Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG VS980 - Szukam niebrandowanego ROM do LG VS980 Verizon

15 Lis 2015 14:12 885 7
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie, tak jak w temacie, szukam czystego romu do telefonu LG VS980 Verizon. Byłem już w komisie i pan mi powiedział że nie istnieje rom "niebrandowany" do tego telefonu... Więc pytam bardziej doświadczonych kolegów czy ma rację?

Obecny problem z telefonem jest taki, że bardzo wiele funkcji telefonu jak np. "HOT SPOT" jest niedostępny, dlatego że nie posiadam karty VERIZON a sieć "obcą", czyli PLAY.

Nie mogę również odbierać ani wysyłać MMS, mimo że wpisywałem już chyba wszystkie możliwe konfiguracje APN dostępne w internecie, panowie w sieci PLAY twierdzą że problem również leży po stronie software VERIZON...

Szukałem wielu rom-ów, nie wiem jednak czy telefon VS980 a VS980 Verizon, to kompatybilne modele ???

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jedynie jakies przerobki z XDA. Telefon typowo pod dana siec, czystego oryginalnego softu nie znajdziesz.
  • Poziom 25  
    Tylko custom rom , ale jak wiesz wymaga roota , oraz custom recovery , jak coś pójdzie nie tak ciężko będzie go odratować .
  • Poziom 8  
    Już raz wgrywałem, znaczy próbowałem- padł, zaniosłem do komisu, odratowali bez większego problemu :)
    Tylko że nie wgrali czystego "softa" tak jak prosiłem, a z VERIZONA, bo tak jak napisałem powyżej, w.g nich i was nie istnieje "niebrandowany" na ten model.

Szukam w tych ROM-ach co podał "blahfff"- nie potrafię znaleźć nic co by pasowało do tego co potrzebuje...

Mianowicie, zwykły najzwyklejszy taki który nie przypomina mi na każdym kroku że z czegoś nie mogę korzystać bo "nie wykryto karty VERIZON"

Już nie będąc wybrednym myślałem o "brandowanym" na sieć "T-Mobile", może tam oprogramowanie nie będzie mnie ograniczać, i może MMS-y będą działały :) he he

Co myślicie?
  • Poziom 32  
    To wszystko pod amerykanskie sieci, a oni, w przeciwienstwie do europejskich zazwyczaj zostawiaja kupe dodatkowych blokad. A to brak mozliwosci konfiguracji MMSow czy dodania innego APNu, a to blokada jakis funkcji itp.

W zasadzie, pozostaje ci wrzucic jakis soft oparty typowo o czystego Androida. Masz tam PACa, Xenona, Euphorie czy Resurection. Z tymi nie powinno byc problemow w sensie sztucznych ograniczen i wiekszosc z tych rzeczy (MMSy, internet) powinna dzialac od razu. Minus taki, ze nie bedzie nakladki LG, nie bedzie bedzie knock-ona czy wybudzania puknieciem w ekran (choc to akurat wiekszosc tych modyfikacji ma dodane i do wlaczenia). Ot, dostaniesz po prostu praktycznie czystego Androida.

Warunek z tego co widze taki, ze trzeba miec odpowiednia wersje modemu i bootloadera oraz zrobic sobie kopie partycji EFS w razie, zeby miec z czego odzyskac oraz wrzucic sobie przerobione recovery.
  • Poziom 8  
    Witam :)
    Telefon uruchamia się do logo Verizona i dalej nic, nie mam zamiaru go oddawać do serwisu, bo po pierwsze mi wstyd, a po drugie mam zastępczy, jak się rozwali- trudno, i tak go nienawidzę...

Czy moglibyście podać mi poradniki jak uruchomić martwy telefon?
    jakieś programy na komputer i instrukcję? (skróty klawiszowe i przywracanie nie pomogły)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie wiem co zrobiles, ale zacznij od wgrania oryginalnego softu LG Flash Toolem. tu masz soft, ew uzyc od razu L-ki tu, flashtoola i informacje jak go uzyc.

W razie problemow mozna sprobowac metoda z plikami TOT tu.

Jak to ogarniesz, to przeczytaj konkretnie jak wgrac recovery (CWM, TWRP), jak zaktualizowac system, modem i bootloader do "odblokowanego" i dzialajacego z tymi softami. Bodajze ten temat powinien pomoc.

Wiecej nie pomoge bo to takie strzaly w ciemno, ale o ile nie ubijesz go calkowicie a komp nadal go wykrywa to powinien dac sie ozywac flashujac piewotny i oryginalny soft.
  • Poziom 8  
    Nie potrafię opisać słowami jak bardzo jestem ci wdzięczny- wymiatasz w tych tematach :)

Poradniki którymi się kierowałem jak widziałeś nie przynosiły najlepszych efektów :P
    Twoje kilka zdań i wszystko nie dość, że stało się prostsze, to telefon postawiłem w kilka minut...
    Teraz zabieram się za doprowadzenie go do stanu użyteczności pod sieć PLAY...

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuje :)