Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz do kolumn Tonsil zgb-80-8-566

radorado 15 Nov 2015 13:10 1746 5
    radorado
    Level 2  
    Witam,

posiadam dwie kolumny 80 W Tonsil zgb-80-8-566. Niestety bez wzmacniacza. Proszę o podpowiedź jaki sprzęt dobrać.

Wzmacniacz do kolumn Tonsil zgb-80-8-566

Powiem szczerze, że sprawdzałem po najniższej linii oporu na allegro. Na szczęście przejrzałem forum, gdzie przestrzegacie przed takimi markami jak SKYTEC czy TAABOO. Natomiast są też dobre opinie o samych głośnikach.

Sprzęt będzie stał w jednej linii z telewizorem w pokoju 4,5m na 4m.
    Źródłem dźwięku będzie wspomniany telewizor (filmy + gra) i komputer (muzyka).

Budżet: Myślałem o ok 300 zł. (Ewentualnie do zwiększenia po tym co wyczytałem na forum)

Czy może zamiast we wzmacniacz, lepiej zainwestować w zestaw 5.1 do filmów i grania?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Radek
    alien90fr
    Level 26  
    Za 300 można znaleźć jakiś wzmacniacz stereo dobrej firmy ale amplitunera 5.1 za tyle na pewno nie kupisz
    k52
    Level 32  
    5.1 za te kasę to będzie złom w dodatku nie pociągnie dużych kolumn. Za 300 zł to jakiś mocniejszy amplituner stereo, lub dołożyć i kupić klasyczny wzmacniacz.
    radorado
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Źle się wyraziłem, 300 złotych dotyczyło tylko wzmacniacza. Z tym 5.1 chodziło mi o jakieś kino domowe z porzuceniem pomysłu wzmacniacza do kolumn (oczywiście jako większa inwestycja).

Dlatego też zapytałem czy warto szukać wzmacniacza do samych kolumn za ok 300 zł.
    Nie musi być piękny, bo mogę go schować za Telewizorem. Możecie mi doradzić jakiś model z odpowiednią mocą?
    Co powiecie na takiego Kenwooda KA-7X 2x100W z forum?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3071060.html
    radorado
    Level 2  
    Z innych opcji:
    -kenwood tylko model wyżej, czyli KA-9X
    -Onkyo A-SV610PRO
    -PIONEER A-502R

Polecacie jeden z tych modeli? Może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?
    PZ IX
    Level 34  
    Witam

Na temat Kenwooda KA-7X (9X też, prawie to samo poza minimalnie większą mocą, o ok. 20W/kanał plus dodane parę bajerów jak filtr subsoniczny i przełączane cięcie barwy tonu) mogę się wypowiedzieć, bo już ponad 1,5 roku mam i nie mam zamiaru sprzedawać. Sprzęt jest bardzo solidny i wbrew pozorom bardzo nietypowy :) (klasa G wzmacniacza mocy, brak przedwzmacniacza poza RIAA do patefonu). Jest to zintegrowany pierwowzór znanego Basic M1, będącego już samym wzmacniaczem mocy. Dość mocno wymęczał kolumny wielkości Altusów 110 z GDN 25/40/3 na pokładzie. Nie miałbym nic przeciwko wybraniu tego akurat wzmacniacza poza jednym "ale" - bardzo poważnym zresztą. Zdarza się w KT-7X (jak mniemam, z racji właściwie identycznej konstrukcji w 9X też) przebijanie tranzystorów w stopniu sterującym objawiające się szelestem jakby papierka. Usterka jest na tyle upierdliwa (i zarazem poważna, jak je przebije zupełnie, to już leci kilka elementów więcej, a te największe Toshiby kosztują...), że potrafi wyjść w każdym momencie, u mnie to była kwestia ok. miesiąca. I do tego to zaczęło się pojawiać przy długiej pracy, kiedy te małe tranzystory się rozgrzały, a potem to już prawie cały czas.
    Naprawa i poprawka błędu producenta (brak chłodzenia) jest bardzo prosta, choć jeśli się nie znasz to troszkę zapłacisz za robociznę komuś.
    Jeżeli od fabryki jest to nieruszone to cena powyżej 150 zł moim zdaniem jest przesadą.

Dodano po 5 [minuty]:

A-502R tez bardzo ciekawie wygląda, przynajmniej od środka i z tego, co wyczytuję, ale - tak jak i w Onkyo - naprawialność w razie W wypada gorzej w porównaniu z KA-7X i 9X, Kenwood ma raptem jeden czy dwa popularne układy scalone. :) Przynajmniej dla mnie to dość ważne.