Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler Vulcan 60l - niskie ciśnienie wody

15 Nov 2015 13:41 3453 12
 • Level 9  
  Witam
  Mam problem związany z bojlerem Galmet Vulcan 60L Elektronik.
  Ad.1
  Po zamontowaniu i zalaniu wodą użytkową zauważyłem niskie ciśnienie w porównaniu z wodą zimną jaką mam na baterii lub pod prysznicem. Czym może być spowodowany ten problem?
  Ad.2
  Podczas puszczania ciepłej wody zarówno pod prysznicem jak i na baterii bojler wydaje dziwne dźwięki takie jakby piszczenie. Na zimnej tego efektu nie ma. Czym może to być spowodowane. Zawór bezpieczeństwa jest zamontowany zgodnie z instrukcją na zimnej wodzie i zgodnie z kierunkiem.
  Ad.3
  W trakcie podgrzewania wody słychać takie jakby przelewanie wody w zbiorniku z tego co wyczytałem to jest to normalny objaw ale wolałbym się upewnić.

  Z góry dziękuje za pomoc oraz w wskazówki.

  PS: podczas montażu bojlera zauważyłem że w rurce którą doprowadzana jest zimna woda wewnątrz niej jest tak jakby plastikowa obudowa czy ma być ona tam czy może potrzeba ją wyciągnąć?
 • User removed account  
 • Level 9  
  Witam
  Dzięki za odpowiedź niestety bojler jest zamontowany więc zdjęcie ciężko zrobić załączam schemat jak to wygląda obecnie. Przelot jest ale nie chciałem tego plastiku wyciągać na siłę żeby czegoś nie uszkodzić.
 • Level 43  
  Ten schemat nic nie wnosi do dyskusji, bo tak ma być "normalnie" podłączony bojler, z tym, że tam jest zawrotny z zaworem bezpieczeństwa w jednej obudowie. Możliwe jest też przytkanie właśnie na tym zaworze np. źle nawiniętymi pakułami, lub innym brudem będącym w rurach w trakcie montażu.
 • Level 9  
  Jutro będę wypuszczał wodę z bojlera to zrobię fotkę tych rurek. A czy w zaworze bezpieczeństwa lub w bojlerze znajdują się jakieś siteczka zatrzymujące różnego rozdzaju paprochy?
 • Level 43  
  mirkus_krk wrote:
  w zaworze bezpieczeństwa
  Tak
 • Level 9  
  Dziękuje za odpowiedź. Sprawa prawdopodobnie rozwiązana odnośnie ciśnienia wody oraz dziwnych odgłosów, prawdopodobnie zawór bezpieczeństwa dostarczony z bojlerem nie jest sprawny gdyż po sprawdzeniu bojlera bez zaworu problem ten nie występuje już.
  Ale w 100% pewności nie mam :(
 • Level 43  
  mirkus_krk wrote:
  Sprawa prawdopodobnie rozwiązana odnośnie ciśnienia wody oraz dziwnych odgłosów, prawdopodobnie zawór bezpieczeństwa dostarczony z bojlerem nie jest sprawny gdyż po sprawdzeniu bojlera bez zaworu problem ten nie występuje już.
  Ale w 100% pewności nie mam
  Ale zawór bezpieczeństwa mimo wszystko koniecznie załóż, oczywiście sprawny.
 • Level 9  
  Oczywiście mam taki zamiar :) i oby to było to co prawda nie ukrywam zaskoczenia że nowy zawór i nie spełnia swojego zadania :(
 • Level 9  
  Mam dokładnie ten sam problem, tylko z Galmet Vulcan Elektronik 100l. U mnie spadek ciśnienia ciepłej wody zauważyłem po tym jak w nocy załączyła się funkcja dezynfekcji, czyli bojler nagrzał wodę do 70 st.C. Nie wiem czy to miało wpływ, ale piszę bo tak było. Wcześniej przez kilka dni wszystko działało bez zarzutu. Wczoraj spuściłem całą wodę szukając na wlotach jakiegoś zanieczyszczenia (wodę spuściłem króćcem zasilającym w zimną wodę, po odkręceniu zaworu bezpieczeństwa) i nic nie znalazłem.
  Pytanie w takim razie, jaki wpływ na ciśnienie wody na wylocie może mieć ten zawór bezpieczeństwa, skoro teoretycznie działa poprawnie, tzn przepuszcza wodę do bojlera, zaworek bezpieczeństwa działa, nie puszcza wody powrotem?

  Mam jeszcze dodatkowe pytanie, po odkręceniu śruby na górze zbiornika (odpowietrzającej), w samym otworze po śrubie znajduje się rurka (niebieska), czy tak powinno być czy powinna znajdować się nieco poniżej?
  W którym miejscu znajduje się czujnik temperatury? Pytam ponieważ po częściowym zużyciu, pokazuje tylko 20 st., a woda nadal ciepła, pewnie jest dość nisko umieszczony i temperatura pokazywana na wyświetlaczy nie odzwierciedla tej na wylocie bojlera.
 • Level 9  
  Witam ponownie, zdiagnozowałem problem. Po odkręceniu korka na górze zbiornika (oczywiście po uprzednim zakręceniu dopływu wody i spuszczeniu ciśnienia przez zawór bezpieczeństwa), zauważyłem, że rurka od ciepłej wody znajduje się w samym korku, a nie ciut poniżej. Uznałem, że to może być przyczyną i powoduje zmniejszenie przepływy wody. Wepchnąłem rurkę głębiej, przesuwając ją nieco z boku otworu w który wkręca się korek. Wkręciłem korek, odkręciłem wodę i po bólu, ciepła woda leci aż miło!
  Moja radość nie trwała długo, rano wstałem, ten sam problem. Muszę jakiś patent wymyślić.
  Międzyczasie dokonałem zgłoszenia reklamacyjnego u producenta, zobaczymy co wymyślą, czy znają problem.
 • Level 9  
  Ja w piątek zamontuje zawór i zobaczymy czy będzie ok. U mnie taka niebieska rurka w rurce jest na wlocie zimnej wody i trochę wystaje i też nie wiem czy tak ma być. Daj znać co serwis Ci odpowie.
  Ja nie odkręcałem żadnego korka od góry zbiornika bo nic takiego w instrukcji nie pisało. Zalałem jedynie zbiornik zimną wodą a powietrze zeszło przez baterie i tyle.
 • Level 9  
  Witam
  Rozwiązaniem problemu był uszkodzony zawór który powodował dziwne odgłosy. Teraz odgłosy wydawane są jedynie jak delikatnie odkręci się wodę ciepłą ale to chyba jest spowodowane ciśnieniem wody ciepłej w zbiorniku, tak przynajmniej mi się wydaje.