregatem z Chin a SZR np. Eaton-a czy Legranda będą w odpowiedni sposób wymieniane.

O pracę pomp się nie martwię ponieważ agregat ten posiada "Samokontrole i stabilizacja napięcia (AVR) '' poza tym automatyka kotłowni też jest zasilana po UPS-ie.
  • Poziom 38  
    pawciu-85 napisał:
    np. stycznikami.

Nie np. tylko na pewno za pomocą styczników.

Przytoczony SZR EATONa nie komunikuje się z SZRem a jedynie wysyła sygnał do jego uruchomienia w przypadku zaniku zasilania podstawowego a potwierdza jego uruchomienie sprawdzając napięcie na stykach roboczych jego stycznika ;)

Jeśli masz wybierać między Legrandem a Eatonem to polecam Eatona tym bardziej jeśli będzie z XV100 :)
    Poczytaj --> http://www.moeller.pl/Documentation/AWB/SZR_MAX-1S.pdf interesowało by Cię połączenie 1B0
  • Poziom 9  
    mawerix123 napisał:
    pawciu-85 napisał:
    np. stycznikami.

Nie np. tylko na pewno za pomocą styczników.

Przytoczony SZR EATONa nie komunikuje się z SZRem a jedynie wysyła sygnał do jego uruchomienia w przypadku zaniku zasilania podstawowego a potwierdza jego uruchomienie sprawdzając napięcie na stykach roboczych jego stycznika ;)

Jeśli masz wybierać między Legrandem a Eatonem to polecam Eatona tym bardziej jeśli będzie z XV100 :)
    Poczytaj --> http://www.moeller.pl/Documentation/AWB/SZR_MAX-2SX.pdf

SZR może też sterować np. wyłącznikami z napędem silnikowym.

XV 100 jest niestety poza moim zasięgiem ze względów finansowych.

Całość ma się zamknąć w 10 k zł.
  • Poziom 38  
    pawciu-85 napisał:
    SZR może też sterować np. wyłącznikami z napędem silnikowym.

Oczywiście że tak, jak inaczej miało by realizować przełączenia.

pawciu-85 napisał:
    XV 100 jest niestety poza moim zasięgiem ze względów finansowych.

A szkoda bo to przydatny sprzęcik z wieloma funkcjami nawet serwisanci Schneider-a chylili czoło bawiąc się tym cackiem ;)
  • Poziom 2  
    może coś konstrukcji polskich inżynierów...
    np.: RZR-AS

oprócz kawy robi wszystko.

Pozdrawiam